Блог > Розробка > Етапи та нюанси створення сайту-візитки з нуля
Блог Розробка
view 28
0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...
14.01.2022
Spread the love

Етапи та нюанси створення сайту-візитки з нуля

Сайт-візитка — це веб-ресурс, який представляє компанію в інтернет мережі та складається з однієї або кількох сторінок. Зазвичай там міститься інформація про діяльність певної особи або компанії, товари, які вони виробляють або ж послуги, що ними надаються, звісно, публікується не тільки опис діяльності, а й повідомляються контактні дані для зв’язку. Можна сказати, що це звичайна візитна картка, тільки вона розміщується в інтернеті і надає не лише короткі дані для зв’язку, але і всю інформацію, необхідну відвідувачам і потенційним клієнтам. Такими сайтами користуються компанії з різними видами діяльності чи-то люди творчих професій, наприклад, фотографи, художники, візажисти тощо.

Приступати до створення сайту-візитки необхідно, у випадку, коли немає потреби та й не планується розробка корпоративного сайту, якщо весь бізнес ведеться офлайн, а в мережі потрібно лише розмістити координати та іншу важливу інформацію. Використання сайту-візитки в цьому випадку має безліч переваг. З його допомогою можна:

 • популяризувати свій бізнес;
 • значно підвищити репутацію бренду та його впізнаваність;
 • залучити нових клієнтів;
 • забезпечити відвідувачам постійний доступ до інформації про компанію чи людину;
 • провести рекламні кампанії в інтернет-мережі;
 • збирати дані для різноманітних аналітичних досліджень;
 • зацікавити потенційного клієнта, надати можливість зв’язку з ним та замовлення послуг чи товарів.

Чим і як наповнюється сайт-візитка

По оформленню такого сайту немає жодних жорстких вимог та рамок. Можна розміщувати будь-яку інформацію, яка корисна бізнесу та відвідувачам. Зазвичай, на ресурсах такого типу міститься різна інформація, наприклад, дані про людину або компанію, їх контактна інформацію (адресу, телефон, e-mail, інші месенджери, за якими можна зв’язатися). Якщо необхідно, можна розмістити інформацію правового характеру, наприклад, ліцензії, сертифікати, а також відобразити дані про запропоновані товари, послуги або продукцію. Вакансії, новини, відгуки, інформацію про співробітників, прайси це все також можна відобразити на веб-ресурсі.

зробити сайт-візитку

І все ж таки, перш ніж зробити сайт-візитку, необхідно врахувати, що він повинен відповідати вимогам часу. Інакше шанси на його успіх значно скоротяться. То яким же таки має бути сайт-візитка, щоб привернути увагу потенційних клієнтів? Правила не жорсткі, але все ж таки вони є:

 • веб-ресурс повинен швидко завантажуватись і моментально реагувати на дії користувачів;
 • бути зручним у використанні та мати інтуїтивно зрозумілий інтерфейс;
 • стабільно та без збоїв функціонувати;
 • добре відображатися на всіх розмірах та типах екранів і пристроїв;
 • представлена ​​ним інформація повинна лаконічно, комфортно, просто сприйматися та містити різні формати надання даних (наприклад, таблиці, зображення, тексти тощо).

Це, звичайно ж, лише рекомендації, але судячи зі свого досвіду, їх впровадження позитивно позначиться на веб-ресурсі, а значить, і на вашому бізнесі.

Скільки коштує розробка сайтів-візиток

Конкретну ціну тут назвати неможливо. Кожен проект індивідуальний і унікальний, тому потребує різних витрат часу та зусиль. Але дещо про вартість все ж таки сказати можна. Якщо створити сайт-візитку самостійно, то, звичайно ж, витрати будуть мінімальні. Для цього існує безліч конструкторів, шаблонів та онлайн-платформ:

 1. uKit — слушний варіант для самостійного створення сайту-візитки. Ідеально підійде творчим людям чи компаніям, щоб позиціонувати свій бізнес в інтернеті, а також збільшити кількість клієнтів та прибуток. Має багато готових шаблонів, більше сорока категорій, які охоплюють всі галузі бізнесу. Якщо у вас немає ідей щодо оформлення, можна просто заповнити готовий шаблон та опублікувати візитку;
 2. wix — за його допомогою створюються гарні візитки, що мають кастомний дизайн. Тут з’являються першими більшість цікавих технологій, які потім використовують інші гравці ринку, але вже у своїй інтерпретації;
 3. uCoz — універсальний конструктор, за допомогою якого можна створити будь-який сайт. Його перевагою вважається те, що цей движок дає можливість створювати візуально різні сайти, за виглядом яких мало хто зрозуміє, на чому вони створені. Діапазон результатів, що досягаються завдяки цій платформі, досить широкий. Найпростіший спосіб – взяти готовий шаблон, наповнити його інформацією та все, сайт готовий;
 4. Nethouse є конструктором, яким можуть користуватися новачки, щоб створювати хороші сайти-візитки компанії з простою структурою та типовим дизайном. Функціональності цілком достатньо, потенціал для просування теж на хорошому рівні. У ньому не дуже багато шаблонів, але вони виглядають красиво і сучасно. Але все-таки варто враховувати, що є цікавіші платформи для створення візиток. Даний движок набагато цікавіше виглядає у вузькому контексті створення сайтів для івентів, подій, заходів.

Доменне ім’я та хостинг цих платформ можуть бути безкоштовними, але їх використання вкрай не рекомендується, тому що до них дуже погано ставляться пошукові системи та поштові сервіси. До того ж безкоштовний хостинг не підвищить працездатність та швидкість сайту-візитки. Тому найкраще довірити створення сайту-візитки спеціалістам, які мають солідний досвід роботи у даній сфері та використовують повноцінні CMS. Вартість послуг такої компанії залежить від деяких факторів:

 • чи розробка сайту потребує унікальності дизайну;
 • скільки сторінок необхідно для проектування та верстки;
 • чи потрібно на сайт впроваджувати функціонал;
 • чи має ресурс інтегруватися із системами аналітики та сторонніми сервісами (наприклад, месенджерами, базами даних тощо).

Перш ніж приступати до створення сайту, необхідно вибрати потрібний движок або ж конструктор. Сайт-візитка — це найпростіший у плані реалізації тип веб-ресурсів, він здатний презентувати вас та ваш бізнес в очах цільової аудиторії. Створений один раз, він безперервно працюватиме протягом довгого часу.

Фахівці компанії Light Spider пропонують створення сайту візитки з нуля на движку Word Press, який є найпопулярнішим у світі. Це чудовий варіант для тих, хто хоче попрацювати з системою керування контентом і вважається найпростішою для розуміння платформою. Має безліч безкоштовних шаблонів, які можна вибрати із вбудованої бібліотеки. У цього движка — відмінний SEO-потенціал, але «з коробки» спектр налаштувань має лише базові елементи. За допомогою встановлення плагінів на сайт інтегруються будь-які можливості: CRM, онлайн-консультант, повідомлення, замовлення зворотного дзвінка, маркетингові інструменти, калькулятор послуг, синхронізація з будь-якими веб-ресурсами та соцмережами.

Скільки коштує розробка сайтів-візиток

Замовляти розробку сайтів-візиток на цьому движку краще за все у діджітал-компаній. Адже їх штат укомплектований SEO-фахівцями, фронт-енд та бек-енд розробниками, які налаштують CMS належним чином і на високому професійному рівні.

Це дуже потужний гнучкий движок, вимогливий до ресурсів хостингу, особливо після того, як на нього встановити кілька десятків плагінів. Вартість експлуатації залежить від ціни домену та хостингу. Останній потрібно вибирати ретельно, тому що від його роботи залежить надійність та безпека функціонування сайту. Якісний веб-ресурс може вийти тільки в результаті правильних та послідовних етапів його розробки, при цьому вони мають бути відточені до дрібниць. Хтось може подумати, що це зовсім не складно — необхідно просто придумати оформлення, нашвидкуруч накидати текстовий матеріал, зібрати увесь код в купу і все, можна надсилати це на сервер. Насправді це далеко не так легко, як здається. Процес створення сайту-візитки — старанна робота цілої команди професіоналів.

Ретельне опрацювання навіть найдрібніших деталей, тісна робота із замовниками, підбір оптимальних інструментів з метою створити максимально якісний продукт у мінімальні терміни — це дії нашої компанії для досягнення необхідних результатів.

Створення веб-сайту візитки включає кілька етапів:

 • постановку цілей та розбір завдань, які необхідно виконати, щоб дійти певного результату;
 • складання технічного завдання;
 • підготовка прототипу;
 • створення макету дизайну сайту;
 • верстка сторінок;
 • робота із програмною частиною;
 • завантаження контенту на сайт;
 • перевірка працездатності веб-сайту;
 • передача готового онлайн ресурсу замовнику.

Бувають клієнти, які при зверненні до нашої агенції, не завжди можуть чітко сформулювати думку, пояснити свої побажання, вимоги, уподобання та дати точну відповідь, навіщо їм потрібен сайт. Тому на першому підготовчому етапі необхідно з’ясувати цілі замовника, а потім визначити тип сайту, оскільки різні веб-ресурси можуть виконувати різноманітні завдання. Одні, наприклад, можуть бути віртуальним представником компанії в інтернеті, а інші — торговим майданчиком, де продаються товари та послуги. Спеціалісти нашої компанії зможуть вирішити всі питання, що стосуються цієї послуги.

Коли пріоритети остаточно розставлені, переходимо до складання портрета потенційних клієнтів, тому що необхідно чітко розуміти, на кого сайт розрахований і хто належить до цільової аудиторії. На наступному етапі формується структура сайту, опрацьовується його оформлення та функціональне навантаження, підбирається контент. Після цього ресурс аналізується з маркетингової точки зору, здійснюється аудит конкурентів, визначається сезонність послуги чи товару, опрацьовується бізнес-ніша. Обов’язково включаються різні «плюшки», за допомогою яких привертається увага клієнта, щоб він затримався на сайті якнайдовше. Після закінчення всіх підготовчих робіт прототип сайту показується замовнику.

Оформлення технічного завдання на сайт-візитку

При оформленні ТЗ необхідно прописати всі основні характеристики сайту:

 • яким має бути дизайн, наприклад, колірні відтінки, пропорція тексту до графічних елементів, тощо, саме в цей момент враховуються всі вподобання та побажання замовника;
 • структура сайту, зі скількох сторінок він має складатися, скільки там буде блоків та категорій;
 • функціональне наповнення;
 • використовувані технології;
 • технічні вимоги до сайту.

Само по собі технічне завдання — свого роду база проекту. На нього спираються усі фахівці, які беруть участь у розробці сайту. При складанні цього документа замовник обов’язково повинен бути на зв’язку та вносити свої корективи і рекомендації. Без його повної згоди ТЗ не входить у роботу. Поки не буде досягнуто повного розуміння всіх питань, що стосуються розробки сайту, ТЗ може редагуватися необмежену кількість разів. Коли документ узгоджений, робота йде чітко у ньому і вносити корективи можливо, але кількість правок узгоджується на стадії затвердження ТЗ. І вже після підписання всіх необхідних документів можна переходити на наступний етап розробки.

створення сайту візитки з нуля

У створенні важливі всі етапи, але дизайн сайту є одним з головних. Перше, на що зверне увагу відвідувач, потрапивши на сайт — його оформлення. Керуючись своїм першим враженням, він вирішує, чи залишитися на сайті чи ні. Тому дизайнер, керуючись ТЗ, повинен ретельно продумати всі етапи оформлення, вибрати потрібний колір та форму. Варто сказати, якщо компанія-замовник має свій стиль, це обов’язково враховується та веб-ресурс оформляється у тій же колірній гамі. Можливий варіант, коли спочатку опрацьовується корпоративний стиль компанії, а потім на його основі створюється дизайн сайту. Розробляються шаблони головних сторінок. Готовий дизайн демонструється замовнику для затвердження чи внесення змін. Доопрацьовується сайт, як правило, поки клієнт його не схвалить, звісно у межах погодженої кількості ітарацій правок.

Наступний етап — верстка. Фахівець (front-end) за допомогою HTML із готового дизайну створює робочий проект. Це ніби в нього вдихають життя: сайт стає працюючим, живим, активним. Верстається він таким чином, щоб міг добре відображатись на всіх інтернет-ресурсах. На цьому етапі залучаються js-скрипти та стилі CSS.

Програміст також бере участь у створенні сайту-візитки. Він розробляє складні функціональні блоки, наприклад, валютний конвертер, калькулятор, системи оплати тощо. Іншими словами, програміст розробляє додатковий функціонал для сайту, який не обов’язковий і не входить у звичайний пакет.

Таким чином, завдяки злагодженій роботі команди розробників створюються сторінки, категорії та підкатегорії, розставляються гіперпосилання та визначається, яким чином функціонуватиме вкладка меню та інші елементу інтерфейсу реалізованого проекту. Зібравши все це в одне ціле, виходить остаточна структура сайту. Таким його побачить відвідувач, коли ресурс опиниться в інтернеті.

На останньому етапі, як правило, відбувається розміщення контенту. На сайт завантажується весь необхідний матеріал (фото, відео, статті, описи і т.д.), який буде цікавий потенційному клієнту.

Тестування сайту-візитки

Ця функція допомагає визначити чи коректно працює сайт, чи не було допущено помилок при його створенні. Згідно з певними критеріями тестувальник ретельно перевіряє всю функціональність ресурсу. Якщо під час перевірки виявлено помилки, вони відразу усуваються фахівцями. По закінченні роботи клієнт отримує всі необхідні логіни та паролі. Замовник може продовжити співпрацювати з агентством після закінчення сайту-візитки, замовивши йому супровід або просування.

Варто сказати, що клієнт може контролювати всі етапи роботи, після яких йому надається звіт. Без узгодження попереднього кроку фахівці не приступають до виконання наступного. Це дозволить проконтролювати роботу компанії, а агентству зрозуміти, чи задоволений клієнт їх роботою. Спільні дії професіоналів та замовника допоможуть наблизити дійсний результат до бажаного.

0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...

  X

  Бажаєте сайт?
  Ми можемо допомогти Вам у розробці Web-ресурсу, залиште нам свою заявку

  Давайте працювати разом

  Напишіть нам для обговорення будь-яких питань

  Залиште заявку і ми з вами зв'яжемося

   ukукр