Блог > Розробка > Доробка сайту на Opencart: етапи та популярні коригування
Блог Розробка
view 17
0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...
04.02.2022
Spread the love

Доробка сайту на Opencart: етапи та популярні коригування

Успішність будь-якого сайту, особливо — інтернет магазину, визначається зрозумілою навігацією, широким функціоналом і сучасним дизайном. Відмінним рішенням при створенні сайту, що продає, буде використання платформи Опенкарт. Сьогодні ми розглянемо, що то за система. А також розглянемо основні доробки для сайтів, створених з допомогою Опенкарт.

Що таке Опенкарт

Про двигун Опенкарт можна знайти багато позитивних відгуків. Для нього характерна висока якість та багатофункціональність. Ось основні переваги даної системи CMS (Content Management System — система управління контентом), за рахунок яких вона знаходиться у топі серед конкурентів.

 • Хороша швидкість завантаження сайту забезпечена, якщо використовувати опенкарт.
 • CMS легко адаптується під різні типи завдань.
 • Ресурси сервера витрачаються по мінімуму.
 • Опенкарт має чітко виражену мультифункціональність.
 • Під час створення сайту не потрібна ліцензія, оскільки системою використовується відкритий вихідний код.
 • Всесвітньо застосовуваний продукт, тому в рамках community можна знайти відповіді на всі запитання стосовно роботи, модулів, інтеграцій та доопрацювання двигуна.

Особливо актуальним є опенкарт для інтернет-магазинів. Дана система ідеально підійде для магазинів низької та середньої навантаженості. Але це не догма. Розробляти сайт на опенкарт зручно ще й тим, що його можна кастомізувати, потім розподілити навантаження, і вуаля — можливе збільшення кількості “товарних полиць” інтернет-магазину до значних обсягів.

Опенкарт дозволяє вам не обмежувати себе у плані розміщення товарів. Сфера вашої торговельної діяльності також не має значення.

Етапи створення сайту на опенкарт

Якщо ви все ж таки взяли за мету створити веб-ресурс на опенкарті, слід виконати це в кілька кроків:

 1. Підготовка. Насамперед фахівці діджитал-агентства аналізують сферу бізнесу замовника. Правильний аналіз на цьому етапі спростить життя вашому проекту на наступних.
 2. Узгодження технічного завдання, укладання договору. Формується ТЗ згідно брифу, який заповнює замовник і після погодження воно спрямовується дизайнеру та розробникам. Цей документ повинен включати: які послуги замовник бажає, а також структуру та вимоги до веб-ресурсу, бажані модулі тощо.
 3. Розробка оформлення. Перший етап — дизайнер малює макет майбутнього сайту. Далі, якщо є потреба, проводиться зустріч із замовником для обговорення макета та формування списку правок. Після доопрацювання та застосування правок дизайн чекає втілення в життя.
 4. Верстка за макетом. Верстальщику необхідно трансформувати макет, розроблений дизайнером, у програмний код. З точним відображенням роботи, виконаної дизайнером.
 5. Заповнення контентом. Слід наповнити всі сторінки ресурсу унікальним, корисним контентом, як текстовим, так і графічним.
 6. Тестування та оптимізація. Перед запуском сайту “у маси”, тестувальник перевіряє, що всі кнопки, форми, сторінки функціонують саме так, як планувалося. Також проводяться доопрацювання, які сприяють зростанню позицій сайту та видимості у пошукових системах.

Чому саме опенкарт

Створення інтернет-магазину на опенкарт настільки актуально з тієї причини, що цей двигун зручний як для розробника під час підготовки, так і для замовника під час використання. Наприклад, вам не знадобиться найм спеціальної людини або навчання існуючих, для того, щоб керувати сайтом. Кожен легко зможе доповнити сайт контентом, виправити якісь дані або видалити їх через панель адміністратора.

З часом, проте, апгрейд сайту знадобиться. У світі безперервно з’являються нові тренди дизайну та зручності роботи з сайтами. Перевага сайту, створеного на опенкарт, полягає у можливості доопрацювання без шкоди для існуючого веб-ресурсу. Звісно, ​​за умови, що цю роботу виконуватиме кваліфікований спеціаліст.

Більше того, ще один бенефіт від створення сайту на опенкарт — простота оптимізації для пошукової системи. Це дуже важливий аспект, що впливає на просування сайту, а отже — на ключові показники бізнесу.

Чому важливе доопрацювання сайту на opencart

Ми визначилися, що двигун опенкарт зручний і має багато плюсів. При цьому сайт на ньому, як і на будь-якому іншому движку, слід регулярно доопрацьовувати. Це як технічне обслуговування автомобіля. Найкраще робити регулярно і у досвідчених фахівців.

доопрацювання сайту на opencart

Так ось, висування нового веб-ресурсу на простори мережі можна порівняти із зародженням нового живого організму. Йому потрібен планомірний розвиток, щоб не відставати від своїх однолітків — сайтів компаній-конкурентів. Для продуктивної роботи йому потрібна періодична підтримка. Це, насамперед, перевірка технічних моментів, щоб сайт був працездатним та виконував основну функцію. Крім цього, потрібно стежити за своєчасною оптимізацією, регулярно оновлювати контент, збільшувати кількість посилань на веб-ресурс у соціальних мережах та інше.

Угруповання доопрацювань сайтів на Опенкарт

Усі доопрацювання сайтів на опенкарт можна розділити на основні групи.

 1. Технічні аспекти. Все, що стосується программних правок веб-ресурсу. Ключові цілі тут — отримати https-протокол та SSL-сертифікат, знизити серверне навантаження, прискорити завантаження сторінок, налагодити роботу скриптів.
 2. Оформлення інтерфейсу. На просторах мережі, як ніде, актуальна фраза “зустрічають по одягу”. Тому дуже часто допрацьовують саме дизайн, час від часу критично оцінюючи юзабіліті та усуваючи прогалини в якості UI\UX.
 3. SEO просування. Згодом встановлені параметри розкручування в пошукових системах втрачають ефективність. Мета-теги, заголовки, контент, картки товарів — все це слід оновлювати та оптимізувати для виходу в топи пошукових систем.
 4. Введення автоматизованих інструментів. Для інтернет-магазину дуже актуальні калькулятори, які розраховують вартість товарів різних обсягів. Сюди також відносять прокачування переоцінки товарів, налаштування внутрішньої звітності, покупку або замовлення зворотнього дзвінка в один клік.
 5. Налагодження електронного обліку. Сюди можна зарахувати інтеграцію системи онлайн-запису, складський облік. Також можна налагодити облік моніторингу активності клієнтів, та їх дій на сайті.
 6. Маркетингові аспекти. Як ключові доробки можна виділити роботу із системами знижок. Наприклад, надавати їх у автоматичному режимі чи генерувати знижкові купони при певних видах покупок.

Популярні доробки в магазині на Опенкарт

До затребуваних типів доопрацювання сайту на опенкарт можна віднести такі види робіт:

 • Адаптація веб-ресурсу під мобільні пристрої. Якщо ваш сайт ще не адаптований, це апріорі потрібно виправити насамперед. Причина цього — запроваджений наприкінці 2010-х років алгоритм ранжування mobile-first index. Ця штука дозволяє Гуглу просувати насамперед сайти, що мають мобільний адаптив.
 • Збільшення швидкості завантаження сайту. Виконується оптимізація CSS, файлів JavaScript, контенту, модулів та компонентів движка.
 • Налаштування кошика покупок, коригування системи оплати товару, використання оплати в режимі онлайн, впровадження додаткових способів доставки товару.
 • Підключення фільтру товарів, якщо у вашому магазині його не було. Настроювання параметрів фільтра, залежно від бажань замовника.
 • Оптимізація форми для замовлення. Коректне заповнення полів і т.д.
 • Розширення функціоналу, додавання нових категорій, розділів, доопрацювання меню.
 • Додавання на головну сторінку блоків з топом популярних товарів та акційних пропозицій.
 • Підключення підписки з метою формування розсилки.
 • Проведення внутрішньої оптимізації програмного коду. Ця опція прискорить просування інтернет-магазину у пошуковій системі.
 • Усунення помилок програмного коду, налаштування його нормальної роботи без збоїв, перевірка на наявність вірусів та видалення їх.
 • Створення розвантаження товарного асортименту, і навіть завантаження додаткових товарів.

Це тільки верхівка айсберга з того, що можна доопрацювати на вашому сайті, якщо його зроблено на Опенкарт. Остаточний набір опцій залежить від цілей та побажань конкретного замовника.

Чому варто вибрати Light Spider

Важливо проаналізувати, які зміни потрібні саме вашому сайту. Які з них є найбільш критичними і, на даний момент, знижують шанси в конкурентоспроможній боротьбі на ринку. Такий підхід до роботи найефективніший. Не варто викидати гроші на вітер і встановлювати на запорожець всі поспіль вузли від мерседеса. Краще сфокусуватися на ключових моментах, прокачати їх так, щоб максимально наздогнати та обігнати тенденцію розвитку сайтів конкурентів для просування в інтернеті та підвищення профіту.

Саме такий підхід близький нашому агентству. Максимально ефективна робота та обґрунтовані витрати замовника на дійсно актуальні доопрацювання.

Якщо ви бажаєте професійно доопрацювати ваш веб-ресурс, заявку можна залишити тут. Нами виконується доопрацювання сайту, ціна якого буде розрахована відповідно до обсягу робіт та побажань замовника.

0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...

  X

  Бажаєте сайт?
  Ми можемо допомогти Вам у розробці Web-ресурсу, залиште нам свою заявку

  Давайте працювати разом

  Напишіть нам для обговорення будь-яких питань

  Залиште заявку і ми з вами зв'яжемося

   ukукр