Блог > PPC — контекстна реклама > Аудит контекстної реклами: на що звертаємо увагу + підсумковий чек-лист
Блог PPC — контекстна реклама
view 56
4,56/5 Корисність Кількість оцінок 9
Як вам стаття?
Loading...
04.12.2020
Spread the love

Аудит контекстної реклами: на що звертаємо увагу + підсумковий чек-лист

Робота з будь-яким існуючим проектом починається з аудиту поточного стану, і PPC в цьому сенсі не виняток. Аналіз проекту необхідний для оцінки обсягу майбутньої роботи і виявлення слабких сторін діючої рекламної кампанії

Аудит Google Adwords і Яндекс Директ — це комплексна перевірка налаштувань рекламного кабінету, метою якої є збільшення прибутковості бізнесу, досягнення необхідних параметрів KPI і зниження вартості кожного залученого клієнта.

Якщо на якомусь етапі роботи контекстної реклами трапляється збій, — це відразу відчувається за рахунок скорочення одержуваних заявок, збільшення витрати бюджету РК, виникнення нецільових кліків, неправильного показу оголошень і т.д. Завдання PPC-фахівця в даному випадку — виявити джерело проблеми і усунути його.

Причин для замовлення аудиту контекстної реклами в digital-агенції чимало, але всі їх можна умовно розділити на 5 категорій:

 1. Клієнт не має уявлення про PPC, і не хоче вдаватися в подробиці, але йому потрібен прибуток, який в даний момент відсутній.
 2. Замовник орієнтується в контекстній рекламі на базовому рівні, проводить деякі налаштування, але поточні показники KPI його не влаштовують, а як їх поліпшити, він не розуміє.
 3. Раніше контекст працював добре, але в останні кілька місяців з’явилися проблеми, і клієнт хоче перевірити роботу свого маркетингово відділу.
 4. Замовник зі своїми колегами щось періодично налаштовує в рекламному кабінеті, ґрунтуючись на гайди і мануали з інтернету, і йому хочеться зрозуміти, чи правильно там все налаштовано.
 5. Клієнта все влаштовує в роботі контекстної реклами, але він хоче рухатися і розвиватися далі, тому зацікавлений в нових стратегіях просування і свіжому погляді з боку досвідчених PPC-фахівців.

Багато власників бізнесу стикаються з проблемами функціонування рекламних кабінетів, і це дійсно їх біль, і проблема, яку потрібно терміново усунути, адже від ефективності PPC-реклами безпосередньо залежить успішність їх підприємства. І найкращим рішенням у даному випадку буде аудит Adwords. Він покаже нам як ті проблеми, що розташовуються на поверхні, так і глибинні недопрацювання, що перешкоджають якісній роботі контексту.

Аудит контекстної реклами — етапи перевірки аккаунта

Незалежно від типу і ніші бізнесу, аналіз рекламного кабінету здійснюється відповідно до трьох етапів, кожен з яких включає певні кроки, які допомагають фахівцеві досягти в результаті поставленої мети. Отже, почнемо по порядку:

 1. Збір даних. Сюди входить виявлення цілей і проблем клієнта, виділення пріоритетів і бажаних KPI. Після цього аналізується ніша бізнесу, сегментується цільова аудиторія, визначається рівень конкуренції. Важливим фактором успішної роботи є отримання доступу до рекламних кабінетів Google ADS і Analytics.
 2. Перевірка по checklist. На даному етапі здійснюється технічний аудит РК і аналізуються показники KPI аккаунта.
 3. Висновок. PPC-фахівці оголошують результати аудиту, вказують на проблеми, виявлені в налаштуваннях кабінету, і дають рекомендації по їх усуненню. Також у висновку формується пропонована стратегія просування бізнесу за допомогою контекстної реклами.

Як бачите, найбільш трудомістким і витратним за часом є другий етап, тому його ми розглянемо більш докладно. Правда, попередньо з’ясуємо, чи можна довіряти даним, які відкриваються після отримання доступу до рекламних акаунтів. Адже саме за ними спеціалісти оцінюють коректність відстеження конверсій і успішність ведення РК.

Google ADS і Google Analytics в аудиті PPC-реклами

Справа в тому, що ці системи відстежують конверсії різними способами, що в деяких випадках викликає помилки. Наприклад, GA враховує конверсії по сесіях користувачів: 1 сесія = 1 конверсія. Припустимо, відвідувач заповнив протягом 1 сеансу форму зворотного зв’язку кілька разів. Гугл Аналітика вважатиме це за 1 конверсію. З іншого боку, в Google ADS буде зараховано кожне заповнення форми як окрема конверсія, оскільки система врахує кожен клік по формі зворотного зв’язку. При цьому E-commerce і там, і там враховується по сеансах. Якщо ж необхідно подивитися конверсії за показами, то дана можливість є тільки в Google ADS.

проверка рекламного аккаунтаНайбільш часті помилки при відстеженні конверсії:

 • Подвійний облік — 1 цільова дія = 2 переходи.
 • Дублювання — 1 мета = 2 переходи.
 • Невідповідність назви — “Відправлення форми” = “Клік по кнопці”.

Технічний аудит РК

Він включає детальний аналіз налаштувань на всіх рівнях рекламного кабінету: аккаунт, запущені кампанії, групи оголошень, самі оголошення та ключові фрази.

На чому акцентуємо увагу при технічному аудиті:

 • Налагодження та структура облікового запису — зв’язок з Google ADS і Analytics, формування цілей, імпорт даних, зрозумілі назви груп і РК, ремаркетинг, коректне налаштування фідів, скриптів, автоматизованих процесів і правил.
 • Налаштування кампаній — типи відповідають цілям, денний бюджет обмежений згідно плановому, мінус-слова подключені, геотаргетинг, розклад і частотність показів, мова і тип охоплення задані коректно, а КМС-кампанії сформовані правильно.
 • Ключові слова — розподілені по групах, використовуються в різних типах відповідності, застосований модифікатор.
 • Оголошення — по два і більше на групу, релевантні посадковим сторінкам і запитам, написані без помилок, ведуть на робочі сторінки сайту, використовуються відповідні розширення, що вказують на переваги бізнесу клієнта, в КМС задані логотипи і зображення високої якості.

Як показує практика, якщо за більшістю параметрів виявлені проблеми, немає сенсу вносити точкові правки. Раціональніше створити новий обліковий запис або повністю перелаштувати поточний.

Аудит контекстної реклами, ціна якого до речі в нашій digital-агенції цілком прийнятна, — це тільки частина процесу оптимізації. Важливо провести роботу і за межами рекламного кабінету. Для впровадження правильної стратегії просування корисно не тільки знати ціну за клік і вартість конверсії, а й розуміти, що відбувається з лідами після завершення замовлення, і за рахунок чого конкуренти можуть собі дозволити більш високу ставку за клік за певними позиціями.

Щоб простіше було скласти план дій щодо поліпшення контекстної реклами, дайте відповідь на наступні питання:

 • Ключові показники KPI: досягаються чи ні?
 • Чи регулярно проводиться оптимізація аккаунта?
 • Бюджет кампаній розподіляється відповідно до цілей?
 • Які заходи можна вжити для поліпшення ситуації?

Що стосується KPI рекламної кампанії, рекомендуємо звертати увагу на такі показники:

 • CPA — ціна конверсії, чи виправдовує вона очікування клієнта?
 • CR — коефіцієнт конверсії, різний для кожної цілі, припустимо, для форми зворотного зв’язку він може зростати до 10%, а для транзакцій залишатися в межах — від 0,2 до 3%.
 • ROI, ROAS — повернення інвестицій і фінансів, витрачених на PPC-рекламу, відстежується, якщо клієнт надає всю потрібну інформацію для їх обчислення.
 • Метрики охоплення, покази — якщо у РК високі показники ефективності, рекомендується наближати KPI охоплення до 100% і навпаки.

Крім вищеописаних існує ще ряд параметрів, на які слід звертати увагу в рамках аудиту. Серед них відзначимо CTR, CPC, кількість кліків, середню позицію оголошення, відсоток показів у верхній частині сторінки. Необхідно також проаналізувати витрату бюджету. Адже не для всіх ніш вигідно платити максимум за 1 місце у видачі. Як показує практика, у оголошень на 2-3 позиції конверсійність буває краще.

аудит ppc 2021

Якщо ви не впевнені, що знаєте, як провести аудит контекстної реклами правильно, звертайтеся до нас. Наші фахівці детально вивчать ваш аккаунт в Google ADS і Analytics, знайдуть поточні проблеми і дадуть рекомендації щодо усунення помилок. Якщо ми з’ясуємо, що ваша контекстна реклама сайту працює в корені неправильно, наш маркетинговий відділ створить новий акаунт і налаштує його згідно необхідним цілям, KPI і заданому бюджету кампанії.

Що я отримаю в результаті аудиту контекстної реклами? — це питання найчастіше нам задають клієнти. Ми виконуємо детальний аналіз стану рекламного аккаунта і запущених кампаній, а також формуємо перелік рекомендацій, орієнтованих на підвищення прибутку бізнесу і зниження витрат на PPC-рекламу.

Як бонус до цієї статті докладаємо оптимізований, перевірений на власному досвіді, чек-лист аналізу реклами Гугл.

Аудит контекстної реклами: чек-лист PPC-спеціаліста

 1. Конверсії та значущі метрики:
  1.1. CPA, CR;
  1.2. ROI, ROAS.
 2. Структура аккаунта:
  2.1. принцип формування кампаній;
  2.2. кількість кампаній, в тому числі активних на час аудиту.
 3. Структура кампаній контекстної реклами:
  3.1. якість релевантних сторінок під рекламу;
  3.2. формат оголошень в групі;
  3.3. охоплення ключових слів в рамках групи;
  3.4. кількість оголошень в групі;
  3.5. наявність помилок орфографії і пунктуації.
 4. Налаштування кампанії:
  4.1. тип рекламної кампанії;
  4.2. партнерські мережі;
  4.3. мова і місце розташування;
  4.4. пристрої;
  4.5. автоматичні правила;
  4.6. розширення і скрипти;
  4.7. настройка ротації;
  4.8. призначення і коригування ставок.
 5. Трафік:
  5.1. ключові слова і типи відповідності;
  5.2. якість ключових фраз;
  5.3. мінус-слова;
  5.4. пошукові та брендові запити.

Як додатковий чинник можна перевірити виключення за IP і активність в акаунті.

4,56/5 Корисність Кількість оцінок 9
Як вам стаття?
Loading...

  X

  Бажаєте сайт?
  Ми можемо допомогти Вам у розробці Web-ресурсу, залиште нам свою заявку

  Давайте працювати разом

  Напишіть нам для обговорення будь-яких питань

  Залиште заявку і ми з вами зв'яжемося

   ukукр