Блог > SMM — просування в соцмережах > Розкрутка Telegram каналу з нуля: безкоштовні способи просування і практичні рекомендації
Блог SMM — просування в соцмережах
view 506
4,00/5 Корисність Кількість оцінок 8
Як вам стаття?
Loading...
17.03.2021
Spread the love

Розкрутка Telegram каналу з нуля: безкоштовні способи просування і практичні рекомендації

Одним з популярних сьогодні маркетингових інструментів взаємодії з цільовою аудиторією є Telegram. Як розкрутити свій проект в рамках цього месенджера, цікавить багатьох користувачів, починаючи з блогерів, і аж до власників бізнесу різної величини.

Заявити про свій паблік можна різними способами, і в нашій статті ми поділимося найбільш популярними і ефективними, які при належній реалізації допоможуть розкрутитися з 0 до 1000 і більше підписників без великих стартових вкладень і складних маніпуляцій.

Просування каналу в телеграм – яка користь для бізнесу?

Перш ніж приступати до огляду популярних рішень, відзначимо, чому має сенс витрачати час, сили і навіть фінанси на просування Telegram каналу. На те є 3 причини:

 1. Збільшення обсягу зацікавленої аудиторії. Залучати активних читачів потрібно, навіть якщо заробіток на ТГ не є пріоритетним. Адже ваші пости повинен хтось читати, інакше ентузіазм згасне і мотивація до написання контенту швидко пропаде. Публікація цікавих матеріалів приверне читачів, вони будуть його рекомендувати, і аудиторія поступово розшириться сама по собі. Процес цей, правда, повільний, тому навіть безкоштовна розкрутка телеграм каналу принесе користь, дозволяючи швидше залучити аудиторію і отримати більше відгуків.
 2. Заробіток на продажі реклами. Щоб отримати свій перший прибуток, потрібно знати, як розвинути канал в телеграм до рівня однієї-двох тисяч підписників. Паблік з подібним кількістю читачів уже стають цікаві рекламодавцям. Найчастіше, чим більше набирається передплатників, тим вище стає ціна телеграм каналу. Як розкрутити такий для себе? Читайте далі.
 3. Інструмент просування свого бізнесу. ТГ з живими, активними читачами – відмінний веб-ресурс для розвитку своєї підприємницької діяльності, і в деяких нішах він дуже успішний, наприклад, корисне харчування і здоров’я, послуги юриста, адвоката, психолога, інших профільних фахівців і т.д. Як розкрутити телеграм під свій бізнес? З акцентом на підписників. Чим ширше число ваших читачів, тим вище шанс напрацювати базу потенційних клієнтів.

Однак, розмірковуючи над тим, як розкрутити телеграм канал безкоштовно, важливо пам’ятати, що залучити підписників – тільки половина справи. Важливо утримувати їх в подальшому. Начебто банальна думка, але, як показує практика, навіть зараз багато хто користується “чорними” методами, накручуючи підписників-ботів, користі від яких ніякої. Аудиторія буде розростатися, якщо вам вдасться утримати її і кожного фоловера конвертувати в постійного читача. Тому, правильна відповідь на питання: як просувати телеграм канал, тільки один – природними, “білими” методами.

Телеграм канал з нуля: нюанси розкрутки в наші дні

Телеграм канал с нуля: продвижение Telegram каналаОдна з неприємних особливостей сучасного просування в месенджерах – вельми обмежений інструментарій. Як і соціальні мережі зразка 2007 року, вони позбавлені можливості залучати зовнішній трафік. Тому користувачам ТГ-каналів залишається розраховувати на “сарафан” – метод, заснований на рекомендаціях читачів. І якщо ви шукаєте рішення, як розкрутити телеграм канал без вкладень – публікуйте якісний, цікавий і експертний контент, яким відвідувачі будуть ділитися самі по собі.

Отже, що у нас є на даний момент? Аудиторія, що не розпещена рекламою. Від слова зовсім. За рахунок цього досягається хороша конверсія, висока зацікавленість, а схема “підписник = постійний читач” працює з ймовірністю до 100%. З іншого боку, в Telegram немає системи підказок і рекомендацій, алгоритмів показу контенту, на які можна вплинути, контекстної і таргетованної реклами. Працювати з ним у форматі “заплатив і отримав потік трафіку” не вийде.

Як просуватися в телеграм і не зробити помилок

 

Автори-початківці часто допускають ряд типових помилок, що в майбутньому негативно позначається на телеграм каналі, як швидко розкрутити який ми розглядаємо в цій статті.

Загалом, вирішивши розвивати ТГ-канал, обходьте стороною подібні рішення:

 • Накрутка трафіку за допомогою спамерських пошукових роботів. Так, спостерігати великий потік відвідувачів завжди приємно, але зиску від нього, якщо до вас в месенджер заходять тільки боти? Потішити себе? А далі? Такий підхід тільки зашкодить просуванню Telegram. Завдяки параметру %ERR, використовуваному для оцінки залученості аудиторії, інші адміністратори без проблем вирахують використання ботів для накрутки трафіку, і відмовляться від взаємодії з вашим ресурсом.
 • Замовлення стороннього трафіку. Наприклад, можна залучити підписників з соцмереж, Tik-Tok або YouTube, скориставшись послугами посередників. Однак, практика показує, що нерідко такі виконавці наганяють ботів, щоб показати свою ефективність. Не забуваємо також, що сторонні підписники, які прийшли з Тік-Тока або Ютуба, не входять в число ваших цільових читачів, а значить, – з часом відпишуться від вашого ТГ.
 • Купівля “каналу під ключ”. У деяких випадках такий підхід може виявитися ефективним, і навіть принести прибуток. Однак, це доцільно, якщо створення і розкрутка телеграм каналу здійснюється в короткостроковій перспективі. Якщо розглядати пролонговану роботу, то “канал під ключ” не раціональний з економічної точки зору. Перше – це overpaid, друге – як тільки ви припинете оплачувати підтримку і розкручування, якість опублікованого контенту і приріст трафіку різко погіршаться. Навіть не сумнівайтеся, читачі це швидко помітять, і численних відписок вашому Telegram-у не уникнути.

Як і всюди, легкі рішення при розкручуванні ТГ-каналу не працюють. Обираючи найменший шлях опору, ви ризикуєте зіпсувати просування на початковій стадії і отримати негативний досвід.

Окрему увагу хотілося б приділити добірками. Участь в них рекомендується тільки на ранніх стадіях розвитку ТГ, коли без цих джерел просто не обійтися. Вибираючи варіанти, як просувати телеграм канал безкоштовно, обійти стороною добірки не вийде. Вони, звичайно, не особливо ефективні, особливо ті, які формуються за принципом “хто хоче – той і бере участь”, але перших фоловерів і читачів привести вам цілком здатні.

Способи просування телеграм каналу: з чого почати і як продовжити

Отже, паблік готовий, постинг налаштований, публікації виходять – але, де ж читачі? А немає їх, звідки ж їм узятися на старті. Самі по собі вони не з’являться. Значить, пора починати діяти і насамперед зверніть увагу на безкоштовні способи просування телеграм.

Розкрутка Telegram каналу: підготовка

 

Как раскрутить паблик в ТелеграмеЯк користувачі зазвичай знайомляться з новим ресурсом? Переглядають пару-трійку останніх публікацій, і якщо їм подобається, підписуються. Потім кілька днів стежать за ТГ-каналом, при появі нових, цікавих матеріалів, продовжують читати, і, як правило, залишаються, поки контент і формат публікацій їх задовольняє.

Тому важливо не тільки підготувати і опублікувати кілька релевантних постів, що чіпляють, а й сформувати контент-план на 3-4 тижні вперед. Він необхідний для утримання поточних фоловерів і перетворення їх в своїх постійних читачів.

На стадії підготовки має сенс придумати свою відмінну рису, яка стане козирем вашого проекту. Дайте відповідь на просте запитання: “Чому користувач повинен з сотень тематичних пабліків вибрати саме ваш”. Індивідуальність в цьому випадку зіграє вам на користь.

Особливістю вашого проекту може стати:

 • експертність в своїй ніші;
 • інсайд, погляд зсередини;
 • гумор, іронія, сарказм;
 • стиль, подача контенту;
 • вузька тематична спрямованість.

Де безкоштовно рекламувати телеграм канал?

 

Новостворений проект, який не має і 500 підписників, рекомендується просувати безкоштовно не тільки з точки зору фінансової раціональності, а й для формування природності, органічності.

Серед безкоштовних методів відзначимо:

 1. Залучення друзів. Повідомити їм про свій канал можна через соціальні мережі або розіславши запрошення серед контактів з телефону. Таким чином вам вдасться набрати перших читачів, і нехай це виявляться 30-60-90 людей, цю базу вже можна опрацьовувати далі.
 2. “Сарафан”. Перевірений метод, заснований на попередньому. Якщо у вас реально цікавий паблік і придатний контент, як мінімум, частина ваших друзів розповість про нього своїм знайомим, а вони – своїм, і так інформація про ваш ТГ пошириться природним способом. В крайньому випадку, попросіть друзів і знайомих розповісти про ваш канал в своєму середовищі спілкування.
 3. Анонс постів в соціальних мережах. Це допоможе розширити охоплення, проінформувавши про ТГ-канал людей, яких немає в ваших списках контактів.
 4. Реєстрація у вибірках, каталогах, блог-платформах. Маються на увазі такі ресурси як Tgstat, Telegros, Tjournal, Tlgrm та ін. Хоча потенційні читачі рідко шукають джерела інформації в каталогах, вас можуть знайти там адміністратори інших каналів і рекламодавці.
 5. Взаємний піар. Обмін постами – популярна тактика розкрутки молодих проектів. Як пропіарити телеграм канал? Дуже просто. Шукаєте схожі по темі і кількості фоловерів ТГ-пабліки, і пропонуєте їх авторам обмін постами. Якщо ви зареєструвалися в каталозі, подібні запрошення, ймовірно, надійдуть і на вашу адресу. Тим краще, про вас швидше дізнається цільова аудиторія.
 6. E-mail маркетинг. Якщо ви здійснюєте розсилку, корпоративну або від свого імені, вкажіть посилання на Telegram в шаблоні листа.
 7. Інтерактив в публікаціях. Конкурси, опитування, голосування скоріше націлені на підвищення залученості читачів. Втім, такі публікації часто репостять і поширюють серед друзів, що позитивно позначається на розвитку проекту з нуля./li>

Розкрутка телеграм безкоштовно, мабуть, на цьому і закінчується. Ми перерахували найдієвіші методи популяризації пабліку без фінансових вкладень. Тепер розглянемо, як рекламувати телеграм канал.

Як розкрутити паблік в Телеграмі за рахунок платних рішень

Тут у нас є два перевірених методи: реклама в інших Telegram-каналах і на сторонніх ресурсах, зокрема, блогах і соцмережах з великою кількістю фоловерів. Рекламу всередині ТГ можна купувати як на спеціальних біржах, так і домовившись з авторами пабліків безпосередньо. У першому випадку метод ефективний при замовленні реклами на кілька Telegram-ресурсів одночасно. Для цього достатньо зареєструватися на біржі або в чаті, наприклад, Telega, Combot, і за допомогою фільтрів відшукати зручні для рекламування майданчики.

Другий варіант – шукати у вибірках адміністраторів пабліків, схожих по темі, і пропонувати їм прорекламувати ваш канал. Цікавий аспект в тому, що стандарту цін в Telegram немає, кожен автор сам задає вартість реклами. Отже, торгуватися, спілкуючись з адміністраторами ТГ-пабліків, можна і потрібно. Вибираючи джерело для розміщення реклами, звертайте увагу на зростання аудиторії, рівень залученості читачів, характер постингу. Такі “симптоми”, як різке і помітне падіння кількості фоловерів, низька активність читачів і наявність рекламних публікацій сумнівної тематики повинні спонукати вас, як мінімум, більш ретельно перевірити запропонований ресурс. Нерідко автори клонують свої пабліки і накручують клонам метрики якості. Вивчення контенту допоможе уникнути марної трати грошей.

Що стосується сторонніх ресурсів, найчастіше для залучення аудиторії використовуються Instagram і Facebook. В рамках цих ресурсів можна замовити піар у популярного блогера, рекламу в відвідуваних групах або навіть запустити таргетинг в соціальних мережах.

Є думка, що люди неохоче виходять за рамки звичних соцмереж, тому віддачі від такого методу розкрутки менше, ніж від реклами в самому Telegram. З іншого боку, до переваг даного способу відноситься низька конкуренція, можливість просувати вузькоспеціалізований паблік і залучення живих, активних фоловерів.

аналитика продвижения Telegram-пабликовНепогано з просуванням ТГ-каналів справляється і крауд-маркетинг – відповіді на питання з посиланням на джерело, коментарі до статей, публікація заміток на тематичних сайтах.

Важливим нюансом просування Telegram-пабліку методом спілкування з адміністраторами, про який багато користувачів не знають або не пам’ятають, є ризик втрати можливості писати повідомлення людям поза своїм контакт-листом. При надходженні скарг з боку трьох осіб спрацьовує система “Антиспам”, і доступ до спілкування обмежується. Щоб мінімізувати шанс блокування, має сенс замовляти просування Telegram-каналу у професійних SMM-менеджерів.

І наостанок, пару слів про аналітику ТГ-каналів. Треба ж якось перевіряти якість джерел, особливо якщо мова йде про платне просування Telegram. Адже замовивши рекламу у адміністратора сумнівного ресурсу з накрученими підписниками, можна не тільки злити бюджет в нікуди, але і зіпсувати репутацію свого пабліку ще на старті роботи з ним. Тому, перш ніж оплачувати рекламу – перевіряйте пропоновані джерела сервісами аналітики. Одним з таких, перевірених на нашому особистому досвіді, є Telemetr.me, і він найточніше відображає інформацію про накрутку ботами.

Способи монетизації: як заробляти в Телеграма

Як розкрутити Telegram канал, ми вже розглянули, тепер кілька слів про монетизацію. Адже який сенс вкладати зусилля і фінанси, не маючи мети окупити їх і отримати дохід в подальшому. Так, є іміджеві пабліки і проекти під індивідуальне користування, у котрих інші завдання. В решті випадків ТГ-канали створюються для грошей. І отримати їх можна за рахунок:

 • продажу певних продуктів, сервісів, послуг;
 • реалізації рекламних місць в своєму паблік;
 • продажу інформації, припустимо, реклами вакансій в каналі пошуку роботи.

Який з варіантів вибрати – вирішувати, природно, тільки вам. В цілому, розкрутка каналу в Телеграм не настільки складна, якою могла здатися спочатку. Впевнені в своїх силах – пробуйте, сумніваєтеся – довірте справу професіоналам. Знайти таких ви можете в digital агентстві Light Spider. До речі, у нас теж є Telegram-канал, підписуйтесь і ставте свої запитання!

4,00/5 Корисність Кількість оцінок 8
Як вам стаття?
Loading...

  X

  Бажаєте сайт?
  Ми можемо допомогти Вам у розробці Web-ресурсу, залиште нам свою заявку

  Давайте працювати разом

  Напишіть нам для обговорення будь-яких питань

  Залиште заявку і ми з вами зв'яжемося

   ukукр