Блог > Розробка > 7 питань з розробки сайтів, які "соромно" ставити програмісту
Блог Розробка
view 56
0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...
11.11.2020
Spread the love

7 питань з розробки сайтів, які “соромно” ставити програмісту

Як відомо, популяризувати бізнес в інтернеті без web-сайту вкрай проблематично. Звичайно, в деяких нішах можна обійтися акаунтами в соц. мережах, але в переважній більшості випадків компаніям потрібен веб-ресурс для презентації послуг або товарів користувачам. Залежно від специфіки бізнесу, може знадобитися розробка лендінгу, онлайн-візитки, інтернет-магазину, каталогу, іншого ресурсу, відповідного цілям і вимогам підприємця.

У будь-якому випадку, створення сайтів — процес своєрідний. Існують певні нюанси, які, по суті, є базисом розробки, але деякі замовники, щоб не виглядати дурнувато, соромляться задавати питання фрілансерам або штатним розробникам. З іншого боку, створення онлайн-ресурсу є для них важливим кроком у розвитку бізнесу, від якого залежить подальший прибуток. І далеким від програмування людям доводиться занурюватись в нову для себе тему, щоб мати мінімальне розуміння процесу, і бути в курсі робіт над сайтом.

Тому, пропонуємо ознайомитися з відповідями на найпопулярніші питання, які допоможуть вам краще розібратися в основах розробки, і в подальшому виглядати перед виконавцем цілком компетентною людиною.

Як працюють сайти?

Головне питання, відповідь на яке дасть уявлення про все. Що таке сайт? Це набір сторінок — папок з файлами. У них містяться зображення, шрифти, іконки, html-сторінки, css-стилі, js-скрипти. Через html-код сторінка розмічається, виділяються області для виведення тексту, відео, картинок, форм, інтерактивних елементів. Потім підключаються css-стилі: кольори, шрифти, розміри, відступи, фон і т.д. Завершують процес js-скрипти, що забезпечують анімацію сторінки. З їх допомогою все ворушиться, мерехтить і всіляко привертає увагу відвідувачів. Коли послідовність html → css → js реалізована правильно, сторінка готова, або, як кажуть розробники — зверстана.

что такое сайт?

Для подальшої роботи сторінки поміщаються на сервер в Інтернеті. Це і є готовий сайт. Користувач взаємодіє з ним через браузер, який зчитує інформацію, що міститься в папках з файлами, і виводить її на екран. Оскільки браузери у людей встановлені різні, важливим параметром web-сайту є кроссбраузерность — однакове відображення незалежно від ПО користувача.

Другий аспект — web-ресурси, за винятком лендінгу, багатосторінкові, і адміністратору найчастіше потрібно швидко редагувати контент або додавати нові сторінки, не використовуючи код, або ж налаштовувати різного роду взаємодії: пошту, додатки, каталог, кошик, віджети, експорт чи імпорт товарів. Тому більшість веб-сайтів розробляються на CMS — системах менеджменту контенту. Готові движки значно спрощують адміністрування онлайн ресурсу, і дозволяють робити це людям, далеким від програмування.

Проте, сайт — це масив сторінок незалежно від характеру розробки, а сторінки — папки з файлами. Для їх коректної роботи необхідно налаштувати html + css + js. І це головне.

Що потрібно для функціонування сайту?

Якщо коротко — місце розміщення, адреса в мережі, движок. Тепер розглянемо ці складові докладніше.

 • Сервер і хостинг. Перший використовується для зберігання масиву сторінок, а другий забезпечує доступ користувачів. А чи можна розмістити web-сайт на особистому комп’ютері? — запитаєте ви. На перший погляд, це просте рішення, але чи буде ваш ПК цілодобово підключений до інтернету, чи вистачить його продуктивності для роботи в якості сервера і чи гарна у нього пропускна здатність? Для стабільного функціонування веб-ресурсу рекомендується обирати перевіреного хостинг-провайдера, здатного надати потрібну кількість місця на сервері з необхідними характеристиками. Ви, напевно, зустрічали картинку літаючого НЛО і напис “Неможливо отримати доступ до сайту”. Таке буває, коли послуги хостингу не якісні або ж вони не оплачені.

 • Адреса в мережі. Домен — місце розміщення онлайн-ресурсу в інтернеті, завдяки якому користувачі можуть знайти та відвідати його. Якщо проводити аналогію з реальним життям, виходить, що сайт — квартира, хостинг — будинок, де вона знаходиться, домен — номер квартири. Як правило, хостери пропонують і реєстрацію доменних імен, значить, можна замовити відразу і хостинг, і домен.

 • Движок. У більшості випадків для багатосторінкових веб-ресурсів використовуються готові CMS, наприклад, OpenCart, WordPress або хмарні SaaS-конструктори на зразок Jimdo, Wix, Webareal, InSales. Останні часто орендні, і працюють, поки власник бізнесу оплачує план по тарифу. У деяких випадках створюються самописні движки, зазвичай, коли необхідні нестандартні, унікальні рішення.

Сайт без движка — можливо?

Цілком, якщо це лише односторінковий веб-ресурс, функціонал якого не містить елементів, складніших за текстові форми, а контент сторінки в майбутньому не буде оновлюватися. В даному випадку ми описали типовий лендінг, що вартує порівняно недорого і не вимагає використання складних CMS.

Чи реально самому зробити сайт?

В цілому — так. Освоїти кодинг не так-то просто, особливо людям, які не схильні до логічного, математичного мислення. Тому для новачків придумано безліч no-code рішень. Йдеться про конструктори, що дозволяють працювати візуально — перетягувати блоки в відповідне місце і налаштовувати їх. Яскравий тому приклад — Tilda. В інтернеті опублікована маса відеоуроків, кожен користувач може пройти короткий курс навчання, і після зробити нескладний сайт-візитку власноруч.

Звичайно, недоліки у таких рішень є: обмежений інструментарій, відсутність доступу до файлів, щомісячна плата творцям конструктора. Правда, для генерації простого онлайн-ресурсу можливостей Тільди цілком достатньо. Якщо вести мову про розробку потужних платформ, таких як “Rozetka”, “Booking”, “Prom.ua”, то за 150 $ їх не зробити, рівно як і за 1500 $.

Чому не можна зробити “Rozetka” за 1500 доларів?

Як було сказано вище, сайт — це набір папок з файлами. Так чим тоді “Rozetka” принципово відрізняється від лендінгу? — запитаєте ви. З одного боку, нічим. В обох випадках використовуються типові рішення. З іншого боку, “Rozetka” і подібні ресурси — потужні, функціональні, складні механізми, розробку яких здійснює команда висококваліфікованих фахівців.

движок для сайта

Чому? Раніше ми згадували про CMS. З їх допомогою можна налаштувати різні внутрішні процеси і “натягнути” верстку на сайт. Справа в тому, що CMS — це стандартні рішення, які встановлюються на хостинг, доопрацьовуються при необхідності та розширюються за допомогою віджетів і плагінів. Створені на їх базі веб-платформи оптимізуються і відправляються в плавання по просторах інтернету.

Тепер про технічну сторону ресурсів “Rozetka”, “Booking”, “Prom.ua” і подібних. Вони використовують величезні бази даних, кабінети користувачів, взаємодію структурних елементів на різних рівнях, великі фільтри, складні форми замовлення, зворотного зв’язку і доставки, всякого роду інтерактивні і конверсійні елементи.

Стандартні CMS з таким навантаженням не впораються. Отже, для забезпечення працездатності маркетплейсів та агрегаторів необхідно розробляти складний движок з нуля, враховуючи в процесі масу чинників, а після запустити і ретельно тестувати, усуваючи критичні помилки. Природно, що без багів в такій складній структурі не обійтися, і готовий, здавалося б, веб-портал, необхідно постійно правити, покращувати і розвивати. Тому над ресурсами масштабу “Розетки” не один рік працює штат розробників різного рівня.

Що робити з web-сайтом далі?

продвижение сайта в интернетеДеякі підприємці замовляють онлайн-ресурси, навіть не маючи уявлення, в чому полягає їх користь. Зробіть, щоб був. Такий аргумент нерідко чують від клієнтів менеджери digital-агентств. Правда, сама по собі веб-платформа не здатна перетворитися в ефективний інструмент для бізнесу.

Після створення доведеться здійснювати її просування в мережі. Щоб розкрутка виявилася ефективною, рекомендується попередньо тестувати результат розробки і при необхідності проводити поліпшення сайту.

Якщо говорити про просування, підприємцям доступно два маркетингових інструменту — SEO і контекстна реклама. Перший варіант вимагає багато часу і терпіння. Другий забезпечує приплив клієнтів відразу, але ефект припиняється, коли зупиняється поповнення рекламного аккаунта, і онлайн-ресурс зникає з платної видачі.

Ідеальний сайт — який він?

Не має значення, який у вас веб-ресурс: лендінг, візитка, каталог, маркетплейс, інтернет-магазин, портал, важливо — що ви збираєтесь від нього вимагати та як застосовувати. Ідеальним можна вважати сайт, який знаходиться на своєму місці і коректно працює на практиці.

Якщо вам потрібна ефективна web-платформа або ви хочете дізнатися про розробку і просування сайтів — звертайтеся до нас. Digital-агентство Light Spider пропонує комплексні послуги з маркетингу та створення сайтів під ключ.

0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...

  X

  Бажаєте сайт?
  Ми можемо допомогти Вам у розробці Web-ресурсу, залиште нам свою заявку

  Давайте працювати разом

  Напишіть нам для обговорення будь-яких питань

  Залиште заявку і ми з вами зв'яжемося

   ukукр