Блог » SEO - пошукове просування » Google Discover: відповідаємо на популярні питання
Google Discover — что это такое

Google Discover: відповідаємо на популярні питання

Спочатку пошуковики Google, Яндекс, Yahoo, DuckDuckGo та й всі інші, розроблялися з метою вирішення однієї простої задачі користувача – знаходження конкретної інформації по введеному ним ключовому запиту. Після вивчення видачі та переходу на потрібний сайт взаємодія людини з пошукачем припинялася до появи нового питання.

Однак, з часом, користувачі почали ставати все більш розпещеними і вимогливими, а творці пошукових систем підігрівали їх настрій впровадженням нових “фішок” і розширенням можливостей, спрощуючи тим самим пошук інформації. І ось одна з останніх розробок Гугла – інструмент Discover. Він запущений в кінці 2018 року з метою більш активного залучення уваги користувачів. При цьому акцент зроблено на індивідуальний підхід у видачі контенту. Пошуковий простір таким чином перетворюється в зону пошуку актуальної та корисної інформації для конкретної людини.

Google Discover — що це таке?

По суті, даний сервіс є персоналізованою стрічкою новин Google Feed, поліпшеною і доопрацьованою, кількість відвідувачів якої досягла 800 млн користувачів. Зрозумівши, що у Feed пристойний потенціал, Гугл вирішив удосконалити його і створив Discover. На відміну від старої версії, нова має поліпшений алгоритм підбору потенційно цікавого контенту на основі онлайн активності користувача. Тепер, крім новин і трендів, в Discover можуть ранжуватися навіть блогові статті інтернет-магазинів і сайтів-візиток, особливо, якщо вони представляють нішу туризму, beauty-індустрії, освіти, розваги та інших популярних напрямків бізнесу. При цьому люди бачать контент в додатку і браузері Google ще до введення пошукового запиту.

Реліз Google Discover зіграв на руку як користувачам, так і власникам сайтів. Перші отримали актуальний, цікавий контент, а другі – можливість залучити безкоштовний трафік на сайт у великих обсягах.

Принцип роботи


Сервіс формує і показує людині контент перш ніж вона почне шукати потрібну їй інформацію. Виходить свого роду просунута версія пошукача, що працює на основі пошукової історії юзера і його інтересів. 

Якщо не знати принцип роботи оновленої стрічки новин, може здатися, що всі люди шукають одну і ту ж інформацію. Насправді, це не так. Видача в Google Discover формується на підставі “портрета” кожного користувача, який формується з урахуванням:

 • інформації, зазначеної при реєстрації в системі Гугл;

 • історії пошуку та додатків;

 • геолокації і розташування;

 • налаштувань демонстрації контенту;

 • захоплень, інтересів, демографічних і соціальних показників.

Коли список тем, що входять в зону інтересів людини, сформований, системі залишається лише підбирати релевантний контент і періодично оновлювати персональні дані. Як бачите, новий сервіс більше нагадує соціальну мережу, ніж пошуковик. 

В цілому, Google Discover в чомусь схожий з Яндекс.Дзен, який вже давно функціонує на просторах рунета. Єдине, що Гугл виявилися більш завбачливі, тому виключили можливість маніпуляції стрічкою рекомендацій. Створити свій канал тут не вийде. Система самостійно вибирає і відображає найбільш підходящий контент.

Користь для просування


Для будь-якого інтернет-ресурсу важливий трафік, адже чим більше людей його відвідає, тим вище його прибутковість. Трафік – одна з ключових цілей пошукової оптимізації веб сайтів. І потрапляння в Гугл Діскавер – запорука відвідуваності інтернет-ресурсу. Чимало публікацій вже отримали багатотисячні переходи, і це відмінна можливість наростити число відвідувачів, надавши тим самим позитивного впливу на SEO просування, розкрутку сайту в інтернеті.

Як сайту потрапити в Google Discover?

Как попасть в Google DiscoverРаніше ми вже визначили, що Гугл навмисно відмовив web-майстрам в можливості додавання сайтів в систему з метою виключення можливості маніпуляції видачею. Однак, вплинути на потрапляння в Діскавер можна, і робити це рекомендується за допомогою контенту. Саме він є головною рушійною силою і основою для ранжирування публікацій в стрічці новин. 

До слова, прагнути спеціально туди потрапити і навмисно ловити кожен клік не потрібно – так ви тільки витратите масу часу, який доцільніше спрямувати на SEO оптимізацію сайту для пошукових систем. Справа в тому, що передбачити, як стаття поведе себе, і чи потрапить вона в видачу Діскавера, – складно.

Наприклад, в ніші B2B часто спостерігається сплеск трафіку протягом 3-5 днів з моменту публікації. Деякі види так званого “вічнозеленого” контенту, наприклад, здоровий спосіб життя, спорт або рецепти, можуть стабільно ранжуватися і приносити трафік. Бувають випадки, коли після первинного сплеску популярності публікації можуть з часом знову потрапляти в видачу, але мати невеликий, стабільний трафік. Втім, може статися і так, що контент зовсім не з’явиться в Google Discover, які б великі зусилля для цього ви не докладали. 

Як і у всьому, що стосується SEO просування сайту в пошукових системах, в роботі з Гугл Діскавер не можна бути впевненим, і гарантувати, що рішення A призведе до результату Z. Мета оптимізатора – працювати з web-сайтом і максимально збільшувати шанси на позитивний результат. І допоможе в цьому оптимізація вмісту ваших публікацій. 

Вимоги до контенту для Google Discover

В першу чергу, він повинен бути проіндексований пошукачем і відповідати вимогам сервісу за змістом. Якщо за цими параметрами проблем немає, приступаємо до оптимізації контенту під Діскавер.

Оптимізація під мобільні пристрої


Це, мабуть, ключовий фактор ранжування контенту в Google Discover, оскільки цей сервіс доступний тільки на мобільних пристроях. На відміну від того ж Яндекс.Дзен у нього немає ПК-версії, і поки що інформації про її появу не спостерігається. Тому сторінка вашого сайту повинна мати комфортний адаптивний дизайн, швидке завантаження і мінімум реклами, а спливаючих банерів і зовсім бути не повинно. Втім, вже зараз інтернет-ресурси зі слабким адаптивом не заохочуються пошуковою системою Google, а після виходу нового алгоритму Core Web Vitals і зовсім стануть погано ранжуватися. 

Бажаючим зробити крок ще далі рекомендуємо звернути увагу на технологію AMP. Все частіше в рекомендації потрапляють прискорені мобільні сторінки, і це можна сміливо вважати трендом Google Discover. 

Налаштування метаданих


Мета-теги title і description, як відомо, коротко описують зміст сторінки і дають пошуковику зрозуміти, чи відповідає її вміст ключовому запиту. Друга їх функція – спонукання до переходу на сторінку. Однак, не рекомендується використовувати техніки психологічної маніпуляції і генерувати клікбейт-заголовки. Гугл відкрито попереджає, що ці тактики в просуванні неприпустимі, про що повідомляється в правилах розміщення публікацій в Discover. 

Цікавий факт. Діскавер, як і соціальні мережі, враховує мікроформат Open Graph. Так що радимо уважно їх формувати, не допускати помилок і дотримуватися рекомендацій Гугла по складанню та налаштуванню метаданих.

Вибір теми і принцип E-A-T


Найчастіше в Google Discover публікується актуальний контент про поточні події. В результаті там переважають новинні web-ресурси. Проте, існують так звані “вічнозелені” теми, які незалежно від навколишнього оточення, пори року і будь-яких інших чинників завжди популярні. 

Требования к контенту для Google Discover - принцип E-A-T Є шанси потрапити в Гугл Діскавер і у профільних, авторитетних блогів, адже ця стрічка новин – персоналізована. Вона відображає контент, новий для конкретної людини, і потрібний тільки їй, а не всій інтернет-спільноті. Тут важливо розуміти, що написання просто хорошої статті недостатньо для попадання в Діскавер. Потрібно зосереджуватися на якісному, експертному та унікальному матеріалі, що несе реальні знання. 

Для пошуку актуальних, трендових тим можна скористатися сервісами Google Trends, Exploding Topics або проаналізувати популярні ключові запити. Щоб розкрити обрану тему максимально ємко, дотримуйтесь принципу E-A-T. Адже в якості ресурсів для стрічки новин Гугл вибирає багатосторінкові веб-сайти, що демонструють експертність, авторитет і достовірність. З метою підвищення довіри і формування прозорості контенту в правилах Діскавера є деякі рекомендації. 

У статті потрібно вказати:

 • актуальну дату публікації;

 • ім’я автора контенту;

 • джерело інформації;

 • назву організації;

 • інформацію про контакти.

Щоб зібрати це воєдино, необхідно задіяти мікророзмітку. Вона допоможе Гуглу сприймати вас як лідера думок у власній ніші.

Якісні зображення


Оскільки Діскавер – це стрічка новин, важливо приділяти увагу зображенням, які “уособлюють” ваші публікації. Адже користувачі, як правило, в першу чергу бачать картинку, а вже потім читають текст. Гугл рекомендує доповнювати публікації зображеннями не менше ніж 1200 пікселів по ширині і застосовувати для них в meta тегах robots атрибут max-image-preview: large. 

Knowledge Graph, Web Stories і YouTube


Оптимізация контенту під мобильні пристроїПопадання бренду в Knowledge Graph відкриває перед користувачами можливість підписатися на нього в Discover. Крім цього, Гуглу буде простіше зрозуміти, які потреби асоціюються у людей з вашою компанією, продукцією, послугами, а значить, ймовірність попадання до них в стрічку новин зросте. 

Відеоролики з YouTube, як показує статистика, часто потрапляють в видачу Діскавера. Вставлені в контент, вони з більшою ймовірністю відображаються самі по собі, і при цьому успішно привертають увагу користувачів. Однак, тут важливо розуміти, що клік саме по відеоролику перенаправить людину на YouTube, а не до вас на web-ресурс. 

Web Stories – знайомий нам формат контенту, який використовується в Інстаграмі та інших соцмережах. Гугл анонсував, що Діскавер почав підтримувати даний формат сторіз. Правда, поки що він доступний в США і тільки на англійській мові, але рано чи пізно Web Stories з’являться і в стрічці українських користувачів. Готуйтеся до цього моменту заздалегідь. 

Замість банального висновку вирішили запропонувати чек-лист, як потрапити сайту в персоналізовану стрічку новин Гугл Діскавер:

 • Відповідати правилам публікацій (не спамний, не потенційно небезпечний, не вводить в оману, не відноситься до adult-тематики);

 • Індексуватися пошуковою системою;

 • Наповнюватися цікавим і корисним контентом згідно принципу E-A-T;

 • Мати адекватні мета дані, що відображають суть сторінки;

 • Бути адаптованим під мобільні гаджети і коректно відображатися там;

 • Володіти високою швидкістю завантаження відповідно до вимог Core Web Vitals;

 • Викликати у відвідувачів довіру;

 • Регулярно оновлювати і актуалізувати раніше опубліковані матеріали;

 • Використовувати зображення і відеоролики як доповнення до текстів;

 • Розміщувати статті на цікаві, трендові, актуальні для аудиторії теми.

По суті, всі ці дії в будь-якому випадку здійснюються вами, якщо ви займаєтеся просуванням свого сайту всередині пошукової системи. 

Ще трохи корисної інформації по Google Discover

Як ми говорили вище, версії Діскавера для комп’ютерів немає, також не існує і окремого мобільного застосування для нього, яке потрібно було б завантажувати. Стрічка новин працює на всіх смартфонах в браузері Chrome і софті Гугла. Реклама в Google Discover є. Сервіс почав монетизуватися в травні 2019 року після впровадження Discover Ads. 

Що стосується нішевого поділу, то в Діскавер, в принципі, може потрапити будь-який сайт, який має структуровані дані. Шанс отримати трафік звідти є незалежно від сфери бізнесу. Якщо у вас не новинний портал, то його обсяг, ймовірно, буде менше, але в будь-якому випадку, потрапити в Google Discover корисно для пошукового просування. 

Оскільки Діскавер досі допрацьовується Гуглом, просідання трафіку цілком ймовірно. Якщо це сталося, причиною може бути як апдейт системи, так і визнання асессорами помилковості алгоритму пошуку, що могло призвести до зниження пріоритету джерела. До слова, деякі веб-майстри, які багато працюють з Діскавером, помітили, що іноді у видачі по найпопулярнішим темам з’являються дорвеї, які і зовсім не відносяться до корисних сайтів.

Так, алгоритм Google Discover не ідеальний, але все-таки, розглядати його як корисний і ефективний спосіб взаємодії з користувачами мобільних гаджетів можна і потрібно. Спрогнозувати потрапляння статті в Діскавер проблематично, адже не завжди це залежить від веб-майстра. З іншого боку, трафік з новинної стрічки Google Discover можна сміливо розцінювати як приємний бонус, якщо ви приділяєте належну увагу взаємодії з користувачами через контент і відповідально підходьте до наповнення web-сайту. 

ukукр