Блог > Інтернет-маркетинг > Хто такий копірайтер і що таке копірайтинг в 2021 році
Блог Інтернет-маркетинг
view 14
0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...
30.09.2021
Spread the love

Хто такий копірайтер і що таке копірайтинг в 2021 році

Швидкість і масштаб інтернетизації населення, поширення веб-майданчиків з аудіо, відео контентом привели до плачевних (на загальну думку) наслідків. Частка так званого “читаючого” населення в різних країнах становить від 30 до 40%.

Статистика вкрай загальна і неточна, але чудово демонструє тенденцію. Частка людей, що віддають перевагу читати літературу (будь-яких напрямків і форм) стрімко скорочується. Чи пов’язано це з популярністю Youtube і аналогічних платформ?

Пропонуємо залишити це питання дослідникам. Проте, професія копірайтера з кожним роком стає все більш затребуваною. Виходить підозріло нелогічна крива.

Одна з основних (укорінених в умах) форм тексту — це література. Художня, технічна і т.д. У сучасному світі нові форми з’являються щодня. Її сильна сторона стала і об’єктивним мінусом — часи коли вільний час можна було провести або перед радіоприймачем, або за цікавим романом давно пройшли. Технічні довідники витіснили онлайн енциклопедії по типу Wikipedia. Розвиток способів передачі інформації, в значній мірі, призвело до падіння інтересу до книжкової продукції. Тоді чому копірайтер затребуваний?

Незважаючи на всі перипетії, текст залишається основним елементом передачі інформації. Його перетворення з складних форм в прості обумовлено потребами аудиторії. Мало хто візьметься читати рекламне оголошення в вигляді “полотна” — десятки тисяч знаків, що докладно описують “чому вам це потрібно”, зараз мало кому цікаві. Але незважаючи на відсутність “інтересу” автори продаючих статей продовжують писати.

Роль копірайтера — це пошук інформації, структурування і написання тексту. Дехто ставиться до своєї роботи халатно, й такі автори роблять з тексту “звалище”. Їхня праця призводить до того, що багато користувачів просто не читають довгі тексти на сайтах. Але для точного уявлення копірайтера і його роботи потрібно відповісти на кілька запитань. Хто він? Чи важливий він? Чи справді копірайтер затребуваний на ринку? Відповіді ви знайдете, читаючи статтю далі.

Копірайтер — це спосіб життя

Копірайтер — це автор продаючих текстів. Його завдання — залучити потенційного покупця, зробити текст краще, цікавіше і актуальніше, ніж у конкурентів. І це займає більшу частину його робочого часу. Тексти копірайтерів зобов’язані виражати те, чого хоче замовник і одночасно залучати аудиторію. Найчастіше їх пишуть за принципом “Щоб було”. Авторів не завжди цікавить якість. Буває тексти просто “не вичитують” і відправляють замовнику в сирому вигляді. “Вийшло те, що вийшло” — виправдовуються вони. Але робота копірайтера — це не виправдання, а пошук інформації та постійне навчання. Але що таке, бути автором статей? Сухого пояснення професії з довідника тут буде замало.

Копірайтер — цеЖиття копірайтера — це постійна гонитва за інформацією. Іноді, новачки в професії помилково сприймають таку працю як аналог журналістської або письменницької. Природно, подібна думка в корені невірна. Журналіст — інформує, письменник — пише художні твори. Копірайтер в свою чергу ставить за мету продаж. Написати текст, здатний презентувати товар, буквально закохати в нього читача. У цьому плані він ближче до маркетолога, за винятком інструментарію і прямих обов’язків. Копірайтеру потрібно проаналізувати аудиторію, знайти “важелі тиску” і продати товар. Але аналіз ринку, послуг, товарів та віянь повинен оплачуватися? Від чого залежить зарплата? Чи може він заробляти багато?

Існує помилкова думка — ніби зарплата копірайтера залежить безпосередньо від “виробки” — кількості символів, які той зобов’язаний генерувати за певний час. Це ближче до професії так званих “друкарок”. У копірайтера на набір тексту йде в районі 10-15% від всього витраченого на проект часу. Решта годин підуть на опрацювання та структуризацію матеріалу. Копірайтинг тексту — процес тривалий і вдумливий. Хоч на спеціалізованих біржах і популярні запити на кшталт “Швидко, тут і зараз!”. Проте реальна робота вимагає не кількості, а результату.

На жаль вкрай рідко новачків готують саме по вище наведеному принципу. У таких випадках від недосвідчених копірайтерів потрібна свідомість і мотивація під час копірайтингу, написання тексту. Вони повинні розуміти — те, що роблять зараз — це просто “квиток в майбутнє”. Важлива свідомість і мотивація копірайтера.

В іншому випадку він просто кристалізується як людина-конвеєр, часто поламаний. Він щогодини випускає десяток тисяч символів, його словесні конструкції і мовні звороти незрозумілі, а зміст тексту завалений тоннами ключ-слів. Такий копірайтер в кращому випадку заробляє по 300$ у місяць. Потрібно врахувати — не факт що за таку працю йому дійсно заплатять і той час не піде нанівець.

Автор, який пише статті вміло, не дуже швидко, але якісно, ​​заробляє часто більше. По-перше, його праця коштує “чимало”, а позитивний результат не змушує себе довго чекати. Але як уже сказано вище. Важливо писати не на кількість, а на результат. По-друге, його робота спрямована вже на залучення клієнтів. Це вимагає знань в сферах психології, маркетингу і просто таланту. Але ж є маркетологи, дизайнери та інші фахівці з ведення реклами. Чи дійсно затребуваним є копірайтер?

Останні 5 років відзначилися бурхливим зростанням IT-сфери. Все більше компаній розробляють веб-ресурси, все більшій кількості людей необхідно наповнення сайтів контентом. Релевантний, добре ранжируваний текст — це одна з найважливіших частин просування сайту. Саме завдяки йому веб-сторінки займають місця в “ТОП-10” результатів пошукової системи. Але текст залишається собою. Він виконує безліч ролей, крім того що продає. Тому бажано текст структурувати так, щоб читач міг легко його прийняти по частинах.

Як стати копірайтером?Текст — невід’ємна частина будь-якого сайту. Не завжди у користувача є можливість включити відео або аудіо. Картинки недостатньо добре або дохідливо пояснюють суть сайту. Тоді вхід йде якісно написаний, релевантний текст. Його завдання максимально ефективно ознайомити користувача з товарами, послугами сайту.

При цьому його необхідно зробити цікавим, читабельним і бажано пізнавальним. Якщо читач отримає задоволення від прочитання — це чудовий результат, швидше за все він оформить замовлення. Але в спробах зробити текст цікавіше і “краще” копірайтеру потрібно тримати себе в руках. Інтернет повниться кумедними фразами (а то і текстами), котрі, крім як анекдоти, — сприймати неможливо. На жаль написання такого контенту зайняло час, а він, як відомо — гроші. Можна сказати, що копірайтер — це вічний мисливець за наживою. Він прочісує інтернет в пошуках вигідних замовлень, як акула вгризається в “грошові” завдання.

Чимало людей приваблює такий підхід, тим більше що фріланс дозволяє поєднувати генерацію контенту з основною роботою. Адже копірайтер на початковій стадії далеко не найприбутковіша професія. На якийсь час доведеться “затягнути пояси”. Але з часом накопичитися досвід і тоді копірайтер зможе брати більше завдань, виконувати їх краще і швидше, або ж влитися в одну з IT-компаній. Але як почати? Як стати їм, копірайтером?

Хто такий копірайтер і як їм стати?

Якщо вищеописані труднощі і завдання Вас не залякали і Ви все ще хочете спробувати себе в написанні статей, то слід ознайомиться з основами. Копірайтер текстів — це найманий працівник. Його робота — виконати поставлене завдання. Оскільки у будь-якої людини в самому початку професійного шляху досвіду роботи немає — його потрібно отримати! Але як стати копірайтером з нуля без освіти? Відповідь однозначна. Потрібно працювати! Більшість новачків в професії починає з фрілансу. В інтернеті є платформи, біржі копірайтингу, на яких замовники викладають ТЗ (технічні завдання). Це так званий “копірайтинг для новачків”. Робота не прибуткова, але дозволяє обзавестися досвідом в SEO-копірайтингу, і не тільки. Для якісного сприйняття терміна слід розібратися — що це таке.

SEO-копірайтинг — це частина роботи з просування сайту. Передбачає написання статей з використанням так званих “ключ-слів”. Неможливо пояснити SEO-копірайтинг без розкриття суті “ключів”. Ключ-слова — це запити людей в пошукових системах. Вони можуть бути як у вигляді одного-двох слів, так і в формі коротких речень. Необхідно навчитися гармонійно їх включати в загальний текст. В іншому випадку вийде нагромадження безладних думок. Навчившись органічно вміщати ключ-слова в текст, ви швидко перетворите їх з “ламаючих структуру” елементів в красиві, реперні точки.

Для копірайтера також важливо “ім’я”. Його портфоліо і репутація — знакові моменти при пошуку роботи. Але якщо робота на біржі копірайтингу занадто затратна? Слід працювати у вільний час. Наприклад, в обідню перерву. Біржа замовлень сповнена терміновими (й не дуже), завданнями, невеликими по об’єму, які можна зробити за півгодини-годину. Але якщо ви зацікавлені в швидкому зростанні, то варто поставити запитання “Як стати копірайтером в Україні?”. В останні роки все більше і більше IT-компаній шукають копірайтерів для написання SEO-оптимізованих текстів. Деякі з них готові брати новачків і навчати їх.

SEO-копірайтингКопірайтеру важливо не забувати про “сумлінність”. Зробити текст “абияк” не варіант ні в якому разі. На жаль на біржах копірайтерів або в агентствах, присвячених копірайтингу, вчать “Швидко і багато”, а не “Якісно”. Що в подальшому, коли людина захоче йти вгору по кар’єрних сходах, може зіграти з нею “злий жарт”. Перевчитися копірайтеру важко. Найважче боротися зі звичками. Не у всіх копірайтерів за підсумком виходить перемогти колишній вишкіл, так вони і залишаються внизу “харчового ланцюжка”. Продовжують генерувати низькоякісний контент, від якого більше біди ніж користі, наприклад, вічне псування результатів унікальності контенту інших копірайтерів.

Пам’ятайте! Ви працюєте з метою “виконати завдання”. Не просто набити точну кількість символів, а створити текст, що покаже саму суть товару чи послуги, що продається. Кількість символів може бути приблизною, тому не потрібно “лити воду” з метою досягти заданий обсяг символів — читачеві від цього тільки гірше. Але ж що необхідно для початку роботи?

Для початківця копірайтера вкрай важливо “знайти вчителя”. Існують як курси для авторів продаючих статей, так і навчання на практиці в агентствах з копірайтингу. Початкові завдання в даному випадку нескладні і являють собою не стільки роботу над завданнями для замовника, скільки “розписування” копірайтера. Хто би що не говорив, але для написання хорошого тексту потрібен досвід і “набита рука”. Але якщо Ви хочете не просто “спробувати”, а досягти успіхів на ниві авторства текстів, ознайомтеся з тематичною літературою і з наступними рекомендаціями.

Як стати хорошим копірайтером?

Для професійного зростання в сфері копірайтингу, для початку, необхідно зважитися. Адже робота на самому початку не принесе великого прибутку. Професія копірайтера популярна, але не через попит (який є). Найчастіше її бачать не як свою майбутню професію, а як квиток в IT-сферу. З першого погляду може здатися, що нічого вміти не потрібно. “Всього лише писати текст”. Копірайтери популярні, але лише тому, що чимало людей стають копірайтерами з метою подальшого просування в IT-сфері, а для більшості замовників не надто важлива якість отриманого контенту. В такому разі авторам необхідні навички, з якими вони зможуть утриматися на ринку. У такому випадку досить просто швидко писати і розуміти, що саме хоче замовник.

Як стати хорошим копірайтером?

Але якісний контент і подібний підхід — не зовсім синонімічні речі. Для тих хто налаштований затриматися на копірайтерському терені, бажано, як випаде можливість — влаштуватись в IT-компанію. Робота в досвідченому колективі, з професійними SEO-фахівцями, швидко дасть зрозуміти, що з себе представляє “копірайтинг статей”.

Важливо пам’ятати. Не кількість символів визначає професіоналізм. Важливо те, наскільки доречним Ваш текст опиниться на ділі. Якщо Ви в двох словах зможете продати користувачеві товар — це набагато краще “полотна”, яке фоном буде висіти на сайті. Зі сказаного вище випливає — важливі не слова, а сенс. Вам необхідно навчитися шукати інформацію, швидко її “зібрати” і грамотно структурувати власний текст. Проте, не завжди достатньо пари речень. У таких випадках необхідно проаналізувати аудиторію, написати те, що вони будуть читати.

Грамотний копірайтер має широкий діапазон знань в безлічі сфер, але основна — маркетинг. Для професійного зростання необхідно (для початку) мати приблизне уявлення про психологію покупця. Знати, що писати можна, а що — ні. Автору не потрібно рівнятися на конкурентів, але необхідно їх аналізувати і створювати унікальний контент. Іноді копірайтери займають місця в компаніях, що пропонують послуги маркетингового агентства. У таких випадках їх тексти орієнтовані на залучення нової аудиторії. Тут стане в нагоді використання як “продаючих” стилів письма, так і чудова обізнанність в темі.

Робота в колективі навчить вас писати SEO-оптимізовані статті, і ви ознайомитеся зі специфікою просування сайтів в інтернеті. Уміння грамотно використовувати ключ-слова особливо затребуване і високо цінується на ринку текстів для копірайтингу. Більшість копірайтерів, на жаль, через роки роботи в IT-компаніях змінюють професію на SEO або SMM-фахівців. Ще рідше вони залишаються в колективі надовго. Найчастіше копірайтери, з професійним ростом, повертаються на фріланс, де шукають “грошові замовлення”.

0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...

  X

  Бажаєте сайт?
  Ми можемо допомогти Вам у розробці Web-ресурсу, залиште нам свою заявку

  Давайте працювати разом

  Напишіть нам для обговорення будь-яких питань

  Залиште заявку і ми з вами зв'яжемося

   ukукр