Блог > SEO — пошукове просування > Як правильно використовувати атрибут rel = "canonical" і налаштовувати пагінацію на сайті
Блог SEO — пошукове просування
view 157
1,00/5 Корисність Кількість оцінок 1
Як вам стаття?
Loading...
23.11.2020
Spread the love

Як правильно використовувати атрибут rel = “canonical” і налаштовувати пагінацію на сайті

Про інструмент rel canonical чув, мабуть, кожен SEO специалист, як початківець, так і експерт свого діла. Вся справа в тому, що налаштування канонічності та пагінації — невід’ємний елемент пошукової оптимізації web-сайту. І здійснюється воно за рахунок правильного проставляння тега канонікал.

Оскільки алгоритми пошукових систем регулярно піддаються апдейту, рекомендації щодо задіяння атрибута rel = “canonical” і налаштування пагінації змінювалися відповідно до того часу. У даній статті ми розглянемо, що таке канонікал в СЕО, як і коли він використовується зараз, і які помилки найчастіше трапляються при роботі з цим елементом пошукової оптимізації.

Що являє собою атрибут rel = “canonical” і з якою метою він використовується?

Tag canonical в SEO-оптимізації застосовується з метою запобігання дублів контенту. Прописується він на будь-якій веб-сторінці в хедері онлайн-ресурсу, серед тегів . Завдяки цьому пошукові боти сприймають сторінку, де прописаний rel = “canonical”, в якості пріоритетної, або, як кажуть сеошники, канонічної. Саме вона відобразиться в органічній видачі, і їй буде передана посилальна вага інших web-сторінок з подібним вмістом. Таким чином, додавши тег canonical, ви вкажете канонічне посилання, що надасть веб-сторінці пріоритетності для індексування. У разі, якщо на сайті є онлайн-сторінки з ідентичним або схожим контентом, доступним за різними URL-адресами, а таке часто зустрічається в інтернет-магазинах, де реалізована пагінація товарних сторінок, найбільш оптимальним рішенням стане впровадження rel = “canonical”.

Як за допомогою canonical позначити канонічну сторінку?

тег каноникалНайбільш популярним варіантом використання канонікала є вищеописаний спосіб. На веб-сторінці, яку необхідно “запустити” в індекс, між … тегами прописується повний урл, і таким чином позначається канонічне посилання. Виглядає це так: . Для зниження ймовірності помилки рекомендується після атрибута прописувати замість відносних URL-адресів абсолютні.

Крім цього, канонічні урли можна вказувати в технічному файлі sitemap. Правда, атрибут canonical за фактом є для пошукових систем не правилом, а рекомендацією. Тому, в разі прописування в xml-карті веб-сайту, боти-пошуковики, швидше за все, проігнорують його.

Третій варіант — в HTTP-заголовках. Цей спосіб підходить тільки в випадках, коли є доступ до серверних налаштувань. Впроваджувати його для HTML-сторінок — не найкраще рішення. З іншого боку, вказувати канонічність PDF-файлів через HTTP-заголовок — цілком робочий варіант: link ; rel = “canonical”.

Налаштування канонічності плагіном. Для найпопулярніших CMS вже давно розроблені плагіни, які допомагають сформувати канонічні урл будь-яких сторінок. Припустимо, в WordPress для цього використовується Yoast SEO. У Опенкарт канонічність вказується в опціях движка, правда, тільки для карток товарів в розділі SEO URL. В Joomla 3-й версії і старше канонікал включається за рахунок функціоналу SEF.

Канонічні URL — коли їх слід налаштовувати?

1. Якщо необхідно попередити виникнення дублів:

 • веб-сторінок з GET-параметрами в урл,

 • UTM-міток,

 • сторінок фільтрації,

 • викликаних специфікою роботи движка.

Тег canonical SEO фахівцями в таких випадках додається на всіх статичних сторінках веб-ресурсу.

2. Для усунення дублювання контенту. Буває так, що схожий контент виявляється доступним для індексації за різними урл-адресами. Як правило, цим “страждають” великі інтернет-магазини, які містять картки товарів, розміщених в кількох меню одночасно або схожих серійно, але маючих відмінності за кольором, розмірами, формою. Для вирішення проблеми потрібно на всіх однотипних сторінках розмістити канонічний урл на ключову, пріоритетну для індексації веб-сторінку.

3. Коли на сайті є пагінація. При цьому в каталог потрібно додати сторінки “Show all”, що показують відразу усі товари розділу, блогові статті і т.п. Якщо такі додані на web-сайт, то на кожній сторінці пагінації СЕО оптимізатори розміщують канонічний URL на “Показати всі”.

Правила формування канонічних сторінок

Задіюючи тег canonical, дотримуйтеся зазначених нижче рекомендацій, і тоді ваші маніпуляції підуть сайту на користь:

 • Уникайте ланцюжків канонічних урлів. Послідовність, коли стор. 1 посилається на неканонічну стор. 2, а та вказує за допомогою canonical на третю є помилковою.

 • На веб-сторінці, незалежно від її призначення, допускається використання тільки 1 canonical URL.

 • Канонічний урл повинен вказувати на веб-сторінку, розташовану на тому ж домені, що і онлайн-ресурс.

 • Сторінка, позначена канонічною, має бути присутня на сайті і віддавати код сервера 200.

 • При самостійному пошуку канонічних веб-сторінок ПС Google вважає за краще обирати варіанти з https протоколом.

Коли rel = “canonical” не працює?

Даний метод не принесе очікуваного ефекту, якщо застосовувати його до сторінок, контент на яких явно відрізняється. В цьому випадку пошукові системи проігнорують рекомендації, прописані в тезі канонікал. Також простановка rel = “canonical” не спрацює, коли потрібно склеїти сторінки з www і без, або http і https версії онлайн-сайту. Для цих випадків використовується посторінковий 301 редирект.

Перевірка канонічних посилань і помилки, що виникають при роботі з rel = “canonical”

Перевірити налаштування канонікала можна, використовуючи програми для SEO-аудиту сайтів, наприклад, Screaming Frog. Інтерфейс даного софта містить окремий розділ Canonical, де показується кількість сторінок з тегом канонікал і без нього, а також тих, що мають канонічні урл-адреси.

Канонические URLЯкі помилки найчастіше допускають оптимізатори при використанні rel = “canonical”:

 • Указання ​​в якості канонічного посилання, що розташоване на піддомені або має інше доменне ім’я.

 • Використання “canonical” зі стор. пагінації на 1-шу сторінку каталогу замість “Показати всі”.

 • Позначення канонічним URL, що не потрапив в індексацію, оскільки закритий файлом чи метатегом роботс, або опинився поза індексом ПС з інших причин.

 • Наявність 404 помилки в канонічній посиланням, простіше кажучи, канонікал веде на неіснуючу інтернет-сторінку.

 • Використання декількох атрибутів rel = “canonical” в коді однієї сторінки або вказівка ​​різних канонічних URL.

Google рекомендує на кожну стор. пагінації розміщувати канонікал сам на себе, в іншому випадку, якщо вказати канонічною 1-шу веб-сторінку категорії або блогу, індексація наступних стає неможливою. При розміщенні в коді сторінки декількох канонічних урлів, буде враховуватися тільки перший. Що стосується впровадження атрибута різними методами, наприклад, в XML-карті і безпосередньо на веб-сторінці, необхідно вказувати один і той же canonical URL.

Канонікал і “Дивитися всі”

Як ми вже писали вище, одним з популярних і доступних варіантів, як налаштувати пагінацію в інтернет-магазині, є генерація сторінки “Show all”. Вона створюється і після вказується в якості канонічної для інших стор. каталогу. З точки зору SEO пагінація, налаштована таким чином, вважається ефективною, оскільки даний метод рекомендує Гугл, а значить, він демонструє кращий результат для просування в цій пошуковій системі. Також вважається, що відвідувачам зручно дивитися всі товари на одній сторінці, правда, це працює не завжди. Для комфортної взаємодії користувачів з сайтом необхідна висока швидкість завантаження web-сторінки “Show all”, не більше 3 секунд. Тому для онлайн-платформ з тисячами товарів даний метод може не підійти. Також, на деяких движках сайтів web-сторінка “Показати всі” може видавати помилки, тому необхідно заздалегідь визначити можливість створення подібних сторінок в межах використовуваної вами CMS.

Підсумуємо сказане

Як показує практика і досвід SEO-оптимізаторів, атрибут rel = “canonical” зарекомендував себе як корисний і ефективний інструмент просування web-платформ в пошуковій мережі. При коректному використанні він здатний поліпшити якість роботи фахівців і прискорити індексацію сайту, що матиме позитивний вплив на ранжування онлайн-ресурсу, що просувається.

Бажаєте дізнатися, чи коректно використовується rel = “canonical” на вашому сайті? Замовте у нас SEO аудит сайту і отримаєте відповіді на ваші запитання!

1,00/5 Корисність Кількість оцінок 1
Як вам стаття?
Loading...

  X

  Бажаєте сайт?
  Ми можемо допомогти Вам у розробці Web-ресурсу, залиште нам свою заявку

  Давайте працювати разом

  Напишіть нам для обговорення будь-яких питань

  Залиште заявку і ми з вами зв'яжемося

   ukукр