Блог > Аналітика > Визначення потреб бізнесу
Блог Аналітика
view 45
0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...
28.08.2020
Spread the love

Визначення потреб бізнесу як основа ефективного просування

Бізнес, як відомо, створюється для того, щоб приносити прибуток. Якщо він не працює, значить, в стратегії розвитку допущені помилки. І одна з найпоширеніших проблем — надання потребам бізнесу недостатньої уваги. Багато хто помилково вважає, що для успішності проекту досить поставленої мети, наполегливості і бажання втілювати в життя свої ідеї. Звичайно, без цих якостей не пробитися в лідери. З іншого боку, — не менш важливо зберігати холоднокровність і діяти планомірно.

Ясна річ, на старті ви переповнені упевненістю і позитивом, адже кожне нове починання — це яскрава подія, повна очікувань і надій, покрита аурою оптимізму і передчуття великого успіху. Однак ентузіазм часто супроводжується почуттям нетерпіння: вам потрібно терміново все зробити, щоб проект запустився якомога швидше, і кінцевий продукт був реалізований в найкоротші терміни. Цей поспіх зрозумілий з психологічної точки зору, але з економічної він нерідко призводить до плачевних результатів, тому що ігнорується ключовий елемент розвитку — визначення потреб бізнесу. Даний процес хоч і потребує часу, але ці зусилля позбавлять ваш проект від непотрібної плутанини, переробки, внутрішніх суперечок і, перш за все, від потенційної невдачі.

Що необхідно вашому бізнесу?

Чи замислювалися ви, що потрібно вашому проекту, щоб він став ефективним, прибутковим і успішним? Як показує практика, незалежно від сфери діяльності, потреби бізнесу включають три аспекти:

01

Можливості.

02

Поліпшення.

03

Перспективи.

У першому випадку мається на увазі можливість надавати свої товари, послуги всім, хто потребує, розширювати ринок збуту, нарощувати обороти і залучати нових клієнтів. Поліпшення — це процес, орієнтований на підняття ефективності, зниження фінансових витрат, прискорення виходу на ринок і автоматизацію операційної діяльності. Перспективи — розвиток в подальшому завдяки залученню інноваційних технологій і передових рішень. Скориставшись цим сьогодні, зробивши акцент на перспективності, ви відразу заточите свій бізнес під критерії майбутнього.

Задоволення даних потреб і є одним з ключових завдань інтернет-маркетингу. Знаючи, що конкретно потрібно в тій чи іншій ситуації, можна відразу ж знайти ефективне рішення. Так, наростити можливості допоможе онлайн просування, наприклад, розкрутка в соціальних мережах або реклама сайту в Google. З його допомогою ви розширите ринок, зможете залучити нових клієнтів, та запропонувати свій продукт всім, хто його шукає в інтернеті. У пошуку варіантів покращення бізнесу вам допоможе аналітика. Завдяки їй можна відстежити, на якому етапі губляться клієнти і чому недостатньо замовлень, як можна автоматизувати процеси і за рахунок чого реально знизити витрати.

Чим загрожує відсутність постановки бізнес потреб?

На жаль, багато компаній, які починають новий проект, особливо ті, які знаходяться на стартовому рівні, або не мають чітко визначених бізнес потреб в своєму проекті, або їх потреби постійно змінюються протягом усього процесу розробки. Що це означає для команди, яка займається просуванням? Як вона працює в умовах, коли розробляє продукт без правильно визначеного бізнес-завдання? Давайте розглянемо на конкретних прикладах.

Недосвідчені бізнес-аналітики, не виділяючи потреби, втрачають з поля зору важливу річ, і це завадить їм в подальшому правильно виконувати свою роботу. Якщо кінцева бізнес-потреба визначена нечітко, вимоги до проекту можуть змінюватися щодня. І це негативно позначиться на роботі команди, що займається розробкою сайту.

Розробники, не знаючи бізнес-логіку і проблему, яку повинен вирішити їх кодинг, не дуже-то продуктивні. В результаті код починає видавати помилки або в цілому не працює на задоволення потреб бізнесу. Наприклад, форми на сайті містять зайві поля або помилки реєстрації, кнопки розміщені не там, відсутній чат консультанта і т.д. І таке трапляється практично завжди, якщо розробники не бачать мету всього проекту. Коли функціонал сайту на ранній стадії тестується без чітко визначеної бізнес потреби, розробники, як правило, не знають, функціонує він належним чином або містить помилки. Це призводить до виникнення конфліктів, зниження задоволеності на стороні клієнта і падіння продуктивності в команді розробників.

Дизайнери теж вбачають свою роботу неефективною. Вони витрачають час на створення макетів, які можуть виглядати чудово, але, ймовірно, не досягають бажаного результату (яким би він не був) в очах клієнта. У підсумку доводиться переробляти прототипи і довго погоджувати їх із замовником.

Резюмуючи сказане

Якщо бізнес-потреби проекту не визначені та не уточнені на ранніх стадіях, продукт, швидше за все, не принесе ніякої користі. Що ще гірше, може спрацювати негативний ефект, який здатний викликати відтік користувачів і навіть повний крах продукту.

Визначення потреб бізнесу — великий процес, що вимагає ретельного підходу. Подібно до створення архітектурних проектів для хмарочосів, він включає кілька етапів, в тому числі виділення і розуміння цілей бізнесу. Визначення стратегічного напрямку і виявлення будь-яких ключових проблем, які мають відношення до майбутніх викликів, ризиків або труднощів, також є важливими частинами цієї головоломки.

Щоб ваш проект працював безперебійно і приводив до успішного кінцевого продукту, необхідно якомога раніше задовольнити потреби бізнесу. Так ви покладете міцний фундамент для просування і значно поліпшите шанс успішної реалізації ваших ідей.

0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...

  X

  Бажаєте сайт?
  Ми можемо допомогти Вам у розробці Web-ресурсу, залиште нам свою заявку

  Давайте працювати разом

  Напишіть нам для обговорення будь-яких питань

  Залиште заявку і ми з вами зв'яжемося

   ukукр