Блог > SMM — просування в соцмережах > Цілі, нюанси та рекомендації щодо налаштування реклами в TikTok ADS
Блог SMM — просування в соцмережах
view 130
5,00/5 Корисність Кількість оцінок 1
Як вам стаття?
Loading...
17.12.2021
Spread the love

Цілі, нюанси та рекомендації щодо налаштування реклами в TikTok ADS

TikTok є платформою для показу коротких вертикальних відео, які, як правило, знімаються на смартфон. Це наймолодша соціальна мережа із популярних, запущена була у 2018 році командою розробників із Китаю. Щомісяця її відвідує близько сорока мільйонів людей різних вікових категорій. У 2020 році наша компанія вже писала про переваги та перспективи соціальної мережі TikTok, але у 2021 році в ній з’явився новий функціонал, який призначений для реклами в соціальних мережах та називається він TikTok ADS. Ця платформа розрахована в основному на представників малого та середнього бізнесу, вона відкриває для них нові рекламні можливості, які раніше були недоступні.

Користувачі Тік Ток — це люди з різними інтересами, там можна зустріти як танці під мелодії, які на даний момент у тренді, так і поради лікарів, юристів та тренерів з бізнесу.

У нашій країні TikTok має пристойну кількість платоспроможних користувачів. Більшість аудиторії — це жінки, хоча чоловіки відстають ненабагато (57 і 43% відповідно). Це означає, що у цій соціальній мережі кожен рекламодавець зможе знайти своїх потенційних клієнтів, до того ж вони платоспроможні, адже у 30% випадків їх дохід перевищує середні показники.

Звіти маркетологів говорять про те, що в США та Великій Британії користувачі проводять більше часу в Тік Току, ніж у YouTube. Це означає, що така тенденція може повторитись і у нашій країні.

Реклама в соцмережах — запорука успішного бізнесу

Реклама в Тік Ток поділяється на кілька форматів:

 1. In-Feed Native Video — це рекламна інформація, яка з’являтиметься на екрані під час перегляду відео в Тік Ток. Оскільки реклама вбудована у стрічку, вона буває ненав’язливою та корисною. Відвідувачі можуть лайкати, коментувати, ділитися відео, а також підписуватись на профіль бренду. Більшість рекламодавців обирають саме цей формат показу реклами. Такі відеоролики мають кілька способів оплати, наприклад, за перегляди. Також у цьому форматі можна платити за покази та кліки. Бюджет рекламної кампанії відштовхується від п’ятдесяти доларів, а групи оголошень — від двадцяти доларів (валюта може бути інша, залежно від того, яка діє у вашому акаунті). Сьогодні ситуація у Тік Ток нагадує Інстаграм під час його появи. Тоді бізнес не звертав уваги на цю соціальну мережу, вважаючи, що там сидять одні підлітки та молоді мами, які постять фото своїх дітей чи котиків.

 2. TopView — це ролик тривалістю до однієї хвилини, який включається автоматично, коли користувач відкриває програму. Це відмінний варіант реклами для пошуку клієнтів, підвищення пізнаваності брендів, а також для побудови іміджу;

 3. Brand Takeover — це той же банер на весь екран у вигляді картинки тривалістю три секунди або ролика тривалістю близько п’яти секунд. Така реклама допоможе користувачам перейти на сайт, завантажити програму або знайти сторінку Тік Ток. Пам’ятайте, що розмір файлу не повинен перевищувати 2 Мб. За допомогою рухомих графічних елементів з програми Canva можна додати рухи навіть звичайнісінькому зображенню, завдяки чому картинка буде жива і приверне до себе увагу. Використовувати можна як готовий шаблон, так і змінювати колір, фото та текст;

 4. Hashtag Challenge – даний рекламний ролик передбачає наявність хештегу для зручного пошуку в інтернеті. Це найпопулярніший вид реклами у цій соціальній мережі. Відомі люди (зазвичай разом із брендами) запускають челендж, а користувачі знімають відео за заданими параметрами та відзначають його хештегом. Як правило, тут необхідно використати певну музику. На сторінці цього челленджа зберігаються відео всіх, що взяли в ньому участь, організатори обирають переможців та нагороджують їх призами. Такий формат реклами дозволяє значно розширити аудиторію користувачів завдяки численним фоловерам зірок, з якими ви проводите челендж;

 5. Брендовані ефекти, до яких відносяться різні маски, лінзи або наклейки.

Запуск реклами такого формату відбувається через спеціальний кабінет TikTok ADS. З його допомогою ви можете вирішити різні бізнес-завдання, наприклад, підвищити впізнаваність бренду або наростити трафік і кількість конверсій.

Якщо ви хочете запустити платну рекламу в соціальній мережі TikTok, то маєте знати про деякі особливості цього процесу:

 • ви не зможете просувати свій акаунт Тік Ток через аукціон TikTok ADS, тому, якщо ви хочете стати просунутим тіктокером, вам доведеться це зробити звичайним способом;

 • просувати свою бізнес-сторінку на даній платформі ви зможете лише після її ретельної перевірки;

 • для міст Білорусі, України та Казахстану геотаргетинг поки що не передбачено.

SMM-реклама — це чудовий спосіб просування товарів та послуг для багатьох галузей, наприклад магазинів одягу, взуття, електроніки, косметики, аксесуарів. Короткі рекламні ролики допоможуть краще виділити переваги того чи іншого товару і показати всю різноманітність вашого асортименту.

Свої канали в Тік Ток просувають багато фітнес-центрів, салонів краси, СТО, сервісні компанії та інші представники онлайн та офлайн бізнесу. Таким чином вони мають можливість продемонструвати клієнтам весь спектр своїх послуг.

Підготовка до запуску реклами в соцмережах, і в TikTok у тому числі

Перш ніж запустити першу рекламну кампанію, необхідно зробити кілька кроків:

 • встановити цей додаток на свій смартфон. Зверніть увагу на відео, які переглядаються найчастіше, щоб визначити, що користується популярністю в даний момент;

 • проаналізувати акаунти своїх конкурентів, вивчити їх рекламні ролики та реакцію аудиторії на них, прочитати коментарі. Це потрібно для того, щоб згенерувати свої ідеї для майбутнього ролика;

 • підготувати посадкові сторінки сайту — оскільки весь трафік йде з мобільних пристроїв, сайт повинен дуже швидко завантажуватись (близько трьох секунд до повного завантаження);

 • настроїти всі необхідні веб-ресурси — варто встановити лічильники аналітики, а також пікселі відомих соціальних мереж на всі сторінки сайту. Таким чином, у майбутньому ви зможете без проблем оцінювати, наскільки ефективними є ті чи інші рекламні кампанії, створити аудиторію для реклами, підвищити відвідуваність вашого сайту;

 • встановити піксель TikTok ADS та налаштувати відстеження відвідувань, завдяки чому ви зможете збирати анонімні відомості про гостей вашого сайту.

Щоб створити піксель, потрібно перейти до розділу Події або Актив. Налаштувати його можна двома способами: прописати на сайті або через обліковий запис Google (вже існуючий або створений щойно). Після цього потрібно буде заповнити всі запропоновані вам графи, а потім піксель автоматично перенаправить вас на ваш сайт.

реклама в Тік ТокЩоб створити аудиторію, необхідно перейти до розділу Аудиторії або Актив. Врахуйте, що для маленької аудиторії створити рекламу не вдасться, у вас має бути щонайменше тисяча користувачів. Потім вибираєте звичайну Аудиторію або Lookalike (схожу на раніше створену).

Мобільні номери завантажувати в ТікТок не можна, тому існує Customer File — файл для розпізнавання мобільних пристроїв. Також ви повинні запам’ятати, що аудиторії не оновлюються автоматично, тобто, за датою налаштування рекламного оголошення кабінет фіксуватиме всіх, хто з ним взаємодіяв. Вік і стать аудиторії ви можете вибрати, коли створюватимете рекламну кампанію в розділі Кампанія.

Перш ніж налаштовувати рекламу в соціальній мережі, необхідно пам’ятати, що TikTok має три цілі: завантаження з веб-сайту, трафік сайту та встановлення веб-програми. Фахівці радять застосовувати першу мету, тому що тут ви зможете вибирати цільові дії. У процесі налаштування реклами можна протестувати два різні оголошення або дві різні аудиторії. Потім вам необхідно встановити бюджет або на один день або на всю кампанію відразу. Реклама оплачується як із особистої, так і корпоративної банківської картки. Далі обирається тип розміщення. Компанія має кілька майданчиків (наприклад, Vigo), але для України вони не доступні, тому тільки ТікТок. Після цього додається URL-адреса та зображення профілю.

На стадії вибору категорії бізнесу необхідно прописати ключові слова, наприклад, якщо це Туризм, то ключовими словами можуть бути тур, відпустка, готелі і т.д. Максимум 20 слів. Ви можете самостійно включити або вимкнути коментарі, залежно від того, потрібні вони вам чи ні. Коли параметри реклами вже налаштовані, переходимо до створення рекламних оголошень. Їх можна завантажити з комп’ютера або створити відео у редакторі TikTok. Потім додаєте текст рекламного повідомлення (максимум 80 символів), встановлюєте кнопку і ваш ролик потрапляє на модерацію.

Створення реклами у соціальній мережі TikTok

Для створення рекламного ролика ви маєте три варіанти. У першому ви можете зібрати ролик із вже наявних шаблонів зображень. Другий варіант — використання відеоредактора TikTok ADS. У третьому варіанті ви знімаєте свій ролик та накладаєте на нього текст.

Перший спосіб згодиться для малого бізнесу, використовуючи його, ви за короткий час зберете оголошення з фото, що є у вас, і запустите рекламу. У другому варіанті вам не вдасться позбавитися водяного знака, до того ж вмонтований відеоредактор має проблеми із субтитрами.

Зйомка власного відео — безпрограшний варіант. Для цього процесу вам знадобиться світлодіодна лампа зі штативом, що регулюється по висоті. Вибирати лампу потрібно таку, щоб її можна було регулювати за рівнем подачі світла, яскравістю, а також типом світіння, наприклад, холодне і тепле. Ще вам знадобиться смартфон з камерою високої якості та штатив для його кріплення, а також дистанційне керування камерою. Основне посилання реклами найкраще показати протягом перших п’яти секунд.

створення реклами у TikTokВибір цільової аудиторії нічим не відрізняється від аналогічного процесу в інших соціальних мережах, де реклама запускається також з урахуванням ЦА. Варто сказати, що користувальницькі аудиторії стануть доступні мінімум через один місяць після показу реклами. Далі аудиторію можна звужувати залежно від інтересів та поведінки.

Сьогодні в TikTok налічується п’ятнадцять груп, які поділяються на більш вузькі інтереси та напрямки. Поведінку користувача можна визначити залежно від контенту, з яким він взаємодіє у мережі. Категорій налічується значно більше, ніж інтересів, при цьому в меню «Налаштування» ви можете вибрати тип та період взаємодії з тією чи іншою категорією (наприклад, лайк, коментар, перегляд до кінця тощо).

Припустимо, ви обираєте інтерес «Спосіб життя», який включає інтерес «Їжа», він ділиться на категорії «Їжа та кулінарія», «Напої та їх приготування» та ін.

Якщо ви хочете просунути якийсь мобільний додаток, то його можна розділити, наприклад, за версією операційної системи, оператором мобільного зв’язку, типом мобільного пристрою і т.д.

Ролики потрапляють у рекомендації залежно від інтересів користувачів, тому алгоритм роботи ТікТок більше схожий на YouTube, у якому відео теж орієнтуються на інтереси користувачів.

Для просування бренду ви також можете використовувати тематичні челенджі та конкурси. З цією метою компанія оголошує про початок челенджу та пояснює його умови. Учасники повинні записати ролик про продукт компанії, опублікувати його та вказати хештег.

Як пройти модерацію реклами для просування у соціальних мережах

Весь контент, що публікується, перевіряється на відповідність правилам соціальної мережі. Для їхнього дотримання застосовується перевірка, яка проходить два рівні. У першому процес виконується автоматично із застосуванням розумних алгоритмів, другий — вручну модераторами.

У TikTok суворо забороняється:

 • розміщувати відео, що містять сцени насильства та жорстокості;

 • рекламувати заборонену діяльність, наприклад, азартні ігри, фінансові піраміди тощо;

 • пропагувати заборонені товари, наприклад, зброю, наркотичні речовини, алкоголь, тютюн тощо;

 • заборонено викладати контент, який не відповідає дійсності, тобто займатися дезінформацією щодо медицини та здоров’я, а також державних процесів;

 • не можна займатися плагіатом, тобто викладати чужий контент та видавати його за свій.

Якщо рекламний відеоролик не відповідає правилам, за це передбачені санкції від модераторів, і ваш обліковий запис можуть просто заблокувати. В першу чергу знижується видимість відео, тобто менше охоплення і показ роликів. Контент також відправляється на ручну перевірку та стає тимчасово недоступним для перегляду, тобто відбувається тимчасове блокування контенту.

Якщо під час перевірки виявлено порушення, адміністрація має право видаляти такий відеоролик. За більш серйозні та багаторазові порушення правил використання цієї соціальної мережі та розміщення реклами в соцмережах, наприклад, з використанням контенту, який розпалює ненависть, а також містить сцени насильства, адміністрація блокує акаунт.

Вартість реклами в соцмережах та TikTok

Ціна на рекламу в соціальних мережах налаштовується за специфічним алгоритмом, зрозуміти який не просто, особливо якщо ви запускаєте її вперше. Насамперед необхідно встановити термін дії вашої групи оголошень (для цього в рекламному кабінеті необхідно зайти до параметра «Розклад»).

Ви можете встановити бюджет на один день або на весь період дії вашої рекламної кампанії. Зверніть увагу, що діюча валюта Тік Току — долар, причому значення в кабінеті не враховують ПДВ. Бюджет має деякі обмеження, наприклад, ви повинні витрачати на день не менше двадцяти доларів на одну одиницю аудиторії. Можна і обійти це обмеження (тут вам на допомогу прийде низька ставка), тоді система уріже охоплення, але ваші витрати будуть меншими. Також доцільно обмежити час показу оголошень, таким чином, підвищиться співвідношення відвідувачів сайту до загальної кількості аудиторії. Якщо ваш офіс або служба доставки не працюють в нічний час, немає сенсу показувати вашу рекламу. Тоді ви не витрачатимете свої кошти на тих користувачів, які не додзвонилися або не змогли миттєво отримати своє замовлення.

Якщо метою вашої рекламної кампанії є охоплення якнайбільшого числа користувачів, варто оптимізувати покази відеороликів за частотою на одного користувача. Щоб не набриднути потенційному покупцеві, рекомендуємо показувати свій рекламний ролик чотири рази на тиждень. Для інших цілей підійдуть різні варіанти, наприклад, конверсія на сайті, тривалість перегляду ролика і т.д.

вартість реклами в TikTokСтавки призначаються двома способами: автоматичним та ручним. У першому випадку система виставляє ставку автоматично на аукціоні, щоб отримати результати за мінімальною ціною. Варто зауважити, коли ставка призначається самостійно, TikTok все одно пропонуватиме свою ціну на рекламу в соцмережах. До речі, потрібно бути гранично уважними, оскільки система поки що працює в тестовому режимі, то реальна вартість конверсій може суттєво відрізнятися від пропонованих ставок.

Наприклад, ви просуваєте мобільний застосунок одного великого інтернет-магазину. Вам були потрібні установки не дорожче ста п’ятдесяти гривень, а Тік Ток запропонував вам сто гривень і вам це ідеально підходило. Коли ви виставили це значення, рекламні кампанії перестали витрачати гроші. Ви змушені підняти ставки та в деяких випадках доходите аж до 400 гривень за встановлення. В результаті підсумкова вартість установки стала ще вищою за 500 гривень. Якщо ви не знаєте, яку ставку необхідно поставити, почніть з бажаної вартості цільової дії, а потім поступово її збільшуйте, якщо у вашої реклами не буде показів.

Фахівці компанії Light Spider, яка здійснює розкрутку в соціальних мережах, рекомендують тестувати різні стратегії для того, щоб ви отримали необхідну кількість цільових дій за відповідною ціною.

На останньому етапі виконується робота з візуалом. Сьогодні є два формати — одиночне відео або банер. Другий формат, за твердженням фахівців, менш ефективний, адже користувач приходить у TikTok за відеоконтентом, тому рекламний ролик, виконаний другим форматом, необхідно ретельно продумати. При зйомці відео необхідно постаратися зробити так, щоб воно не було нав’язливим, до того ж, враховуючи тренди Тік Току, потрібно показати свій продукт і мотивувати користувача його придбати.

Якщо ви не маєте можливості змонтувати відео, можна створити його в межах платформи, для цього достатньо натиснути Create, після чого вибрати потрібний шаблон, необхідні зображення і накласти на них музику.

Оголошення має називатися так, щоб згодом ви змогли без проблем відстежити ефективність, тому рекомендуємо прописати опорні пункти змісту відео або головних героїв. Коли створюєте відео, враховуйте те, що третина вашого оголошення займатиме текст. Якщо є субтитри, краще підняти їх вгору, фон під текстом бажано вибрати однотонний, на ньому не повинно бути зайвих написів. Потім переходьте до тексту. Вводьте назву бренду, від імені якого ви створюватимете ролик (воно має бути не більше сорока символів). Після цього пишеться основний ємний текст до ста символів, при цьому враховуйте, що за умовчанням він не відображатиметься. Потім вибираєте Call-to-action, вводите посилання на лендінг та додаєте зображення свого профілю. Якщо у вас застосунок — останні два пункти підтягуються автоматично. На цьому етапі ваша реклама готова до запуску TikTok.

SMM-менеджери компанії Light Spider допоможуть вам з нуля створити сайт для розміщення реклами у соцмережах. Всі співробітники мають великий досвід роботи в даній сфері, відповідально підходять до виконання своїх обов’язків, тому ви гарантовано отримаєте продукт найвищої якості. Вартість реклами в соціальних мережах ви можете дізнатись на сайті компанії. Ми запустимо рекламну кампанію, орієнтуючись на потреби вашого бізнесу та специфіку аудиторії.

5,00/5 Корисність Кількість оцінок 1
Як вам стаття?
Loading...

  X

  Бажаєте сайт?
  Ми можемо допомогти Вам у розробці Web-ресурсу, залиште нам свою заявку

  Давайте працювати разом

  Напишіть нам для обговорення будь-яких питань

  Залиште заявку і ми з вами зв'яжемося

   ukукр