Блог > Розробка > CMS Magento для eCommerce проектів - плюси і мінуси, огляд можливостей
Блог Розробка
view 53
0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...
15.01.2021
Spread the love

CMS Magento для eCommerce проектів – плюси і мінуси, огляд можливостей

В даний час онлайн-продажі розвиваються настільки активно, як ніколи раніше. Причини стрімкої популярності торгових веб-ресурсів криються як у загальносвітовій ситуації, так і в людському факторі. Люди швидко звикають до комфорту. Навіщо ходити по магазинах і витрачати силу-силенну часу на дорогу до них, коли можна зайти на сайт і купити потрібний товар в кілька кліків.

І тут перед бізнесом виникає ключове завдання – представлення продуктів онлайн. Ефективно вирішити його допоможе розробка інтернет-магазину. І ніяк інакше. Без веб-ресурсу, що продає, неможливо розвивати успішний бізнес в інтернеті. Ви скажете: “Так можна ж продавати в соц. мережах, Instagram і Facebook, як комерційні платформи, зараз на підйомі “. Так, але далеко не всі товари знайдуть там свою цільову аудиторію. Соціальні мережі можна, і потрібно, використовувати для популяризації бренду, але малоймовірно, що люди почнуть шукати і купувати в Інстаграмі твердопаливні котли, запірну арматуру, автомобільні запчастини або станції збору та повернення конденсату.

Отже, ми визначили, що інтернет-магазин потрібен для торгівлі онлайн. Другий аспект – вибір CMS для розробки сайту. Система менеджменту контенту – основоположна роботи майбутнього інтернет-магазину. І щоб правильно її вибрати, треба визначитися з масштабами проекту. Якщо у вас невеликий online shop на 100-150 позицій, цілком можна обійтися хмарним конструктором або задіяти WordPress в зв’язці з WooCommerce. Для великих web-ресурсів необхідно вибирати щось більш потужне, надійне, функціональне. І в даній статті ми розглянемо CMS Magento. Виявивши її плюси і мінуси, проаналізувавши відгуки розробників і користувачів про неї, порівнявши з іншими платформами, підсумуємо, наскільки вигідно і доцільно її використання для розробки eCommerce проектів.

Що таке Magento?

Це движок з відкритим кодом, спроектований на основі Zend Framework і написаний на PHP з MySQL. Його функціонування забезпечує операційна система UNIX. Інтернет магазин на Magento підкуповує користувачів своєю привабливістю і простотою, а розробників – гнучкістю і функціоналом.

Доповнимо відповідь на питання “Magento – що це?” невеликою історичною довідкою. Дана CMS розроблена в 2007 році компанією Varien, пізніше перейменованою в Magento, а її реліз відбувся 31 березня 2008. У 2011 р систему купила корпорація eBay. Через 5 років після випуску, в лютому 2013, згідно зі статистикою Alexa, Мадженто став найпопулярнішою платформою для створення інтернет-магазинів. У 2015 його придбала інвестиційна компанія Permira. Зараз же ця система повністю належить корпорації Adobe. Близько 30% ринку eCommerce використовують її в роботі.

разработка на маджентоТворці движка пишаються його широким функціоналом і гнучкістю налаштувань. Інша сторона настільки яскравої медалі – складність в освоєнні і реалізації всіх доступних опцій.

Новачкам взаємодіяти з Мадженто непросто, оскільки готовий візуальний конструктор там відсутній, а послуги розробників з хорошим скіллом коштують досить дорого. На жаль, просто взяти і зібрати онлайн-магазин за пару днів не вийде: доведеться розбиратися, вивчати мануали, шукати розширення і допилювати функціонал своїми руками безпосередньо в тілі коду.

Чи варто докладати стільки зусиль заради великого функціоналу Magento або є інші альтернативи – розберемося далі.

На CMS Magento від самого початку розробка здійснюється з акцентом на електронну комерцію. На це зауважують і функціональні можливості движка, серед яких відзначимо:

 • Великий спектр інструментів маркетингу і аналітики для підвищення продажів і формування лояльності аудиторії, в тому числі управління розсилками.

 • Адаптацію під вимоги популярних пошукових систем, доброзичливість до SEO-просування.

 • Безліч модулів оплати і доставки придбаної в магазині продукції, які доступні як на платній, так і безоплатній основі.

 • Багатомовність, адаптивність під мобільні пристрої, мультивалютність, доступність управління декількома ресурсами з єдиного центру.

 • Багатофункціональний особистий кабінет покупця, великі призначені для користувача можливості: виставлення оцінок, відгуки, списки бажань, обране і ін.

 • Сортування клієнтів по групах з опцією формування індивідуальних властивостей для кожної групи.

 • Різні варіанти відображення товарів, сортування по атрибутам, фільтрів, блокам, типам і характеристикам.

 • Автоматичну генерацію знижок, акцій, купонів, подарункових карт, гнучку програму лояльності для клієнтів.

 • Опцію розмежування прав доступу до адмін панелі для співробітників, які керують інтернет-магазином.

 • Деталізовану статистику, включаючи звіти з продажу, відгуків, клієнтських кошиків, пошуку і товарів, відзначених обраними.

Варто, щоправда, згадати, що Magento – платформа, від самого початку орієнтована на західну комерцію. Це виражається як у базових опціях, так і в доступних модулях. В офіційному каталозі CMS вкрай мало розширень для комфортної та ефективної роботи онлайн-магазину в рунеті. Для підключення 1С, CRM, сервісів оплати та інших систем електронної комерції доведеться використовувати русифіковану збірку, яка, до слова, не має ніякого відношення до офіційної, крім того, що її розробили на базі наявного open source, взявши ядро ​​CMS і оптимізувавши його під специфіку рунета.

Сайт на Magento – ціна движка і модулів

интернет-магазин на magentoДана CMS поширюється у безкоштовній – Community Edition і платній – Enterprise Edition версії. Перша підійде для невеликих проектів і в якості ознайомлення з двигуном. Кількість безкоштовних розширень для неї обмежена.

Проте, можна завантажити та встановити модулі додавання соціальних мереж, замовлення в 1 клік, автоматичного сортування ідентичних продуктів, зворотного дзвінка та інші рішення для ефективної роботи eCommerce.

Втім, безкоштовні модулі для розробки сайту на Magento слід попередньо тестувати, багато які з них, як зазначають досвідчені розробники, не відрізняються гарною якістю. Платні рішення більш стабільні і ефективні. Однак на їх використання доведеться витратити як мінімум 60-80 доларів.

Платну версію Enterprise Edition можна попередньо протестувати на демо-акаунті, після чого потрібно купувати ліцензію або відмовлятися від розробки інтернет магазину на Magento.

Розробка сайту на Мадженто – переваги CMS

Одна з ключових переваг даного движка – open source і користування на free ліцензії. Таким чином, професійні розробники можуть створювати веб-ресурси з потужним функціоналом і незвичайними можливостями. Крім цього, до плюсів створення інтернет магазину на Magento можна віднести:

 • Повноцінну “коробочну” версію з набором базових опцій для розробки комерційної веб-платформи.

 • Відмінну адаптацію системи під пошукове SEO просування, індексацію сторінок в фоновому режимі.

 • Багатий вибір шаблонів, модулів, розширень, правда, більшість з них – платні.

 • Постійний розвиток, підтримку творців, регулярні оновлення і відсутність уразливості до атак і вірусів.

 • Зручність для відвідувачів і різні рівні доступу для адміністраторів інтернет-магазину.

 • Розширену аналітику, інтеграцію з системою Google Analytics і зручні інструменти управління цінами, товарами, користувачами.

 • Varnish Cache – інноваційну систему кешування, яка значно пришвидшує роботу.

 • Мультивалютність, підтримку різних платіжних систем, включаючи PayPal, можливість здійснювати великі покупки, до 300 позицій.

 • Достатня кількість інформації, мануалів, відеоуроків, гайдів по CMS російською мовою.

Недоліки використання Magento для інтернет магазину

Як відомо, в будь-якій CMS є позитивні і негативні сторони. Переваги движка ми вже розглянули, тепер опишемо його недоліки:

 • Складна процедура установки і управління. Для інсталяції та настройки потрібно залучати професійних розробників і досвідчених адміністраторів, послуги яких не дешеві. Новачкові або фахівцю, який не має знань по даній CMS, проводити будь-які операції буде вкрай важко.

 • Об’ємні доопрацювання. Якщо вам потрібен по-справжньому унікальний і неповторний online shop з індивідуальними настройками, потрібно допрацьовувати Zend Framework, на основі якого зроблений маджента.

 • Розробка сайту на CMS Magento повинна здійснюватися з використанням потужного хостингу і високопродуктивного сервера. На простому, дешевому хості веб-ресурс буде працювати повільно.

 • Орієнтація на зарубіжних користувачів. В оригіналі движок – англомовний, заточений під західний eCommerce. Для СНД, однак, існує окрема, платна русифікована збірка.

 • Складнощі в кастомізації дизайну. Елементи теми розташовуються в декількох файлах, розміщених в різних папках. В результаті веб-майстрам доводиться спочатку об’єднувати дані, а потім редагувати їх.

Після інсталяції движка доступна тільки одна дефолтна тема сайту, використовувати яку можна хіба що в ознайомлювальних цілях. Далі потрібно вибрати відповідний дизайн, закачати його на сервер і налаштувати під свої цілі. Варто відзначити, що безкоштовних шаблонів для Мадженто замало, а можливості наявних не дозволяють розробляти веб-ресурси з wow-дизайном.

Огляд Magento – підводимо підсумки

Якщо проаналізувати плюси і мінуси CMS, зауважимо, що вони виражені приблизно в рівній мірі. Так, в цілому позитивних аспектів більше, але для рунета, як нам повідомляють про Magento відгуки і практичний досвід фахівців, дана система є не найзручнішим рішенням. Звичайно, відділення коду від дизайну, швидкий і простий імпорт товарів, можливість керувати кількома онлайн-магазинами з однієї панелі адміністратора і відсутність проблем з додаванням модулів безсумнівно можна вважати плюсами движка.

З іншого боку, правильно налаштувати і кастомізувати CMS можуть тільки досвідчені програмісти, послуги яких вважаються одними з найбільш дорогих в ніші розробки сайтів. Ще один удар по фінансам – платні модулі та шаблони. З Мадженто настройка і дизайн web-сайту цілком може коштувати близько 600-800 доларів, особливо якщо потрібно підключати програми управлінського, складського, бухгалтерського обліку. І ця ціна не включає послуги розробників. З огляду на це, CMS Magento доцільно рекомендувати тільки для масштабних проектів, маркетплейсов і онлайн-супермаркетів з асортиментом в 500 000 і більше товарів. В інших випадках раціонально використовувати, наприклад, OpenCart, створити інтернет магазин на якому можуть фахівці нашого digital-агентства з гарантією якості і досягненням поставлених цілей в повному обсязі.

0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...

  X

  Бажаєте сайт?
  Ми можемо допомогти Вам у розробці Web-ресурсу, залиште нам свою заявку

  Давайте працювати разом

  Напишіть нам для обговорення будь-яких питань

  Залиште заявку і ми з вами зв'яжемося

   ukукр