Блог > Інтернет-маркетинг > Де і як знайти теми для написання статей в блог
Блог Інтернет-маркетинг
view 94
4,50/5 Корисність Кількість оцінок 4
Як вам стаття?
Loading...
15.02.2021
Spread the love

Де і як знайти теми для написання статей в блог

Професія копірайтера, як не дивно, з’явилася ще задовго до розвитку інтернету. У далекому 1932 році Джон Кейплз видав книгу “Перевірені методи реклами”, яка згодом увійшла в число перших інформаційно-навчальних посібників з копірайтингу. Автори в ті часи мали грамотно і професійно генерувати тексти рекламного, презентаційного, продаючого і навіть пропагандистського характеру. Тепер же копірайтинг став невід’ємною складовою інтернет-маркетингу, допомагаючи SEO- і SMM-фахівцям здійснювати просування бізнесу в соціальних мережах і пошуку.

Робота копірайтера – цікава і творча, але назвати її легкою аж ніяк не можна. Фахівцю потрібно постійно бути в тренді, шукати натхнення і не піддаватися регресії. Одна з проблем, з якою стикаються навіть маститі копірайтери, – пошук тем для написання контенту. Здавалося б, що складного, адже навколо повно джерел інформації, тільки бери і пиши. Проте, створюється відчуття, що про все вже написано уздовж і поперек, і відшукати нові дані навіть по трендовим темам проблематично.

А ідеї для блогу так потрібні, тому що без них не вийде зацікавити читачів, навіть якщо з технічного боку текст буде бездоганний. Будь-яка класна стаття з 100% унікальністю і корисним матеріалом, поданим в захоплюючій, легкій для сприйняття формі, не притягне людей, якщо її тема не цікава, не популярна, не актуальна. Так, ми не говоримо про вузькоспеціалізовану інформацію. Статті про квантову механіку або огляди зернозбиральних комбайнів завжди знайдуть своїх читачів.

идеи для блога и темы для статей в блогОднак, візьмемо типову ситуацію – ведення блогу IT-компанії, і розглянемо її на прикладі. У нас в блозі ви знайдете статті про найближчі апдейти Гугла, тренди e-commerce і SEO-оптимізації в новому році, системах CRM для бізнесу і т.д.

Як показує аналітика, вони знайшли своїх читачів, і багато в чому завдяки тому, що ці теми для блогу користуються зараз попитом в Digital-сфері. Адже нам цікаво дізнатися, що нас чекає в новому році, і бажано зробити це заздалегідь, а не коли вже мине півроку. У сучасному світі, перенасиченому інформацією, конкуренція за аудиторію вкрай висока, і без стабільної відвідуваності блог або онлайн-видання втрачає рейтинг і живе недовго.

Не будемо далеко ходити. Пару днів назад наш копірайтер вирішив, що пора б щось написати в корпоративний блог, контент-план адже сам себе не зробить. І раптово проблема – на яку тему написати статтю. Рішення прийшло досить швидко: Google – пошуковий запит “яку тему вибрати для блогу” і аналіз отриманих результатів. В цей час і з’явилась думка: а чому б не написати про те, де і як шукати теми для статей в блог. Сказано зроблено!

Теми для статті, ідеї для блогу: розглядаємо варіанти пошуку

Будь то комерційний копірайтинг або авторське написання експертної статті – в основі процесу лежить текст. Тому, для початку пропонуємо розібратися, які бувають види контенту, і як вони працюють в тій чи іншій ситуації.

Теми для статей в блог: ситуативний і evergreen контент

 

У першому випадку маються на увазі актуальні теми для блогу, які обмежені часовими рамками. Це може бути новина, тренд, хайповий інфопривід, нішеві вузькопрофільні матеріали, сезонні запити. Такий контент здатний залучити великий обсяг трафіку в окремо взятий період. В даному випадку важливо подати матеріал максимально ємко і якісно, відповівши в статті на всі можливі запитання користувачів раніше, ніж це зроблять конкуренти.

До ситуативних тем для написання статей відносяться:

 • святкові, припустимо, подарунки на Новий Рік, 14 лютого, 8 березня і т.п.;
 • сезонні – одяг, взуття, аксесуари на літо, зиму, весну-осінь;
 • кейси, експертні матеріали, тренди і новини.

Evergreen-контент – це популярні теми для блогу, інтерес до яких не згасає ніколи, на відміну від огляду нової моделі відеокарти або останніх новин з життя міста. Цінність “вічнозеленого” контенту не залежить від тренда і сезону, тому він наділений довгостроковим ефектом і здатний стабільно приносити трафік, залучаючи на сайт зацікавлених користувачів.

Популярні теми в інтернеті, які відносяться до “вічнозелених”:

 • покрокові керівництва, інструкції, мануали, поради, особистий досвід, FAQ-сторінки;
 • рейтинги, списки “must have”, чек-листи, рецепти, ТОП-добірки;
 • контент інформаційного типу, що розкриває терміни, поняття, топоніми і т.п.

Важливою умовою роботи з evergreen-контентом є ретельне опрацювання і актуалізація інформації. Тобто, потрібно не просто робити рерайт раніше опублікованих матеріалів, а ретельно опрацьовувати інформацію і додавати власні інсайти, щоб стаття була корисною з практичної точки зору.

Цікаві теми для статті: шукаємо за категоріями

 

Цей метод підійде для генерації контенту під будь-які веб-ресурси. Тому можна сміливо використовувати цю стратегію як при пошуку теми для особистого блога, так і для корпоративного.

Розглянемо основні варіанти:

 1. Продаючий контент. Мета таких текстів – зацікавити читача і спонукати до купівлі продукції. Щоб досягти бажаного результату, слід ознайомитися з характеристиками товару, сегментувати цільову аудиторію, виявити потребу в ньому і позначити проблему, яку вирішить покупка. Хороша стаття, що продає, містить не тільки раціональний опис переваг продукту і емоцій покупця, але і відповіді на питання, які можуть виникнути у читачів.
 2. Оглядовий контент. Якщо шукати цікаві теми для ведення блогу, не можна обійти стороною різного роду огляди. Вони завжди користуються популярністю серед людей, оскільки, на відміну від продаючих текстів, містять не тільки факти і опис характеристик предмета, а й особисте враження автора. Оглядати, в принципі, можна все, що підходить під тематику блогу. До речі, до категорії оглядового можна віднести керівництва, інструкції, мануали і деякі науково-дослідні публікації.
 3. ТОП-рейтинги. У всі часи залишаються популярними теми для статей на кшталт “ТОП-10 інструментів”, “5 Лайфхаків”, “7 частих помилок”, “15 кращих програм” і т.п. Подача інформації в форматі списків, рейтингів, класифікаторів легше сприймається читачами і дозволяє їм виділити потрібну інформацію набагато швидше.
 4. Розважальний контент. Присутність публікацій даного типу не дасть занудьгувати вашій аудиторії. При цьому не обов’язково, щоб вони повністю відповідали тематиці блогу. Розміщуючи історії з життя, креативні розповіді, меми, яскраву інфографіку, тести та інші розважальні матеріали, ви зможете розбавити потік одноманітного контенту і розважити читачів.

Де і як ще можна шукати теми статей

 

У більшості випадків, як показує практика, далеко ходити не потрібно, ідеї знаходяться самі собою в ближньому оточенні. Якщо ви є експертом в певній темі, то власна фантазія допоможе вам знайти масу ідей, про що розповісти читачам. Також можна освіжити раніше опубліковані матеріали, актуалізуючи їх дані і додаючи свіжий погляд.

популярные темы для копирайтингаФормуючи топ тем для блогу, рекомендуємо взяти до уваги зворотний зв’язок від читачів. Коментарі під статтями, результати опитування по емейл розсилкам цілком можуть стати джерелом для написання нової статті. Як варіант, можна провести аналіз блогів конкурентів і знайти там цікаві, популярні теми для копірайтингу.

Відмінною базою для пошуку ідей є ключові фрази з семантичного ядра. Навіть якщо у вас e-Commerce ресурс, комерційні ключі можна перетворити в інформаційні, додавши до них питальні форми “як”, “що”, “чому”, “де”, “хто”, “звідки”, “навіщо” та ін. Вибираєте найбільш підходящі, цільові, актуальні словосполучення і пишете по ним статтю.

Шукати ідеї для статті в блог можна за допомогою Гугла. Такі сервіси, як Google Тренди і Сповіщення, Блоки “Подібні запити” і “Також шукають” допоможуть вибрати тему для майбутньої статті. До слова, схожий функціонал є і у Яндекса, і у інших пошуковиків.

Все ще мало відповідей, і ви не можете визначитися, на яку тему вести блог? Міжнародні свята та події вам на допомогу. Практично на кожен день можна знайти подібний інфопривід. Звичайно, більшість цих свят нікому не відомі, тому для залучення читачів тему доведеться креативно обернути і подати в ключі, цікавому для вашої цільової аудиторії.

Крім цього, знайти підказки для теми майбутньої статті допоможуть соціальні мережі, форуми, YouTube, вебінари і конференції, закордонні сайти вашої тематики, блоги новинних інтернет-видань. В цілому, джерелом натхнення може стати будь-який ресурс, який потрапив до вас в поле зору, і сподобався після першого відвідування.

Як бачите, пошук тем для написання статті – заняття хоч і копітке, але дуже захоплююче, адже ви паралельно дізнаєтеся нову, цікаву інформацію. Однак, зловити ідею – півсправи. Головне, написати після цього якісний текст, який сподобатися людям. Тому ми рекомендуємо не просто переказувати своїми словами першу знайдену статтю, а генерувати контент з урахуванням принципу E-A-T на підставі кількох джерел інформації.

4,50/5 Корисність Кількість оцінок 4
Як вам стаття?
Loading...

  X

  Бажаєте сайт?
  Ми можемо допомогти Вам у розробці Web-ресурсу, залиште нам свою заявку

  Давайте працювати разом

  Напишіть нам для обговорення будь-яких питань

  Залиште заявку і ми з вами зв'яжемося

   ukукр