Блог > Розробка > Прототип вашого сайту: погоджуємо правильно
Блог Розробка
view 25
0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...
29.01.2021
Spread the love

Прототип вашого сайту: погоджуємо правильно

Презентація прототипу замовнику – важливий крок на шляху створення сайту. І тут потрібно правильно донести клієнту інформацію, щоб він зміг зрозуміти, на чому акцентувати увагу, і що конкретно потрібно проконтролювати.

Адже замовники в більшості випадків далекі від розробки, і багато аспектів функціонування web-ресурсу, які очевидні для верстальників і дизайнерів, їм не зрозумілі. Упускаючи їх з поля зору на стадії прийняття прототипу, клієнти, а разом з ними і digital-агентства, ризикують додати собі проблем на етапі створення макета сайту і подальшої верстки сторінок.

Тому в нашій новій статті ми склали чек-лист за погодженням прототипу, де відобразили ключові аспекти, про які потрібно пам’ятати, як клієнтам, так і web-студіям.

Фокус на конфігурації і функціональності

готовый макет веб сайтаготовый прототип веб сайтаЧому прототип узгоджують перш, ніж готовий макет веб сайту? Тому що він не викликає у замовника емоції своїм зовнішнім виглядом. У прототипі використані звичайні шрифти і нейтральні кольори, адже на його обговоренні негативно позначаться будь-які зображення, крім базових, таких як логотип, компоненти інтерфейсу і 2-3 типових товару, якщо розробляється online-shop. Зайва візуалізація збиває з пантелику, зміщуючи вектор дискусії від аналізу функціональності до обговорення зовнішнього вигляду сторінки.

Але ж клієнтові потрібно зосередитися на головному:

 • структурі,

 • функціональності,

 • працездатності веб-ресурсу.

Так що світлі блоки з сірими квадратами на презентації прототипу – цілком нормальне явище.

Запорукою успішного узгодження стане глибокий аналіз бізнесу з боку діджитал-агентства. Проектувальникам потрібно сфокусуватися на логіці, поведінці і послідовності дій користувача на сайті. Приймаючій прототип стороні слід представити себе на місці відвідувача і пройти весь його шлях, наприклад, від попадання на головну сторінку і аж до оформлення замовлення. Якщо в процесі проходження виникають труднощі, чогось бракує або якийсь елемент функціоналу незрозумілий, потрібно пропрацювати даний момент “не відходячи від каси”.

Обговорення та внесення коригувань

макет и прототип для сайтаПрототип – це начерк, над яким потрібно згуртовано працювати команді розробників і клієнтові. Замовники часто припускаються помилок, пускаючи процес на самоплив, ігноруючи цінність прототипу або відкладаючи правки на майбутнє, коли макет для сайту вже буде візуалізовано.

Однак, на етапі дизайну і верстки зміни в структурі і логіці сайту обійдуться клієнтові дорожче і витратять час команди розробників. Тому потрібно на стадії узгодження прототипу знайти всі нюанси, які вас не влаштовують, чітко описати свої очікування і враження, і внести коректування в прототип, адже він для цього і створюється.

Щоб розробка макета сайту на основі узгодженого зразка була успішною, важливо відобразити в ньому всі ключові розділи сайту і наповнити його реальними даними. Головна, каталог, інформація про компанію, картки товарів, верхнє або бічне меню повинні відповідати дійсності.

Таким чином прототип робиться максимально наближеним до реальності. Якщо назва розділу або опис товару виявиться надмірно довгим, і не буде укорочений заздалегідь, він може не вписатися в дизайн майбутнього сайту.

Для вивчення прототипу рекомендується використовувати реальний девайс: смартфон, планшет, ноутбук, комп’ютер. Так простіше зрозуміти пропорції, і оцінити масштаб всіх елементів web-ресурсу.

Семантика і структура сайту

Збір семантичного ядра – списку пошукових запитів, за якими користувачі шукають товари або послуги компанії, – невід’ємна частина формування структури веб-ресурсу. Вона допоможе підготувати сайт до пошукового просування і провести оптимізацію вже на стадії розробки.

Інтеграція сторонніх сервісів

Будь-який сайт доповнюється функціоналом, що підключається ззовні. Як правило, це різного роду калькулятори, сервіси оплати і доставки, емейл розсилки, програми складського і бухгалтерського обліку, CRM і т.д. При цьому рекомендується формувати прототип з урахуванням масштабування бізнесу. Якщо реалізація деяких інтеграцій виходить за рамки бюджету або зараз не потрібна, раціонально закласти їх в макет дизайну сайту відразу, а вже після, в процесі роботи, приймати рішення про їх використання і підключати за потребою.

Збір зворотного зв’язку

Показати прототип колегам, робота яких так чи інакше буде пов’язана з майбутнім сайтом – гарне рішення. Воно допоможе виявити слабкі місця заздалегідь і доопрацювати веб-ресурс, зробивши його більш комфортним і ефективним для адміністрування і взаємодії з відвідувачами. Правда, цінними в такому випадку будуть відгуки про конкретну проблему з детальним поясненням, а не фідбек на зразок “тут потрібно переробити, тому що нічого не зрозуміло”.

Результатом спільної роботи над проектом стане:

 • Чітке уявлення зовнішнього вигляду і функціональності сайту, додавання відсутніх елементів і усунення зайвих.

 • Узгодження і внесення правок заздалегідь, завдяки чому збережуться фінанси замовника, а робочий час фахівців буде витрачено з більшою користю.

 • Наповнення сайту корисними інструментами, сервісами і опціями, які забезпечать йому – стабільну роботу, користувачам – комфортне перебування, а адміністратору – зручне управління.

 • Готовність ресурсу до пошукового просування і оптимізація на стадії верстки макету.

Хочете собі неймовірний макет сайту? Звертайтеся до нас! Команда Light Spider реалізує ваші побажання і розробить для вас якісний, функціональний і сучасний web-ресурс.

0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...

  X

  Бажаєте сайт?
  Ми можемо допомогти Вам у розробці Web-ресурсу, залиште нам свою заявку

  Давайте працювати разом

  Напишіть нам для обговорення будь-яких питань

  Залиште заявку і ми з вами зв'яжемося

   ukукр