Блог > SEO — пошукове просування > PBN мережа сайтів — що це і як використовується для SEO просування
Блог SEO — пошукове просування
view 29
0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...
16.11.2021
Spread the love

PBN мережа сайтів — що це і як використовується для SEO просування

За останні кілька років побудова PBN мереж помітно ускладнилася. Сталося це через оновлення пошукових систем та покращення роботи алгоритмів. Те, що раніше спокійно функціонувало і жодним чином не відслідковувалося, сьогодні заборонено, і щоразу блокується. Але перед тим, як розповісти про методи прокладання PBN-мереж, дамо відповідь на запитання «Що це таке?» і «Навіщо вони потрібні?».

PBN мережа — ефективний спосіб SEO-оптимізації веб-сайту

Нарощування маси посилань — один з найбільш ефективних методів просування web-сайту. Чим більше авторитетних інтернет-ресурсів посилаються на вашу сторінку, тим кращим є показник ранжованості. Нарощуванням посилальної маси, частково, займаються SMM-фахівці — створення постів із прямими посиланнями також зараховується пошуковою системою. Але є й інший метод, що дозволяє значно прискорити просування. А саме PBN сітки. Грамотний спеціаліст з їх допомогою може швидко розкрутити веб-сайт та підвищити показники ранжованості. Вони складаються з кількох сайтів (від 5 до 10), завдання яких просто посилатися на основний ресурс. Сторонні сторінки називають донорами чи сателітами, а мету розкручування — акцептором.

У PBN мережах зазвичай використовуються не створені з нуля ресурси, а так звані дропи — сайти, доменне ім’я яких з якоїсь причини не продовжили. Але це не випадкові веб-ресурси, їм властиві такі характеристики, як:

 • Власна історія — кожен сайт створювався з певною метою. Будь то інтернет-магазин, тематичний форум тощо. Пошукові системи довіряють оригінальним сайтам.

 • Якісні зворотні посилання на сторонніх ресурсах — це змусить пошуковик подумати двічі, перш ніж застосовувати санкції до сайту.

 • Високий рівень довіри — якщо сторінка відповідає всім стандартам пошукового майданчика, в неї є зворотні посилання і її час від часу відвідують користувачі — значить сайт живий і його не потрібно банити.

 • Високий індекс якості та авторитетності домену — тоді пошукова система визнає дроп оригінальним та природно посилання з нього підвищать показник ранжованості сайту-акцептора.

PBN мережа як спосіб розкрутити веб-сайтЗнаючи, що потрібно для оптимізації веб-сайту за допомогою PBN мереж, залишається знайти потрібні ресурси. SEO-показники кожної сторінки ви можете переглянути за допомогою спеціальних програм або вручну за допомогою онлайн-сервісу аудиту чи розширення для браузера. Потрібно відзначити, що існує кілька способів отримати сайт, найпростіший з них — домовитися з попереднім власником. Але не завжди це можливо. У таких випадках вам допоможуть платформи, які спеціалізуються на продажі дропів.

Щоправда, існує і мінус. Крім того, що потрібно витратитися на придбання дропів, далеко не завжди вони відповідають заявленим критеріям. Справа в тому, що сторінки з гарною репутацією та наповненням розкуповують швидко, натомість залишаються не настільки привабливі ресурси, нерідко з накладеними на них фільтрами.

Тому можна піти компромісним шляхом, а саме розробити сайт на WordPress або іншому безкоштовному движку з шаблонним дизайном, наситити його контентом (без вишукувань) і додати посилання на кілька сайтів, включаючи і той, що просувається. Але зробити їх потрібно максимально правдоподібними, «щоб комарик носа не підточив». Для цього просто дотримуйтесь інструкцій:

 • Під час розробки сайту оберіть простий макет і зробіть сайт правдоподібним: додайте проекти, роботи, портфоліо, меню послуг тощо.

 • Придумайте адресу, номери телефонів (краще випадково згенерувати, щоб нікого не турбували дзвінки).

 • Додайте компанію на карти. Тоді Google переконається у «реальності» фірми та її сайту.

 • Використовуйте адаптивний дизайн. Якщо сайт підходить для всіх гаджетів та дозволів екрану, тоді пошукові мережі, швидше за все, не запідозрять ресурс у «неоригінальності».

Після купівлі чи розробки домени потрібно зареєструвати. В одному реєстраторі може бути до 10 веб-сторінок. Правда для кожного потрібен унікальний хостинг, інакше шанс блокування значно зросте. Не забувайте, всі сайти повинні бути хоча б певною мірою схожі тематично. Алгоритми пошукових систем значно порозумнішали. Сторінка медичного центру, яка посилається на автосервіс, виглядає нелогічно, і у пошуковика виникає підозра, що в посилальному профілі щось нечисте. Якщо все зробити правильно, то Google візьме інтернет-ресурси за оригінальні.

То яким чином PBN мережа пов’язана з оптимізацією web-сайту та SEO-просуванням? Розглянемо це у статті далі!

SEO-розкрутка веб-сайту за рахунок PBN мереж

Слід одразу відзначити. Сайти, що входять до мережі PBN — вимагають постійного доопрацювання та наповнення релевантним контентом. Тому перед розкручуванням веб-сайту акцептора потрібно детально проаналізувати дропи або подумати над можливою тематикою для нових ресурсів. Алгоритми Google дбайливо стежать за оригінальністю, корисністю, достовірністю сайтів. Пошукова система уважно відстежує активність кожного ресурсу, боти регулярно відвідують сайти та перевіряють їх на «дійсність». Ми говоримо про оригінальність, але так і не згадали, що це означає.

PBN мережа сайтів - що цеСправа в тому, що ресурси, що входять до PBN, не повинні викликати у пошукових систем питання щодо їх справжності. Google визнає виключно «живі» сторінки — за якими стоять люди, які розвивають свої починання. А мережі з донорами та акцепторами пошукові системи сприймають як шахрайство. Тому необхідно постійно доводити алгоритмам, що веб-ресурс — самостійна, незалежна одиниця. Для цього потрібна постійна розкрутка та оптимізація сайту.

Втім, приділяти надто багато уваги сторінкам-донорам не варто. Досить легко імітувати активну діяльність і іноді вести блог, і закидати в соціальні мережі пости з реферальними посиланнями.

Дотримуючись описаних вище інструкцій, ви без проблем зможете оптимізувати веб-сайт акцептор і не дуже поспішаючи створити надійну мережу PBN. Однозначна перевага її використання — можливість керувати масою посилань. Створення PBN мереж дозволить вам швидко підвищити ранжованість ресурсу.

Але не можна не згадати про мінуси. Основна проблема сайтів донорів та акцепторів полягає у складності. Хоч на словах і здається все гранично простим і ясним, але варто зробити помилку (на будь-якому з етапів), і пошукова система може накласти на дропи санкції. Створення PBN мереж потребує грошових вкладень та часу. Керувати десятком сайтів набагато складніше, ніж насичувати релевантним контентом один.

До PBN мереж має сенс звертатися тільки коли іншими способами необхідну посилальну масу не отримати. Використовувати їх має сенс і у специфічних нішах, де потрібні тематичні посилання. В інших випадках легше та надійніше зробити просто якісний сайт.

0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...

  X

  Бажаєте сайт?
  Ми можемо допомогти Вам у розробці Web-ресурсу, залиште нам свою заявку

  Давайте працювати разом

  Напишіть нам для обговорення будь-яких питань

  Залиште заявку і ми з вами зв'яжемося

   ukукр