Блог SEO — пошукове просування
view 58
0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...
28.08.2020
Spread the love

Майбутнє SEO: пацієнт живий чи мертвий?

Це питання регулярно піднімається в digital-середовищі, особливо з виходом глобальних апдейтів і нових алгоритмів пошукових систем. Протягом останніх 10 років в мережі неодноразово задавалися питання на тему: живе СЕО або мертве, яке воно буде в подальшому, які зміни і тренди чекають сеошників через рік, два, п’ять років? З упевненістю можна сказати тільки одне — фраза “SEO помре, посилання працювати не будуть”, яка регулярно звучить на різних IT-конференціях, не відповідає дійсності. Насправді, беклінки працювали що тоді, що зараз. Просто до них додалася маса інших факторів, що впливають на ранжування сайту, і одними посиланнями зараз дорогу в ТОП не протоптати. З огляду на це, SEO-оптимізатори Light Spider завжди йдуть в ногу з часом, що дозволяє їм надавати клієнтам тільки найефективніше пошукове просування. 

Отже, SEO — це оптимізація сайту в пошуковій видачі з метою отримання трафіку і виведення його на перші позиції в пошуку за ключовими фразами. Зазвичай, чим вище розташовується веб-сайт в результатах видачі по запитом користувача, тим більше потенційних клієнтів переходить на нього з пошукових систем..

Окей, тепер ви точно знаєте, що це таке, але навіщо ж в глобальному сенсі кожному бізнесу потрібно SEO-просування сайту? Якщо коротко, то ось навіщо: грамотна оптимізація допоможе вам вирішити відразу кілька дуже важливих завдань, таких як:

 1. Підвищення відвідуваності сайту, залучення трафіку і зростання позицій.

 2. Відповідність web-ресурсу потребам цільової аудиторії.

 3. Аналіз конкурентів і виявлення причин їх успішності.

 4. Формування впізнаваності і зростання популярності бренду.

І для цього в даний час задіюється великий спектр маркетингових каналів і ресурсів. 

Розвиток SEO: тоді та зараз

Ось вам для порівняння: 10 років тому досить було закуповувати купу беклінків, причому трастовість і авторитетність доменів не грала такої важливої ​​ролі, як сьогодні, і буквально спамити по тексту ключовими словами. Контент в підсумку виглядав нечитабельним і безглуздим. Пам’ятаєте строкаті веб-платформи двохтисячних? Так-так, це ті, на сторінках яких шрифт був різного кольору, при цьому одні абзаци виділялися жирним, другі курсивом, треті були підкреслені, а четверті — мерехтіли, і все це розміщувалося на зеленому або червоному яскравому фоні. У 2020 році побачити такий сайт — велика рідкість. Подібні web-ресурси змістилися за ТОП-100 і бовтаються на 10-20 сторінках видачі. Зустріти їх можна хіба що на біржах по нарощуванню кількості зворотних посилань, на зразок Sape. 

З кожним роком SEO ускладнюється. Якщо тоді можна було просто написати кілька разів ключове слово і готово — ви в ТОПі, то зараз пошукова оптимізація передбачає щоденну працю цілої команди людей. Та й Google навряд чи вже дасть вам правильні відповіді щодо просування, він тільки стверджує, що посилання купувати не можна, при цьому сам же віддає перевагу сайтам з великою кількістю якісних беклінків, створюючи тим самим для сеошників замкнуте коло.

Однозначно можна сказати лише одне, — SEO в наші дні — це не тільки ключові слова і посилання (хоча їх важливість і залишається високою), зараз ця діяльність пішла набагато глибше, і необхідно повністю занурюватися в сферу та специфіку бізнесу замовника. Перед оптимізаторами тепер стоїть завдання використати більш глибокі знання не тільки про те, як працює Google, але і як поводяться люди при відвідуванні онлайн-ресурсу. 

SEO-оптимізатор майбутнього — який він?

З огляду на темпи розвитку пошукового просування, сеошник сьогодні — це універсальний солдат, що знає не тільки принципи ранжування сайтів, а й розбирається в програмуванні, дизайні, копірайтингу, маркетингу хоча б на базовому рівні.

В 2021 році корисними скілами для СЕО-спеціаліста стануть:

 • Розуміння принципів створення комфортного юзабіліті сайту, UI/UX проектування і дизайну.

 • Знання основ програмування, здатність самостійно вносити зміни в код, орієнтація в HTML, спілкування з програмістом на рівних.

 • Навыки project-менеджера, способность грамотно и четко формировать ТЗ для разработчика, копирайтера, дизайнера. 

 • Розуміння базових аспектів продажів, потреб клієнтів і бізнесу, особливості просування бренду.

 • Аналітичне мислення, моніторинг конкурентів, регулярний аналіз ситуації на ринку і пошук кращих рішень для розкрутки web-ресурсу.

 • Уміння працювати з інструментами оптимізації, розуміння принципів роботи пошукових систем, знання сучасних технік просування.

На чому акцентуємо увагу в майбутньому SEO?

Тенденції останніх років залишаються актуальними й понині. В рамках СЕО оптимізації приділяємо увагу мобільній версії ресурсу, поведінковим факторам, семантиці, контенту, беклінкам, локальному і голосовому пошуку, графам знань (блокам швидких відповідей), HTTPS-протоколу. При цьому важливо “чіпляти” як користувачів, так і пошукового бота. Розвиваючи і оптимізуючі веб-сайт, потрібно працювати на два фронти, щоб подобатися як людям, так і пошукачу. 

Чому слід розподіляти зусилля рівномірно? Тому що, з одного боку просування орієнтоване на користувачів, і оптимізатору треба розуміти психологію покупців: як вони шукають, як думають, на що натискають, як діють і що бачать. Це не складно, сеошнику досить уявити себе на місце користувача, або згадати, як він сам веде себе в інтернеті. З іншого боку, алгоритми пошукових систем розробляються за допомогою нейронних мереж і враховують взаємозв’язок між ключовими запитами, веб-ресурсами, зворотними посиланнями, контентом, мета тегами і багато чим іншим. Тому СЕО оптимізаторові потрібно розуміти, як технології пошукача впливають на його видачу. 

Дане розуміння приходить з досвідом, який поступово накопичується в ході роботи з проектами різної тематики та складності. У підприємців зазвичай немає часу на вивчення нюансів СЕО розкрутки, тому вони часто створюють маркетинговий відділ всередині компанії або довіряють просування діджитал агентствам. Якщо у вас зовсім немає досвіду в сфері пошукового просування, але результат потрібен якомога швидше, звертайтеся в Light Spider — тут для вас працюють кращі фахівці з розробки і розкручування в інтернеті.

0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...

  X

  Бажаєте сайт?
  Ми можемо допомогти Вам у розробці Web-ресурсу, залиште нам свою заявку

  Давайте працювати разом

  Напишіть нам для обговорення будь-яких питань

  Залиште заявку і ми з вами зв'яжемося

   ukукр