Блог > Розробка > Команда для створення сайту: які фахівці вам потрібні
Блог Розробка
view 196
4,22/5 Корисність Кількість оцінок 18
Як вам стаття?
Loading...
16.07.2021
Spread the love

Команда для створення сайту: які фахівці вам потрібні

Старт бізнесу в інтернеті без якісного сучасного сайту практично неможливий. Саме web-ресурс уособлює компанію в онлайн-просторі, демонструючи потенційними покупцям її товари або послуги. Звичайно, можна спробувати обійтися соцмережами, вони зараз теж в тренді. Втім, не кожному бізнесу такий варіант підходить.

Багато продуктів не знайдуть в соціальних мережах свою цільову аудиторію. Припустимо, запропонувати торт на замовлення або послуги манікюру простіше в Інстаграмі. Тоді як продавати машини, промислове устаткування, будматеріали краще через оптимізований інтернет-ресурс. Про останній і піде мова в нашій статті.

Веб розробка: підбираємо команду для створення сайту

На цьому етапі у багатьох підприємців виникає дилема: замовити послуги зі створення сайту в digital-агенції або звернутися до фрілансера. Другий варіант в 80% випадків виявляється дешевше, цим він і підкуповує спочатку. Адже дозволяє заощадити, а на старті бізнесу це є пріоритетним фактором для багатьох замовників. З іншого боку, мало хто замислюється про наслідки економії. У тих же 80% випадків веб-ресурс доводиться допрацьовувати, переробляти, вносити правки в дизайн, технічну та SEO-частини.

Якщо міркувати теоретично, можна припустити, що одна людина здатна зробити нормальний сайт. Тим більше що в наш час існує безліч готових інструментів і шаблонних рішень для цього. Встановити на хостинг CMS, вибрати стандартний шаблон дизайну, злегка “допилити” його і онлайн-ресурс готовий, причому реалізувати його може навіть людина без глибоких пізнань в програмуванні. Здавалося б, тут і команда для створення сайту не потрібна.

Однак, що в підсумку отримає замовник? Web-платформу посередньої якості, монетизувати яку, швидше за все, не вийде. Та й гідно представити бренд онлайн у неї навряд чи вийде. На жаль, подібних проектів в інтернеті десятки, а то і сотні тисяч. Вони закриваються, не встигнувши толком відкритися. Тому ми твердо переконані, що виготовлення сайтів краще довіряти професіоналам. Якщо, звичайно, ви хочете, щоб ваш онлайн-ресурс став успішним і приносив прибуток.

збираємо команду для створення сайтуЯк показує практика, створити ефективний, привабливий сайт силами однієї людини не вийде. Не дарма ж фахівці роками навчаються, розвивають навички і напрацьовують досвід у своїй ніші. Завдяки цьому вони знаходять професійне бачення і чітке розуміння роботи з проектом від початку до кінця. Отже, якщо замовник заціквалений в отриманні якісного результату, йому необхідна команда для створення сайту. І тут виникає перша складність, оскільки не всім і не завжди зрозуміло, скільки і яких фахівців в ній повинно бути. Адже потрібні не тільки розробники сайту, але і досвідчені фахівці з інших digital-сфер. Давайте разом розбиратися, кого залучати на проект.

Front-end розробник веб сайтів

Він же – верстальник. Обійтися без такого фахівця команда для створення сайту, на жаль, не може. Основне завдання верстальника – реалізація відмальованих дизайнером макетів в HTML із застосуванням CSS і скриптів. Можна сказати, що зовнішній вигляд і візуальне сприйняття веб-ресурсу залежить від front-end розробника, який зверстав його згідно макету.

Back-end розробник сайтів

Він же – програміст. Також є невід’ємним фахівцем в команді по створенню сайтів. Завдання бекенда – реалізувати всі задумки дизайнера, зробивши їх робочими, функціонуючими інструментами, і поєднавши з версткою. Завдяки програмісту веб-сайт здатний вирішувати прикладні завдання, як то замовлення, покупка і оплата товару, інтеграція з CRM, відправка даних на сервер, адміністрування і т.д.

Залежно від складності проекту, обсягу реалізованих опцій і функцій, набирається команда front-end і back-end фахівців. Припустимо, коли потрібні розробники інтернет магазинів, в команді може бути кілька фронтендів і бекендів, особливо якщо планується створення масштабного торгового ресурсу. Проте, буває так, що фахівець чудово орієнтується як в верстці, так і в програмно-апаратній частині проекту. Тоді він позиціонує себе full-stack розробником і, як правило, самостійно розробляє онлайн-платформу.

SEO-спеціаліст

Він же – сеошник. Ще одна людина, якої потребує команда для створення сайту. Завдання SEO-фахівця – оптимізувати результати праці розробників, щоб створений ними web-сайт виявився привабливим для пошукових систем і просувався в органічному, безкоштовному пошуку.

Для цього виконується чималий спектр робіт:

 • формується семантичне ядро ​​ключових запитів,

 • створюється контент-план,

 • проводиться первинний технічний аудит,

 • опрацьовується структура текстів і мета-теги,

 • підвищується траст і авторитетність web-сайту з точки зору пошукової системи.

Сеошник надає пошуковику можливість побачити веб-ресурс, проіндексувати його, зрозуміти тематику і показати користувачам, яким він буде корисний. Адже навіть найкращі розробники сайтів, як показує практика, не особливо враховують в роботі вимоги пошукових систем.

Web-дизайнер

Створює UX і UI дизайн сайту. Тут може бути як два різних фахівця, що виконують свою роботу окремо, так і універсальний “боєць”, що формує відразу макет, готовий до верстки.

Якщо розглядати дизайн окремо, то UX-фахівець створює прототип, завдяки якому стає зрозумілим розташування елементів верстки, функціональні можливості онлайн-ресурсу і необхідні для його працездатності інструменти, які реалізуються в подальшому розробниками. UI-фахівець візуально оформляє прототип, роблячи його стильним, привабливим, доброзичливим і зрозумілим для користувача.

Інтернет маркетолог

Хто, як не він, здатний сформувати стратегію розвитку сайту в інтернеті. Без маркетолога не просто вибрати коректний вектор просування проекту. Основне завдання цього фахівця – аналітика:

 • вивчення потреб цільової аудиторії,

 • формування стратегії і оптимального набору інструментів розкрутки,

 • розуміння процесів: що, як і на якому етапі необхідно впроваджувати в ході розробки і після релізу проекту.

Другий важливий аспект його роботи – виключення помилок. Аналізуючи конкурентів і потреби клієнтів, він переймає кращий досвід, успішні рішення, корисні рекомендації, і забезпечує реалізацію всього цього на своєму проекті.

Project Manager

Команда для створення сайту, як ми вже з’ясували, включає різних фахівців, у кожного з яких свій спектр завдань, швидкість роботи, темперамент і т.д. І цей колектив, як показує практика, потребує контролю. Тому для підтримки взаємозв’язку, як всередині команди, так і з замовником, потрібен project manager. Тим більше що після розробки в подальшому буде потрібна і підтримка сайту, питання по якій також доведеться обговорювати і вирішувати з клієнтом.

Завдання менеджера проекту наступні:

 • вирішення організаційних та адміністративних завдань;

 • контроль дедлайнів, дотримання термінів здачі;

 • відстеження етапів і ходу роботи по проекту;

 • контроль дотримання вимог технічного завдання.

Відповідальність за результат покладається на менеджера проекту, адже він бере на себе функції контролю і керівництва проектом, знімаючи цей обов’язок з клієнта.

Контент менеджер

Без наповнення сайту корисною, релевантною інформацією складно уявити його просування. Тому в команду часто залучають контент-менеджера. Його робота полягає в додаванні на веб-сайт текстів, зображень, фотографій, відео та іншого контенту, оформленні нових сторінок. Також в його функції може входити вичитування і редактура наданих копірайтером статей.

На відміну від попередніх учасників, без яких неможливо обійтися, функції контент-менеджера не є чимось вузькопрофільним. Нерідко їх делегують фронтенд розробнику або SEO-фахівцю.

Копірайтер

Спеціаліст, якого також часто залучають для роботи з проектом. Його завдання – написання унікальних, експертних, релевантних тематиці сайта текстів згідно з технічним завданням, отриманим від SEO-фахівця. Як показує практика, функції копірайтера і контент-менеджера часто виконує одна людина. Якщо ж обсяг контенту досить великий, для роботи з проектом залучають цих фахівців окремо.

де знайти фахівців команду для створення сайту

Кого ще запрошують в команду по створенню сайтів?

Залежно від специфіки проекту і поставлених завдань команда може доповнюватися ілюстраторами, відеоредакторами, фотографами, 3D-художниками, перекладачами та іншими фахівцями.

Формуючи команду для створення сайтів, важливо розуміти одну просту істину – чим більш вузька спеціалізація у запрошуємого учасника, тим краще він розбирається в темі і ефективніше працює. Звичайно, верстальник може і дизайн намалювати, а сеошник – додавати контент або генерувати статті, але це зовсім не означає, що їх діяльність буде якісною і продуктивною. Економія на команді цілком може погіршити результативність.

Де знайти хороших фахівців?

Якщо вам потрібен розробник сайтів, дизайнер, маркетолог або хтось ще, варіантів знайти їх не так і багато. Точніше, всього два.

Фріланс

Даний спосіб приваблює своєю дешевизною. Зібрати для роботи з проектом команду фрілансерів можна, і це обійдеться дешевше, ніж послуги діджитал агентства. Однак запорука якісної роботи – професіоналізм і злагодженість команди.

У випадку з фрілансерами справа зазвичай затягується до неймовірних термінів. З ними складно взаємодіяти, контролювати і відслідковувати зміни проекту, їх непросто зібрати для созвону, з ними не вийде сформувати робочі групи, проблематично і стикувати всіх за часом. Замовнику доводиться брати на себе функції менеджера проекту і контролювати кожного фахівця окремо.

Що ще гірше, в процесі роботи виникає безліч труднощів. Припустимо, залучили на проект дизайнера. Він зробив макет, отримав оплату, і забув про клієнта. Потім клієнт звертається з цим макетом до розробників, і з’ясовується, що його проблематично реалізувати. А правки в макет вносити вже нікому. Так-таки, фріланс – спосіб і правда недорогий, але складний і непередбачуваний.

Digital-агентство

Замовити послуги маркетингового агентства – оптимальний варіант для тих, хто цінує свій час і бажає отримати якісний результат. Так, вартість створення сайту в такому випадку помітно зросте, але уявіть, скільки переваг ви отримаєте в якості приємних бонусів.

З проектом працює злагоджена команда фахівців, кожен з яких знає свою справу. Весь процес при цьому контролюється менеджером проекту, який завжди на зв’язку з замовником. З компанією по розробці та просуванню сайтів можна без проблем укласти офіційний договір. Тим самим клієнт застереже себе від можливих проблем, зриву дедлайну, інших неприємностей. В результаті він отримає сучасний, оптимізований, зручний для користувача і зрозумілий пошуковику web-сайт, який принесе дохід і стане корисним для відвідувачів.

В Light Spider вже зібрана команда кваліфікованих фахівців, готова розробити ефективний інтернет-ресурс, який принесе вашому бізнесу прибуток, і гідно представить бренд в онлайн-просторі. Надаємо ми і послуги просування готових веб-сайтів. Наш пріоритет – швидка і якісна реалізація клієнтських проектів. Цікавить? Зателефонуйте нам прямо зараз!

4,22/5 Корисність Кількість оцінок 18
Як вам стаття?
Loading...

  X

  Бажаєте сайт?
  Ми можемо допомогти Вам у розробці Web-ресурсу, залиште нам свою заявку

  Давайте працювати разом

  Напишіть нам для обговорення будь-яких питань

  Залиште заявку і ми з вами зв'яжемося

   ukукр