Блог > Аналітика > Google Tag Assistant - розширення браузера, корисне SEO-фахівцям і маркетологам
Блог Аналітика
view 70
5,00/5 Корисність Кількість оцінок 2
Як вам стаття?
Loading...
18.12.2020
Spread the love

Google Tag Assistant – розширення браузера, корисне SEO-фахівцям і маркетологам

Відстеження аналітики є одним з ключових чинників ефективного просування веб-ресурсу. Адже фахівцям, що працюють над розкручуванням сайту, важливо стежити за коливаннями трафіку, сприйняттям контенту і поведінкою користувачів, конверсіями, досягнутими цілями та іншими метриками, які відображають поточний стан web-сайту в пошуковій видачі і ефективність проведених маркетингових заходів, припустимо, контекстной пошукової реклами .

Як і будь-який інший сервіс, Google Analytics може давати збій. Подібне відбувається при внесенні правок, зміні налаштувань Tag Manager, перепідключенні коду веб-аналітики, інших маніпуляціях, пов’язаних з доробками веб-платформи. Тому, важливо вчасно виявити проблеми збору даних, і оперативно усунути їх.

Що таке Google Tag Assistant і для чого він потрібен

Звичайно, якщо у функціонуванні GA виникнуть збої, повідомлення по діагностиці тегів звернуть на це вашу увагу. Однак головний їх недолік в тому, що вони сигналізують про проблеми, виявлених в раніше зібраних даних. Перевірити, чи усунуто помилка, можна після повторного сканування сайту. Таким чином, на момент виявлення проблем в роботі лічильника аналітики частина даних буде втрачено. Наприклад, фахівець відкриває Google Analytics і бачить, що кількість відвідувань з органічної видачі протягом останніх днів дорівнює нулю. Перше, що потрібно перевірити – коректність збору даних і роботи системи аналітики в цілому. Ймовірно, на сайті коштує 2 коду GA, що і призвело до неправильного функціонування лічильника.

Щоб мінімізувати збір пошкоджених даних, і виявити проблеми на момент впровадження гугловських тегів, рекомендуємо застосовувати Google Tag Assistant – розширення для web-браузера, що використовується з метою ідентифікації, перевірки і пошуку несправностей при впровадженні на сайті різних тегів Гугла.

гугл тег ассистентЯкі функції виконує розширення GTA для браузера:

 • Демонстрація реалізованих Google тегів.

 • Звіт про спрацьовування, що містить помилки, попередження, рекомендації.

 • Запис дій користувача, що дозволяє виявити проблеми налаштувань тегів.

 • Поради щодо усунення збоїв роботи аналітики з посиланнями на корисні мануали.

Гугл Тег Асистент аналізує наступні теги:

 • GTM.

 • GA.

 • Google ADS.

 • DoubleClick.

 • Ремаркетінг.

Розширення GTA буде корисно SEO-оптимізаторів, PPC-фахівцям, маркетологам, розробникам. З його допомогою вони можуть виявити всі теги, застосовані на сайті, перевірити роботу лічильника аналітики відразу після впровадження і в разі виникнення аномалій в подальшому, в тому числі при відсутності доступу до аккаунту GA.

Tag Assistant vs діагностика Analytics

Чому перевірка Гугл-тегів через Tag Assistant більш ефективна ніж вбудована діагностика аналітики? – запитаєте ви. Як ми вже раніше повідомляли, ключовий недолік другого методу полягає в обробці раніше зібраної інформації. Це обумовлено деякими обмеженнями вбудованої діагностики неполадок GA:

 • Виявити і провести аналіз недостовірних даних завчасно не можна, оскільки діагностику можна здійснити тільки після збору первинної інформації.

 • Сторінки, де потрібно вводити пароль, що не скануються сервісом GA.

 • Для пошуку неполадок в роботі аналітики необхідно зібрати певний обсяг даних.

 • Сторінки, що містять в url “?”, Швидше за все будуть відскановані некоректно.

расшифровка функций Google Tag AssistantЯк бачите, діагностика тегів Гугл Аналітики інформує про помилки з деяким запізненням. У той час як Google Tag Assistant реєструє спрацьовування тегів і події, що відбуваються в режимі реального часу. Крім цього розширення GTA здатне фіксувати сторінки, що знаходяться поза домену, але відкриті відвідувачем вашого сайту. Припустимо, при оплаті покупки користувач заходить на платіжний сервіс, але після цього повертається на вихідний web-ресурс.

Крім цього Tag Assistant оперативно виявляє сторінки, де з якихось причин не реалізований код аналітики.

Ще однією перевагою GTA є відстеження помилки “Page took a long time to send pageview hit to Analytics”. Вона виникає, якщо сайт довго завантажується. У такому випадку користувачі, як правило, швидко закривають “гальмує” сторінку, при цьому дані про сеанс в аналітику не надходять.

Як встановити Google Tag Assistant?

Дане розширення інтегрується в браузер за все за пару кліків. Досить знайти його в пошуку і завантажити через інтернет-магазин Chrome. Після появи в списку розширень браузера потрібно клікнути по іконці Гугл Асистента, вибрати відслідковують теги і сторінки для сканування, і натиснути “Done”.

Хоча настройка Google Tag Assistant в цілому не складна, деякі труднощі можуть виникнути. Найчастіше зустрічається повідомлення “No Google Analytics HTTP responses because opted out code detected”. Воно виникає, якщо активні розширення, що відключають GA в браузері. Припустимо, сервіси, що використовуються для фільтрації внутрішнього трафіку, аналізу битих посилань, наприклад, check my links та інші надбудови web-браузера.

настройки гугл тег менеджера в новом окнеДля активації GTA потрібно клікнути на кнопку “Enable”. Щоб переглянути відомості про тегах, необхідно оновити анализируемую сторінку.

За замовчуванням розширення відключено, і не перевіряє наявність і стан тегів. Для зміни стандартних налаштувань потрібно натиснути правою кнопкою по іконі розширення і вибрати вкладку “Параметри”. У випадаючому вікні вказуєте домени, яким потрібно активувати Асистента за замовчуванням, і відзначаєте прапорцями 2 нижніх опції:

 1. Recording: Follow Links Across Tabs – забезпечує запис сторінок, що відкриваються при кожному застосуванні GTA в новому вікні.

 2. Auto open recordings report when recording is stopped – автоматичне відкриття звіту після закінчення запису.

У тому ж вікні рекомендується змінити ступінь деталізації зі стандартною “Default” на точну “Detailed Information”. Можливо, в майбутньому вона допоможе вам при налагодженні роботи Асистента.

Завершальним штрихом стане настройка Auto validation і GA Debug. Перший забезпечує автоматичне включення Асистента на всіх вкладках браузера. Це зручно, оскільки не потрібно кожен раз вручну включати розширення перед використанням. Дебагер проводить налагодження коду Гугл Аналітики не вносячи зміни в сам код відстеження. GA Debug використовується замість еквівалентного йому розширення Google Analytics Debugger, потреба в якому тепер відпадає. Тепер все, настройка завершена. Переходимо до розгляду функціоналу.

Функціональні можливості Гугл Тег Асистента

Почнемо з колірної індикації тегів. Коли GTA активний за замовчуванням, при переході на веб-сайт його іконка підсвічується. Розглянемо, про що нам сигналізують кольору GTA:

 • Зелений – все Гугл-теги, ідентифіковані Асистентом, повністю робочі.

 • Синій – значних проблем не виявлено, але можливі дрібні неполадки.

 • Жовтий – рекомендується звернути увагу і перевірити реалізацію тегів.

 • Червоний – є значні проблеми впровадження та через спрацювання тегів Гугла.

Щоб Помічник автоматично не ховався, його можна відкрити в новому вікні. Ця функція зручна при частих переходах між сторінками. Повідомлення загального типу, посилання на довідкові матеріали і відомості про помилки відображаються в категорії “Where to optimize”. Щоб переглянути інформацію по конкретному тегу, потрібно клікнути по ньому в списку Асистента. Дані відобразяться в новому вікні.

функции Google Tag AssistantУ недосвідчених користувачів може виникнути питання по вкладках, які там з’являться. Розшифруємо їх:

 • Metadata – ідентифікатор сайту і контейнера GTM, версія коду і синтаксис.

 • Code Snippet – фрагмент коду лічильника аналітики.

 • Data Layer – показує ідентифікатор GA, якщо код впроваджений через GTM контейнер.

 • URL’s – тут теж можна перевірити установку тега через GTM.

 • Pageview Requests – запити на перегляд, відвідування сторінки.

 • Events – події, що відбуваються в рамках обраного відвідування сторінки.

 • Cookies – відомості про куках.

 • Keep Alive – робота в режимі реального часу.

Зеленими кружечками підсвічуються події, що відбуваються на сайті в момент активності розширення GTA. Розгляд функціональності виявиться неповним, якщо ми випустимо з уваги запис переходів. З її допомогою перевіряється відстеження аналітики на сайті для конкретної сторінки, наприклад, оформлення замовлення або підписки на розсилку. Алгоритм включення запису переходів наступний:

 1. Клікаєте на кнопку “Record”.

 2. Відтворення переходи.

 3. Клікаєте “Stop” для закінчення.

 4. Запис припиняється, з’являється посилання на звіт.

Як бачите, розширення Google Tag Assistant – функціональний, зручний і корисний маркетинговий інструмент, який сприяє ефективній роботі з Менеджером Тегів і Гугл Аналітикою.

Залишилися питання? Бажаєте дізнатися більше про просування сайтів? Напишіть нам або замовте зворотний дзвінок!

5,00/5 Корисність Кількість оцінок 2
Як вам стаття?
Loading...

  X

  Бажаєте сайт?
  Ми можемо допомогти Вам у розробці Web-ресурсу, залиште нам свою заявку

  Давайте працювати разом

  Напишіть нам для обговорення будь-яких питань

  Залиште заявку і ми з вами зв'яжемося

   ukукр