Блог > Розробка > Як зробити інтернет-магазин на OpenCart з нуля
Блог Розробка
view 111
0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...
27.10.2021
Spread the love

Як зробити інтернет-магазин на OpenCart з нуля

Широкосмуговий інтернет уже давно перестав бути рідкістю. Сьогодні майже кожен має доступ до різноманітних веб-ресурсів. Більшість користувачів проводить свій вільний час у перегляді розважальних чи інформаційних відео або спілкування на спеціальних ресурсах. Але не можна думати, що це все, чим можна займатись в інтернеті.

Зі зростанням доступності та ефективності інформаційних технологій відкрилися і нові можливості, наприклад, ведення торгівлі в онлайн формі.

Чому інтернет-маркетинг — майбутнє торгівлі?

За останні 10 років особливу популярність набули інтернет-магазини. Зумовлено це такими факторами, як:

 • Доступність;

 • Легкість в експлуатації;

 • Ціни нижчі, ніж у представлених на ринку торгових мережах.

А з початком пандемії актуальність онлайн-замовлень зросла до небачених висот. Зараз набагато простіше, вигідніше і безпечніше купувати товари, що вас цікавлять в інтернеті, ніж йти в торгові точки і прирікати себе на ризик підхопити небезпечні захворювання.

На сьогоднішній день навряд чи вдасться знайти людину, яка жодного разу в житті не користувалася онлайн-магазинами. Найчастіше в них значно ширший вибір товарів, є можливість доставки за адресою, і набагато доступніші ціни, ніж у їх стаціонарних аналогах. Але вони вигідні не тільки для покупців. Власники інтернет-магазинів не потребують оренди приміщення, найму значної кількості співробітників, на мають витрат на комунальні послуги та різні адміністративні задачі. Функціонують сайти на так званих “движках” — це база, програмний код, на якому створюються сторінки.

Особливої ​​популярності та світового визнання досяг движок сайтів — OpenCart. Якщо Ви давно думали організувати інтернет-магазин — це чудовий варіант! Завдяки модульній системі движок можна модернізувати і використовувати шаблони, що відповідають конкретним вимогам або побажанням. Розглянемо розробку сайту на OpenCart у деталях!

Як зробити інтернет-магазин на OpenCart?

Не надто досвідчені власники онлайн-магазинів часто задаються питанням — «Як зробити сайт на OpenCart? Що для цього потрібно?”. Ми постараємося дати відповідь! Але слід заздалегідь попередити, що не варто «винаходити велосипед». В інтернеті існує безліч платних та безкоштовних платформ, розроблених спеціально для створення зручних та функціональних веб-ресурсів. Коротко розглянемо перспективи таких web-майданчиків.

Платні платформи найчастіше пропонують ексклюзивні можливості, зручну структуру та заздалегідь створені блоки для розміщення певних елементів інтерфейсу. Існує також можливість реалізації унікальних фішок для сайту (їх варіативність може полягати як в неповторних елементах інтерфейсу, так і в скриптах, що полегшують користувачу роботу з веб-ресурсом).

Безкоштовні платформи, у свою чергу, пропонують створення працюючих сайтів, інструментарій яких дозволяє користувачеві виконувати базові дії в інтернет-магазині. Їх перевага полягає в доступності та відкритому коді. Не потрібно витрачати гроші на платний движок, якщо в цьому немає реальної необхідності. У той же час їх функціонал часто не настільки гнучкий, як у платних аналогів. Робота з ними зазвичай зводиться до використання модулів та шаблонів, що значно спрощує процес створення та редагування контенту на сторінці. На вигляд може здатися, ніби створити сайт на OpenCart — це дрібниця. Але не поспішайте з висновками. Хоча модульна система робить розробку доступнішою, це не означає, що вона нівелює всі технічні нюанси.

Перед тим як звернутися до особливостей платформи OpenCart, слід попередити — якщо ви не маєте досвіду роботи з цим движком і не володієте технічними основами, то розробку веб-ресурсу краще надати професіоналам. Чимало digital-агентств надають послуги у сфері створення інтернет-магазину під ключ. Але якщо складності Вас не налякали, то розглянемо процес створення інтернет-магазину на OpenCart детальніше.

Створення інтернет-магазину на OpenCart

Процес створення сайту на OpenCart починається з реєстрації домену та оренди хостингу. Це можна зробити на спеціалізованих ресурсах у два кліки. Після оплати ім’я вашого домену зв’яжуть з хостингом та нададуть доступ до кабінету керування, повідомивши адресу, логін, пароль.

Виберіть потрібну вам версію, радимо звернути вашу увагу на дату — чим новіше, тим функціональніше і надійніше виявиться база движка.

створення інтернет-магазину на опенкарт

Наступним кроком стане створення баз даних mysql, без цього не вдасться встановити OpenCart. Не забудьте на виході встановити права адміністратора, інакше можуть виникнути труднощі з наповненням і редагуванням сайту. Після описаних процедур ваш веб-ресурс створено, можна розпочати наступні кроки! Зокорема, завантажити файли установки через ftp-клієнт.

Якщо ви хочете створити ресурс, використовуючи не стандартні шаблони, а слідуючи розробленому дизайнером макету — замовте верстку на OpenCart. Хоч це і коштуватиме певну суму, але результат не змусить на себе довго чекати — користувачі завжди відзначають якісний візуал сайту. Людям приємніше відвідувати унікальні веб-сайти, а не шаблонні ресурси. Це базується на підсвідомості: якщо власник онлайн-магазину вклався в привабливість, та ще й подбав про функціонал, то клієнти йому важливі, і це викликає довіру.

Окрім графічного виконання інтерфейсу, до верстки входить і робота з програмним кодом. Доведення веб-сторінки до робочого стану та інтеграція унікальних фішок. Але верстка — процес, що вимагає навичок як програміста, так і дизайнера. Якщо ви не плануєте зараз замовляти розробку інтернет-ресурсу, то повернемося до початкових дій.

Після створення сайту слід приступити до підключення необхідних модулів. Розглянемо їх далі в нашому огляді.

Як підключити модулі до CMS OpenCart

Спочатку потрібно дати визначення “що це таке?”. Модулі — це web-додатки, які при завантаженні вбудовуються в код сайту і розширюють функціонал. Не забувайте, всі розширення, що використовуються, повинні відповідати версії сайту, в іншому випадку вони просто не будуть працювати.

Діляться модулі на:

 • Базові — завантажуються разом із двигуном. Вони забезпечують сам факт роботи сайту. Активувати або деактивувати їх можна в меню «Розширення». Там же надано список та опис.

 • Додаткові — модулі, які розширюють функціонал ресурсу. Вони призначені для впровадження нових функцій. До них відносяться розширення, що дозволяють приймати онлайн-платежі або програму, що оптимізує код.

Встановлення модулів відбувається в два кліки. Для початку потрібно скачати бажане розширення, а потім завантажити його у вкладці “Модулі — установка розширень”.

Як підключити модулі до CMS OpenCart

Приклад додавання

Налаштування OpenCart: основні етапи

Почати роботу з CMS OpenCart варто з підбору відповідних шаблонів сайту. Ознайомитись з ними ви можете на офіційному сайті. Якщо можливості замовити верстку унікального шаблону немає, рекомендуємо почати з безкоштовних варіантів. Зверніть увагу, що більше 60% користувачів для пошуку інформації в інтернеті користуються мобільними пристроями. Бажано відразу вибрати версію з адаптивним дизайном — це дозволить заощадити на її розробці в майбутньому та одразу дозволить відвідувачам (без незручностей) скористатися функціоналом вашого веб-ресурсу.

Потім скачайте дистрибутив, розархівуйте, ознайомтеся з посібником зі встановлення теми на веб-сторінці. Після цього, використовуючи клієнт FTP та дотримуючись інструкцій, завантажте на сервер файли.

Налаштування OpenCart

Перехід до налаштувань

розробка сайту на OpenCart

Зміна шаблону

Окрему увагу потрібно приділити місцям, де можна знайти теми для сайту. Їх можна поділити на кілька типів:

 • Офіційний сайт;

 • Спеціальні майданчики — у мережі можна знайти чимало сторінок, що пропонують шаблони під певну тематику або стиль;

 • Сторонні ресурси (іноді унікальні теми викладають користувачі на форумах чи групах).

На жаль, вибрати та встановити шаблон недостатньо. Потрібно «залізти» всередину веб-сторінки, зокрема — в сам движок. Про налаштування OpenCart сайту читайте нижче.

Налаштування движка, і чому саме з цього починається розробка сайту на OpenCart

Почнемо з розміщення тегів. Заповніть поля Title, Description, Keywords. Але пам’ятайте, до процесу написання слід поставитися максимально серйозно та ретельно. В іншому випадку Google може вважати мета-опис недостатньо якісним, теги недостовірними, а ключові слова взагалі виявляться жахливим спамом, якщо багато і нерозумно використовувати їх у контенті. Уникнути всього вищезгаданого можна, якщо звернутися до SEO-фахівців. Бажано це зробити заздалегідь, інакше доведеться усувати помилки оптимізації після розробки, але кошти, витрачені на підтримку веб-сторінки з нерелевантним контентом та технічними недоробками, ніяким чином не повернуться.

Після заповнення текстом заповніть поля інформації про магазин. Для цього перейдіть до однойменної вкладки та введіть:

 • назву веб-сайту;

 • ім’я власника чи юридичної особи;

 • е-mail;

 • номер контактного телефону;

 • адресу.

Наступний етап — географічні дані. У вкладці «Локалізація» оберіть валюту транзакцій та одиниці виміру, вкажіть країну, якщо потрібно, зважаючи на місцеву специфіку – виберіть окремий регіон. Якщо магазин пропонує можливість оплати в кількох валютах, слід активувати оновлення валютного курсу.

Як зробити сайт на OpenCartЯкщо ви заздалегідь обрали російську версію сайту, то всі налаштування, крім наведених вище, вже активовані. Якщо у Вас з’явилося бажання ознайомитись з додатковими можливостями, рекомендуємо розглянути наступні.

Система попередження покупця про обмежений товар (або пропозицію). Активувати її можна, перейшовши у вкладку «Опції», і в статусі товару вказавши «Розглядається».

Для завантаження логотипу, перейдіть в «Зображення», та завантажте на сайт відповідну картинку та favicon.

Для генерації привабливого і сприйманого людиною посилання (без незрозумілих символів) достатньо підключити SEF/ЧПУ. Для цього в меню “Налаштування-сервер” поставте галочку навпроти відповідного пункту. Тоді URL автоматично зміниться на бажаний.

Тримати “руку на пульсі” вам дозволить функція “Зворотного зв’язку”. Завдяки ній ви отримуватимете повідомлення про роботу, технічний стан та інші зміни на сайті. Функція зворотного зв’язку дозволить надходити листам, пов’язаним із діяльністю веб-ресурсу, до вас на Email. Для цього використовуйте вкладку «пошта» та змініть протокол зі стандартного на SMTP. Якщо жодних проблем із повідомленнями не спостерігалося, то чіпати функцію не варто.

Не забудьте додати адміністратора та співробітників. Вони зможуть зі своїх облікових записів редагувати контент і проводити технічні роботи. Для цього натисніть кнопку «Додати», щоб надати користувачеві права адміністратора.

Насамкінець, рекомендуємо налаштувати систему безпеки. Перейдіть у вкладку «Сервер» і позначте підключення криптографічних протоколів SSL та GZIP-стиснення. Завдяки їхній активації шанси втратити інформацію чи контроль над сайтом падають у рази.

SEO просування сайту на Опенкарт

Окрему увагу слід приділити оптимізації сайту на OpenCart. Що це таке і навіщо вона потрібна? Як і скрізь, її можна поділити на два етапи — зовнішній та внутрішній. До першого входить отримання посилань з авторитетних платформ, нарощування кількості переходів на сайт із сторонніх ресурсів та інші фактори, що дозволяють вплинути на ранжування сайту за допомогою сторонніх ресурсів. До внутрішньої оптимізації належить робота з контентом, усунення технічних проблем, покращення юзабіліті. Її слід розглянути детальніше.

Оскільки більшість пошукових систем орієнтується на пошук релевантного контенту, то й сайти слід наповнювати виключно якісним, SEO-оптимізованим текстом. Для чого це? Відповідь очевидна — пошукові системи формують результати запиту, ранжуючи сайти, виходячи з їхньої користі для людей. Зайняти «ТОП-10» у результатах видачі пошуковика на запит — основне завдання SEO-фахівців. Пояснити цю потребу можна питанням «Як часто ви переглядаєте результати видачі пошукової системи після 1-ї сторінки? Чи заходите на 20-те чи 30-те місце у видачі?» Вважаємо, що робите ви так не часто.

Щоб зайняти «ТОП-10», потрібно розставити вірні теги, написати привабливий і ефективний мета-опис, постійно покращувати сайт і набратися терпіння. Шлях до успіху тернистий і довгий. Що стосується мета тегів, формувати їх потрібно не просто розписавши особливості вашого ресурсу, який він чудовий, цікавий і взагалі найкращий серед усіх. Складання мета-опису бажано доручити досвідченим SEO-фахівцям, адже воно має вміщати як ключові слова (про них поговоримо пізніше) так і спеціальні символи, що використовуються для “декору”, візуалізації метаопису, привернення уваги користувача. Не знаючи специфіки написання, можна на рівному місці зіпсувати показники ранжованості, та й просто подати користувачеві сайт в не надто привабливому стані.

Не забувайте, що мета-опис — це «обкладинка» сайту, перше, що побачить людина в результатах пошуку. Якщо її не зацікавить текст, їй здасться, що це — не те саме “шукане” — вона сайт банально проігнорує.

Якщо ж Ви хочете спробувати написати мета-опис самостійно, то пам’ятайте «Текст повинен бути релевантним сторінці». І містити відповідні ключові запити, знайдені та кластеризовані у процесі збору семантичного ядра. Його завдання — максимально точно донести мету та можливості ресурсу, та повідомити користувача про призначення конкретної сторінки. Якщо вам вдалося написати мета-опис максимально якісно, ​​можна переходити до наповнення ресурсу контентом.

Наперед слід зазначити, SEO-просування інтернет-магазину потребує докладного опису кожного товару. Це тривалий процес, який може зайняти не один місяць (а то й рік). Але для початку слід створити каталоги, які підходять для розміщення всіх груп товарів, що продаються.

Для цього через панель адміністратора створіть батьківські та дочірні категорії, а потім увімкніть їх у налаштуваннях (відображення на сайті).

Щоб їх відредагувати, зайдіть у «Каталог — Категорії», оберіть потрібне та натисніть на «Змінити». Там ви можете як перейменувати блоки, так і внести зміни в контент, мета-опис або теги. Можна також додати зображення або відео.

Якщо Вам потрібно внести категорію до переліку на сайті, відкрийте «Дані» та активуйте «Показувати у головному меню», після чого залишається виставити порядок. Для зміни зовнішнього вигляду в окремих вкладках, перейдіть в «Дизайн», виберіть потрібний макет — насолоджуйтесь результатом.

Якщо вам потрібно відкоригувати URL-адресу — просто відкрийте SEO і впишіть новий варіант в полі. Внесені нововведення збережіть і оновіть сторінку.

Приклад інтерфейсу адмінпанелі інтернет-магазина

Наповнення веб-сайту контентом

Нерідко на сторінках інтернет-магазинів великих компаній (незалежно від сфери діяльності) Ви могли зустріти вкладку «Блог». Іноді виникало питання «А навіщо це?». Для компаній, зацікавлених у розвитку своїх веб-ресурсів, важливо насамперед охопити велику аудиторію та природно зацікавити її. У цьому й допомагають блоги. Вони виконують відразу дві функції — інформативну і стають підмогою при ранжируванні. Розглянемо по порядку.

Насамперед блог — це інформація. Статті в ньому повинні інформувати відвідувачів про ті чи інші речі, чи то користь переробки пластику, чи то короткий екскурс в історію трейдингу. Завдання блогу — привернути увагу потенційного клієнта, дати відповідь на питання, що його хвилюють, і бажано продати йому товар.

Статті — це контент, насичений ключовими словами. Що це означає? Користувач вводить у рядок пошуковика запит «Перевзути машину в зимову гуму», через кілька миттєвостей з цікавістю приймається аналізувати результати пошуку. Там на нього чекають сторінки, текст на яких відповідає введеному ним запиту. Залишається лише вибрати. Зазвичай користувач зупиняється на перших 3-5 сайтах. Їхнє розташування в «ТОПі» безпосередньо залежить від якості тексту, кількості та входження ключ-слів. То що це таке? Ключ-слово — це елемент, який відповідає популярним запитам на певну тему. Яскравий приклад — “Як на OpenCart з нуля зробити інтернет-магазин?” На цю статтю ви, напевно, звернете увагу лише завдяки її розташуванню на першій сторінці в результатах пошуку.

SEO-просування сайтів, зроблених на Опенкарт нічим не відрізняється від оптимізації веб-ресурсів, розроблених на інших движках. Якщо вас цікавлять методи та правила наповнення інтернет-сторінок контентом, рекомендуємо звернути увагу на статті, присвячені цій темі, в нашому блозі!

Крім тексту, до внутрішньої оптимізації входить і доведення технічного стану сайту до робочого ідеалу. Сторінка повинна виконувати свої основні функції та при цьому витримувати наплив користувачів. За цим стежать програмісти. Складність завдання полягає не тільки в підтримці сторінки, але й регулярному впровадженні «фішок», нових елементів дизайну або інтерфейсу.

Якщо Ви невпевнені у своїх знаннях чи навичках, то працездатність ресурсу краще довірити досвідченому digital-агентству. Специфіка інтернет-магазину — це не лише великий каталог та постійна конкуренція, чимало проблем здатна створити його популярність. Величезна кількість користувачів може виявитися зацікавленою у певному товарі, якщо вони одночасно зайдуть на ресурс — сайт може просто не витримати і «впасти», що, природно, відлякає потенційних покупців.

Але якщо Ваш сайт був створений досить давно? Пройшло не одне оновлення пошукової системи, з’явилися нові алгоритми, розширився функціонал сторінок, але ваш інтернет-ресурс просто не підтримує їх. Чи сайт банально не адаптований під мобільні пристрої чи нові розширення екранів? А може, під час розробки не вдалося впровадити бажаний функціонал? Виправити помилки можна двома варіантами. Перший передбачає розробку нового сайту із самого початку. Звичайно, це вимагатиме як фінансових витрат, так і часу. Другий варіант — це доопрацювання Опенкарт сайту. Про нього ми поговоримо далі.

Доопрацювання сайту на OpenCart

Технічний стан веб-сторінки не завжди встигає за часом. Для прикладу далеко ходити не потрібно, достатньо відкрити сайти 5-річної давності. Якщо вони не оновлювалися, можна неозброєним поглядом помітити незвичне розширення, незручний інтерфейс і схожі огріхи. Ймовірно, що ресурс був досить технологічним на момент своєї розробки, але сьогодні — це анахронізм.

Особливо критично «перегонка з оновленнями» позначається на інтернет-магазинах. Кожне масштабне оновлення алгоритмів Google змушує SEO-фахівців працювати над поліпшенням інтернет ресурсу. Не завжди це вдається зробити правильно і вчасно. У таких випадках потрібно проводити значні роботи, наприклад, доопрацювання сайту. Опенкарт, як і аналогічні йому движки, не здатен оновлюватися автоматично, тому проводити технічні роботи потрібно регулярно після виходу нововведень для пошукової системи.

Як і у всіх пунктах вище, намагатися доопрацювати сайт на OpenCart самостійно, без досвіду програмування, не варто. Приведення сторінки у задовільний стан — зазвичай турбота digital агентств. Вони супроводжують сайт на всіх етапах розробки та просування. Але про технічні роботи слід поговорити докладніше.

Почнемо із візуальних елементів. Нерідко в інтернет-магазинах можна зустріти фотографії товару в недостатній високій якості. У таких випадках користувач, який переглядає сторінку, може засумніватися в якості предмету і просто втратити інтерес до нього. Навряд чи знайдуться люди, здатні оцінити вигляд товару на розмитому зображенні. Доопрацювання сайту на Опенкарт необхідне саме для доведення всіх фотографій, скриптів, інтерфейсу та інших компонентів до адекватного стану. Для цього найкраще звернутися до спеціалістів. Вам знадобиться дати їм доступ до бази даних ресурсу, іншого варіанта просто не існує.

Не можна забувати про інтерфейс. Панелі, кнопки, особистий кабінет та схожі елементи — перше, що зустрічає користувача. Людина не повинна мати труднощів у роботі з сайтом. Каталог, меню, кнопка оформлення замовлення, кошик — все це потребує як якісного зовнішнього виконання, так і працездатного стану. Якщо кнопка «Купити» працює через раз, а пункти в пошуку товарів регулярно опиняються в невідомому місці — інтернет-магазин вимагає ретельного доопрацювання інтерфейсу. Користувач терпітиме подібні огріхи тільки у разі унікальності товару (знайти його в іншому місці просто неможливо). Але навіть якщо у вас чудовий УТП, технічних огріхів краще не допускати.

Движок OpenCart, за рахунок модульної системи, значно спрощує процес доопрацювання і дозволяє виправляти помилки, не торкаючись при цьому працюючих елементів. Але це не означає, що до роботи можна ставитися абияк — доопрацювання будь-якого сайту — процес трудомісткий і тривалий, що вимагає ретельного підходу, глибоких знань та розуміння принципів роботи алгоритмів пошукових мереж та модулів CMS. Але крім працездатності веб-сторінки в цілому, та її елементів зокрема, існує ще одне специфічне завдання. А саме — якісне відображення сайту не лише на комп’ютерах, а й на інших девайсах.

Сьогодні понад 60% користувачів відвідують сторінки в інтернеті з мобільних пристроїв. Для правильного відображення ресурсу на екранах з невеликою роздільною здатністю потрібно розробити адаптивну версію сайту. Вона повинна мати аналогічні можливості, але при цьому відображати графічні елементи коректно на різних мобільних пристроях. Розробка адаптивної версії сайту — це створення аналога для комфортного перегляду на мобільних девайсах. Без широкого штату програмістів та дизайнерів братися за таке завдання — не найкраще рішення. Розробку адаптивної версії сайту краще довірити професіоналам.

Якщо ви зацікавлені у створенні сайту на OpenCart — радимо звернутись до нас!

0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...

  X

  Бажаєте сайт?
  Ми можемо допомогти Вам у розробці Web-ресурсу, залиште нам свою заявку

  Давайте працювати разом

  Напишіть нам для обговорення будь-яких питань

  Залиште заявку і ми з вами зв'яжемося

   ukукр