Блог > SEO — пошукове просування > Новий апдейт Google Title Tag Update — як зміниться пошукова видача з оновленням алгоритму формування тега title
Блог SEO — пошукове просування
view 43
5,00/5 Корисність Кількість оцінок 1
Як вам стаття?
Loading...
11.09.2021
Spread the love

Новий апдейт Google Title Tag Update — як зміниться пошукова видача з оновленням алгоритму формування тега title

Нещодавно компанія Google випустила оновлення системи тегів. Хоч офіційну заяву корпорації (разом з поясненням нововведень) і було викладено в мережу, далеко не всі SEO фахівці зрозуміли суть змін. Давайте розберемося!

Google Title Tag Update: що нового і навіщо він відбувся?

На просторах мережі з’явилося безліч статей, присвячених новим методом формування тегів, ми сконцентруємо нашу увагу на публікації Броді Кларка.

Що пише Броді Кларк про оновлення Google

З моменту свого запуску, пошукова система Google диктувала свої правила з розміщення та функціоналу веб-сторінок. Кількість використовуваних кодів, алгоритмів постійно зростала. Такі зміни давно перестали входити в ТОП новин, та й кому вони потрібні, вірно? Правда, останнє оновлення тег-заголовків викликало бурхливу реакцію у SEO-фахівців.

Ми постараємося уникнути поверхневих і невірних заяв, але звернути увагу на найзначніші зміни. Спробуємо уникнути використання однозначних тверджень (з алгоритмами Google легко “схибити”). Не будемо робити безапеляційні заяви (легко помилитися), але розберемося в нововведеннях.

Оновлення “внутрішньої кухні” Google буває важко помітити (іноді неможливо). Але для SEO-фахівців — це не проблема. За роки роботи у нас виробилося “6-е відчуття”. А воно говорить нам — “Немає спокою в наших лісах”.

Слід почати з історії. Після неї варто пройтися по основним змінам, і закінчити тематичним аналізом застосування тега заголовка після апдейта.

Коли починається мова про алгоритми Google, важливо визначити наступне:

 • Обмежений обсяг контенту. Хоч текст, який відображається в тезі заголовка або мета-описі, безпосередньо залежить від пристрою. Іноді Google вносить зміни в допустимі “межі” метаданих.

 • Поліпшення системи запиту — масово використовуваний алгоритм. Працює він за принципом заміни заголовків, виходячи із запиту користувача. Зроблено це для актуалізації сайту під час пошуку.

 • Зміна результатів запиту в пошуковику — так платформа намагається поліпшити доречність результатів пошуку.

Вищенаведене — це “верхівка айсберга” з того, що робить Google. Саму систему випуску оновлень можна назвати “прилив і відлив”. Регулярні апдейти вносять нове, до невпізнання змінюють старе. На жаль не всі вони заслуговують на увагу — так як серед них чимало “косметичних” і просто малозначних.

Google’s Page Title Update – що змінилося?

Думка спільноти сходиться в одному — пошукова система змінила заголовки сайтів. Алгоритми внесли “правки”, замінивши “авторські” теги “власними”. Розглянемо докладніше.

Як виявилося, нововведення безпосередньо впливає на роботу алгоритму. Його функція — створення кращих заголовків в результатах запитів. Судячи з усього Google ревно оберігає “чистоту” сторінок сервісу. Чи пов’язано це з отриманням нового заголовка з тега або фактичне отримання того з космічної порожнечі — залишається загадкою.

Зрозумілим є одне, оновлення призвело до скорочення метаопису. Не через обмеження на кількість пікселів, а через непрямий вплив алгоритму на читаємість та релевантність. Новий апдейт Гугла відповідає за редагування тег-заголовків в результатах пошуку.

Броді Кларк пропонує розглянути ситуацію на конкретному прикладі. Після поновлення, відбулися на вигляд незначні зміни, розглянемо їх на прикладі запиту “Дерев’яні меблі, Мельбурн”.

Google's Page Title Update - що змінилося

За одну ніч (без оголошення війни) Google змінив відображення заголовків сайтів в результатах пошукової системи. Замість включення в нього — “Сідней, Перт і інші міста”, алгоритми вирішили скоротити його до Мельбурна. Чи пов’язано це з цільовою аудиторією компанії, її місцем роботи або обсягів замовлень — невідомо.

Наступний момент — назва бренду. Раніше вона перебувала в кінці тега, якщо його вносили при запуску сайту. Зараз-же рядок вкорочено, і незалежно від бажання оптимізатора, назва бренду знаходиться в його кінці. Це виявилося після додавання дефіса від Google.

SEO розкрутка веб сайту в нових реаліях

Цікавий випадок був помічений Лілі Рей. “Редакція” Броді Кларка вирішила розібратися в ситуації і винести “вердикт”:

Чи знаєте ви про Лілі Рей? Її знання SEO настільки глибоко що навіть Google боїться переходити їй дорогу! Варто Лілі знайти зміну, як починається препарування всього коду (після цього мало хто залишається колишнім). Вона знайшла щось нове і це змусить вас задуматися.

Найчастіше пошуковик просто не включає прийнятий тег-заголовок, змінюючи його аналогічним, виходячи з вмісту сторінки. Прийом для платформи звичний — алгоритм із залізобетонною упевненістю довіряє релевантним фрагментами тексту з веб-ресурсу.

Приклад стосується ресурсу з переписаними тегами, але запропонований пошуковою системою варіант не входив до початкового коду. Для більшості спеціалістів — несподіваний результат.

У нас є сторінка з тегом заголовком, його встановили в HTML:

сторінка з тегом заголовком

У підсумку, Google знаходить його непотрібним і просто під час пошуку не використовує.

оновлення ключових заголовків Google

Заголовок структурований так, що виникає питання “Еммм … Його взяли зі сторінки? Так? “. На диво — ні. Google знайшов заголовок на іншій сторінці, тим самим розділивши життя сеошників на “До” і “Після”.

Переглядаючи внутрішні посилання ми бачимо — є ще одна сторінка (цього-ж ресурсу) на яку пошукова система і посилається.

І винна … (барабанний дріб) paige tag! Приклад ви побачите нижче.

Просування сайту за ключовими словами

Ось на що здатний піти Google заради генерації того, що на думку платформи, необхідно. Для нього не існує обмежень і моральних орієнтирів. Він домагається мети всіма шляхами. Навіть таким “потворним” чином. Слід згадати що при зміні тегів, заміні тега заголовка (за прикладом вище) назва бренду додається не через вертикальну смугу, а з дефісом.

Це яскравий приклад роботи алгоритму — переписати тег-заголовки за допомогою internal link-related signal. Розглянемо приклад. Ви бачите, що він дійсно виглядав краще, ніж варіант вище.

оптимізація веб-сайту і title тегів

На закінчення. Оновлення важко описати в парі слів. Зміни алгоритмів багатогранні завжди. Так і має бути.

Більшість не помітить змін у Google’s page title update. Нову систему заголовків “не злим, тихим словом” згадають лише SEO-фахівці та копірайтери. Їх роботу це нововведення зробить “відповідальніше” — бо не можна ключ-слова розіпхати по заголовкам і насолоджуватися життям.

Резюмуючи вищесказане:

 1. Значно зменшилася довжина тег-заголовків (виходячи з рейтингу Ranger). Мінімізація тексту помітна як на ПК, так і на мобільних платформах.

 2. Мета оновлення очевидна — зробити заголовки сайтів “доречніше”. Відображати вміст сторінки, а не забивати інфо-поле тонною ключ-слів. Іноді (рідко) заголовки просто генеруються виходячи з тегів, що замінюють текст.

 3. Іноді можна поспостерігати, що пошуковик намагається “переконатися” в видимості назви бренду всередині title тега.

 4. Нічого нового або “особливого” в оновленні просто немає. Правда це не скасовує безлічі змін. Їх вистачило для того, щоб перелякати сеошників переписаними тег-заголовками.

 5. Google усіма силами намагається спростити роботу сайтів. Безліч змін націлені на оптимізацію тексту і його взаємодію з заголовками. Але ми не рекомендували б вам поспішати змінювати теги після цього оновлення.

 6. Не варто забувати — пошуковики нерідко показують нерелевантні результати пошуку. Проблема полягає в складних алгоритмах. Google на даний момент намагається всіляко поліпшити пошук інформації, хоч і скорочуючи кількість тегів.

Реструктуризація ваших ресурсів з боку пошукача — не така величезна проблема, як може здатися. На практиці вас не чекає нічого крім дрібних, майже непомітних виправлень. Google усіма силами намагається поліпшити стан справ щодо пошуку і відображення його результатів, але це не означає, що можна забути і про власну роль в видимості сайту. Слід приділити більше уваги тому, що ви можете самостійно контролювати і управляти. А саме — вашому веб-ресурсу і його технічному стану.

Чи зміниться просування сайту за ключовими словами та яким чином?

Хоч недавнє оновлення ключових заголовків Google і внесло корективи в відображення сайтів в пошуковій видачі, вони все ще залишаються єдиним способом розвитку сторінок. Зміни, що наведені в пості вище, в першу чергу торкнулися “лаконічності” заголовків. Через Google’s Page Title Update досягти хорошого ранжування сторінок недбайливим копірайтерам (та й “сеошникам”), можливо, стало складніше, але тепер текст заголовка прийме більш “пророблений” вид. На даний момент оптимізація веб-сайту вимагає більшої уваги приділяти ключ-словами. Часи нагромадження ключів в тегах title підходять до свого кінця.

Вплив нового алгоритму ми спостерігаємо і на нашому сайті. Проаналізувавши видачу пошуковика та вигляд наших сторінок у ній, ми помітили, що замість тега title, що прописаний в коді сайту

Google's Page Title Update оптимізація web-сайту

відображається заголовок, взятий Гуглом з Н1 відповідної сторінки, та назва нашої компанії через дефіс, а не через вертикальну риску.

Розкрутка сайту за ключовими словами і його оптимізація

Оновлення заголовків сторінок в Гугл покликане підвищити рівень “чистоти” і релевантності title тегів. Зміни, на жаль, торкнулися і роботи сторонніх інструментів. Наприклад, час від часу з’являються повідомлення про “поломки” тегів на сайті.

Послуги оптимізації сайту з вигодою для вас

Компанія Light Spider – digital агентство, що спеціалізується на розробці і просуванні інтернет-ресурсів. Надаючи послуги з SEO, фахівці Light Spider досягають максимального ранжирування завдяки оптимізації web-сайту за допомогою грамотного використання ключ-слів, контенту, мета тегів, перелинковки, беклінків та інших факторів, що впливають на позиції сайту у видачі пошукової системи.

Розкрутка сайту за ключовими словами і його оптимізація проводиться за допомогою глибокого аналізу цільової аудиторії і рекомендацій Google (з метою досягнення максимального ранжирування ресурсу). Крім вищевказаного, наша компанія пропонує послуги з:

 • просування в соціальних мережах;

 • ведення контекстної і таргетованої реклами;

 • створення оригінального дизайну web-ресурсу;

 • доопрацювання та верстки сайту;

 • створення адаптованої до мобільних простроїв версії веб-ресурсу.

У просуванні та оптимізації веб-ресурсів довіряйте тим хто стежить за оновленнями. Виберіть потрібну послугу, наші фахівці виконають її найкращим чином!

5,00/5 Корисність Кількість оцінок 1
Як вам стаття?
Loading...

  X

  Бажаєте сайт?
  Ми можемо допомогти Вам у розробці Web-ресурсу, залиште нам свою заявку

  Давайте працювати разом

  Напишіть нам для обговорення будь-яких питань

  Залиште заявку і ми з вами зв'яжемося

   ukукр