Блог > SMM — просування в соцмережах > Чи потрібна бізнесу розкрутка в TikTok?
Блог SMM — просування в соцмережах
view 74
5,00/5 Корисність Кількість оцінок 1
Як вам стаття?
Loading...
26.10.2020
Spread the love

Чи потрібна бізнесу розкрутка в TikTok?

Продвижение в социальных сетях давно и уверенно заняло лидирующие позиции в интернет-маркетинге, и сейчас уже никого не удивить видеороликами на YouTube и коллаборациями в Instagram.

Просування в соціальних мережах давно і впевнено зайняло лідируючі позиції в інтернет-маркетингу, і зараз вже нікого не здивувати відеороликами на YouTube і колабораціями в Instagram. Однак, все більшої популярності серед людей набирає TikTok — новий відеохостинг, що з’явився в Китаї в 2016 році, коли місцева компанія ByteDance запустила соціальну мережу Douyin. Минуло кілька років і вона буквально прогриміла на весь світ під новою назвою.

Зараз аудиторія Тік Тока налічує понад 800 мільйонів користувачів, серед яких не тільки діти і підлітки до 14 років, а й цілком платоспроможна аудиторія. З огляду на це, розглянемо, наскільки корисним може стати TikTok для бізнесу, і в яких випадках має сенс спробувати свої сили в просуванні на даному відеохостингу.

Для початку трохи статистики, яка допоможе нам краще розібратися в можливостях і перспективах просування в Тік Ток:

 • За перший квартал 2020 року додаток TikTok скачало 315 мільйонів користувачів, і це на 75% більше, ніж за аналогічний період 2019 року, коли було зафіксовано 183 млн завантажень.

 • Рівень залученості аудиторії Тік Тока становить близько 30%, тоді як в Інстаграмі цей показник в 10 разів нижче.

 • Трохи більше ніж на 15% зріс щоденний трафік відеохостингу в США під час карантину, вважаємо, в інших країнах тенденція аналогічна.

 • Більше 50% аудиторії сервісу — люди старше 24 років, з них 37% із середнім доходом і 30% — з більш високим.

 • Аудиторія поділяється за гендерним співвідношенням 56% до 44% на користь дівчат.

 • В середньому користувач заходить в додаток 8 раз в день і проводить там 56 хвилин.

 • 64% аудиторії здійснюють активні дії: ставлять лайки, діляться відеороликом, залишають коментар.

Перш, ніж починати просування Тік Ток, слід врахувати, що більшістю людей цей сервіс використовується для фана і “вбивання” часу. Швидше за все, вони просто скролять стрічку, але навіть в цьому буденному процесі можна знайти користь для розкрутки свого бренду і бізнесу в цілому.

Для якого бізнесу підійде розкрутка в Тік Ток?

продвижение тик ток

В першу чергу, просування аккаунта TikTok стане відмінним рішенням для бізнесу, який може візуалізувати свій продукт або послугу і роз’яснити їх суть протягом 15 або 60 секунд, оскільки основний контент відеохостингу складають ролики саме такої тривалості. В Тік-Токівський формат відмінно впишуться тематики моди, кулінарії, творчості, beauty-сфери, здорового харчування, онлайн-навчання, доставки їжі. Складніше буде працювати з промисловою, юридичною, медичною, економічною тематиками. Втім, розкрутити Тік Ток канали вже змогли компанії, що пропонують електроніку і побутову техніку, зокрема, Цитрус, Алло і Фокстрот. Є там акаунти і у фінансових структур, наприклад, у Ощадбанку.

Виходить, що як такого обмеження бізнесу по нішах в рамках цієї соц. мережі немає? Як бачите, — немає. Головне, щоб в ній була присутня ваша цільова аудиторія і у вашого бренду не було б суворої корпоративної культури, tone of voice. Наприклад, Тік Ток не забороняє і ніяк не переслідує жарти на релігійну і політичну тему, більш того, в цій соціальній мережі трендовими вважаються флешмоби та челленджі, а найбільшою популярністю користується епічній і трешовий, смішний і дурнуватий контент, саме те, що користувачі ніколи б не повторили на своєму досвіді. Однак це не означає, що позитивні і розважальні або гумористичні, але смислові ролики, приречені на провал. Важливо вловити настрій своєї ЦА і регулярно наділяти її цікавим контентом.

Ще один важливий аспект — замовляти послугу СММ Тік Ток слід з метою формування популярності бренду. Розвивайте свій аккаунт, намагайтесь частіше потрапляти на очі цільовій аудиторії, нагадуйте про себе і будьте завжди на виду. Йти в TikTok з метою продавати — явно провальна стратегія. Це вам не Facebook, і навіть не Instagram. Тут відвідувачі не думають про покупки, вони всього лише приємно проводять дозвілля.

Розкрутка в TikTok: публікуємо трендовий ролик

Отже, який формат роликів найкращим чином відповідає тенденціям нового відеохостингу? Якщо вести мову про адаптацію під конкретні теми, рекомендуємо дотримуватися наступних трендів:

 • Формат “до і після” — креативи на цю тему завжди позитивно сприймаються аудиторією, виходячи з вашого бізнесу, це можуть бути ролики “до і після” масажу, макіяжу, манікюру, косметичних процедур, ремонту, встановлення обладнання.

 • Змагання — відмінне рішення для спортивної сфери, наприклад, фітнес-клубів, тренажерних залів, магазинів спеціального харчування. Спорт є однією з трендових ніш в Тік Ток.

 • Експериментування — різний користувальницький досвід добре сприймається аудиторією, адже людям цікаво дізнатися результати процесів, які вони особисто повторювати не наважаться. Така тематика добре “заходить” в сфері кулінарії, моди, б’юті, там, де можна експериментувати зі стилями, засобами, інгредієнтами і т.п.

 • Соціальні ролики — приємні відео, сюжет яких викликає емпатію, як і раніше привертають увагу аудиторії і викликають у неї інтерес.

 • Танці і пісні — з цих роликів і почалася популярність відеохостингу Тік Ток, просування в якому зараз цікавить багатьох підприємців. І як би банально такі відео не виглядали сьогодні, вони все ще залишаються в числі тих, що найбільш часто переглядаються.

 • Ілюзія, фокуси — тут важливо зробити ролик. що чіпляє, навіть якщо глядачі зрозуміють, що це жарт, їм повинно бути цікаво спостерігати за цим.

 • Вайни — формат коротких відеороликів, які розповідають певну історію, все ще користуються попитом серед користувачів Тік Ток.

Крім публікації свого контенту має сенс брати участь в обговоренні і висловлювати думку щодо роликів, прямо або опосередковано пов’язаних з вашою нішею бізнесу. Головне, обходиться без хейта і негативу, в рамках соціальної мережі TikTok така поведінка вважається моветоном.

Можливості Тік Тік для бізнесу

Перш, ніж включати в послугу SMM TikTok аккаунт, рекомендуємо вам ознайомитися, які інструменти і можливості даний відеохостинг пропонує бізнесу. Основними способами просування контенту в цій соц. мережі вважаються:

 • Hashtag Challenge — ви можете анонсувати тематичний конкурс або челлендж, оголосити умови участі, придумати брендований хештег, та, дотримуючись вимог відеохостингу до ролика, поширювати його будь-якими доступними способами. Це допоможе викликати інтерес до продукту і розширити цільову аудиторію.

 • Нативні ролики — реклама, що розміщується в стрічці перегляду, і демонструється користувачеві в момент скролінгу. Може доповнюватися посиланнями, реакціями та іншими інтерактивними елементами.

 • Інтеграція бренду — використання в роликах продукції бренду і брендованих елементів.

 • Співпраця з блогерами — як і в будь-який соц. мережі, тут також присутні люди з популярними і відвідуваними каналами. Розкрутка Тік Ток з їх допомогою — цілком дієве рішення.

 • Марковані елементи — зробіть стікери, маски, лінзи в корпоративному або унікальному стилі, ненав’язливо розміщуйте хештег або логотип, і публікуйте.

 • Brand Takeover — розміщення брендованого банера, який показується при вході в додаток. Показ триває не більше 5 секунд. Так можна рекламувати сторонні сайти, програми та внутрішній контент.

Відстежувати, наскільки ефективним є просування TikTok, ви можете за допомогою аналітики аккаунта, доступ до якої здійснюється через розділ налаштувань.

Тепер ще один аспект роботи відеохостингу. Вас, напевно, цікавить, як відеоролики потрапляють в рекомендації користувачам. Видача в Тік Тік формується за наступними критеріями:

 1. Геолокація. Це вигідно для локального бізнесу, наприклад, служби доставки їжі, тоді як просувати аккаунт серед аудиторії іншої країни блогерам і компаніям значно складніше.

 2. Взаємодія користувача з Тік Ток. Алгоритми соц. мережі аналізують і відстежують діяльність кожного юзера. Для цього оцінюються лайки, коментарі, репости, тривалість перегляду відеороликів, переходи в профілі авторів, підписки після переглядів. Схожі за тематикою ролики і будуть відображатися в рекомендаціях.

 3. Популярні відео. Публікації, що зібрали безліч переглядів, врешті-решт потрапляють в стрічки до всіх відвідувачів.

У чому відмінність TikTok від Instagram і YouTube?

Особливість цієї соц. мережі в тому, що значно частіше користувачі переглядають саме рекомендовані їм відео, а не контент людей, на яких вони підписані. В цьому одна з принципових відмінностей даного ресурсу від Instagram і YouTube. У Тік Ток не настільки важлива кількість підписників у аккаунта, оскільки в рекомендації потрапляють ролики навіть від нещодавно зареєстрованих користувачів. І, як відзначають багато блогерів початківців, їх відео більш активно просувалися системою TikTok, на відміну від Ютуба.

Чи потрібен бізнесу TikTok: підводимо підсумки

Проаналізувавши тенденції сучасного маркетингу, можна однозначно стверджувати, що соціальні мережі все більше і більше грають роль в просуванні бізнесу. Тому, чим частіше ваш бренд буде помічений на різних онлайн-платформах, тим вище буде їх лояльність до вас. Що стосується даного сервісу, то розкрутка Тік Ток безкоштовно і платно, за допомогою реклами, користується в інтернет-маркетингу все більшим попитом. Навіть компанії, що працюють в сферах, які, здавалося б, мало підходять під Тік-Токівський формат, мають позитивний досвід просування в цій соціальній мережі. А це означає, успішний результат досяжний і він може бути вашим!

5,00/5 Корисність Кількість оцінок 1
Як вам стаття?
Loading...

  X

  Бажаєте сайт?
  Ми можемо допомогти Вам у розробці Web-ресурсу, залиште нам свою заявку

  Давайте працювати разом

  Напишіть нам для обговорення будь-яких питань

  Залиште заявку і ми з вами зв'яжемося

   ukукр