Блог > SMM — просування в соцмережах > Реклама сайту в соціальних мережах: цілі, стратегії, методи та результати
Блог SMM — просування в соцмережах
view 12
0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...
17.02.2022
Spread the love

Реклама сайту в соціальних мережах: цілі, стратегії, методи та результати

У сьогоднішніх реаліях компаніям дедалі важче залучити теплу цільову аудиторію на сайт. Соцмережі — місце найбільшої концентрації трафіку. Тому компаніям варто сфокусуватися на таргетованій рекламі сайту саме в соцмережах.

У топ медіа ресурсів наразі входять Інстаграм та Фейсбук, у тому числі за рахунок зручного формату контенту — пости, коментарі та спільноти. Приходячи в одну з цих соціальних мереж, людина безперечно шукає те, що їй цікаво. Вона, зазвичай, відчуває при цьому позитивні емоції.

Соцмережі поруч із нами 24/7, ми заходимо туди за позитивною енергією та задоволенням своїх інтересів. Отже, якщо наша мета як власника сайту — посилити SEO-просування та підвищити продажі, то реклама сайту в соціальних мережах — апріорі потрібний інструмент.

SMM (Social media marketing) допоможе привести на сайт цільову, а найголовніше — теплу аудиторію. У сьогоднішній статті розглянемо ключові нюанси, на які варто звернути увагу, просуваючи сайт у соцмережах.

Переваги SMM-просування сайту

Зазвичай підприємець створює сайт, переслідуючи одну із двох цілей. Залежно від способу отримання прибутку.

У першому випадку йдеться про інформаційний чи розважальний ресурс. Його заробіток формується завдяки монетизації трафіку. Тобто, ключова мета такого сайту — зростання кількості користувачів. Ми досягаємо цієї мети, всіляко підвищуючи позиції сайту в пошуковій видачі.

Другий тип сайту — ресурс, що продає. Це може бути інтернет-магазин. Тут основна мета власника сайту полягає у спонуканні клієнта до дії: купівлі, заповнення форми зворотного зв’язку, замовлення дзвінка тощо.

“Плюшки” від реклами сайту в соціальній мережі отримують і перші, і другі. Соціальні медіа допоможуть підвищити пошукову видачу та привести теплу аудиторію, готову здійснити покупку.

Соцмережі як помічник у просуванні сайту ефективні з кількох причин:

 1. Висока якість посилального профілю. Соціальні мережі, особливо ФБ, Інстаграм та Ютуб, є вагомими трастовими майданчиками. Google “довіряє” їй і враховує перехід за посиланням з такого джерела при ранжируванні сайту в пошуковій видачі.
 2. Поведінковий фактор. Переходячи по лінку сайту із соцмережі, клієнт вже поінформований про компанію, адже він побачив посилання у відповідному акаунті/спільноті. Отже — він уже підписник та лояльний користувач. Той фактор, що він лояльний, впливає на поведінку відвідувача на сайті. Існує таке поняття як “відмова” — відвідування сайту, яке триває не більше 15 секунд та не призводить до певних цільових дій. Завдяки впливу соцмережі на поведінку, лояльні користувачі часто затримуються більш ніж на 15 секунд. Отже, кількість відмов вдасться зменшити. Пошукові роботи, які ранжують сайти в органічній видачі, врахують високу кількість відвідувань без відмов.

просування за допомогою SMM

Отже, якість посилального профілю та поведінкові фактори підвищують ефективність реклами сайту в соціальних мережах.

Як підготувати сайт до просування за допомогою SMM

Пам’ятаємо, що наша мета — стимулювати користувача до переходу із соцмереж на сайт. Важливо розуміти, що на цей момент сайт повинен бути підготовлений “до прийому гостей”. Для такої підготовки існує спеціальний термін SMO (Social Media Optimization). Сайт потрібно оптимізувати до початку залучення трафіку із соціальної мережі. Два основних напрямки SMO — робота з інтерфейсом сайту та робота над контентом.

Розробка інтерфейсу сайту

Додавання кнопок “Поділитись”

Напевно, кожен зустрічав на сайтах іконки “Поділитися” з логотипами Інстаграм, Фейсбук, Телеграм. Цей інструмент добре себе зарекомендував. Він дозволяє репостнути контент із сайту у свій профіль соцмережі одним кліком миші.

Рекомендується зробити кнопку “Поділитися” великою та помітною. Орієнтуючись на цільову аудиторію, зробіть кнопки соцмереж, де ваші клієнти проводять більше часу.
Для вікової аудиторії, наприклад, більш підійде Фейсбук, молодіжний трафік слід очікувати з Інстаграма. Якщо йдеться про вузьку професійну нішу, можна задіяти Linkedin.

Додавання цих кнопок не потребує надзусиль. У кожній соціальній мережі передбачено розділ для розробників. Там можна знайти код кнопки і перенести його на сайт. Є й інший шлях. Існують сервіси, що дозволяють генерувати один код для усіх кнопок соцмереж.

Якщо сайт розроблений за допомогою двигуна Вордпрес, можна використовувати плагіни. В адмінці вашого ресурсу переходимо до розділу “Плагіни”, вибираємо “Додати новий”, потім вводимо у пошуковий рядок “shares”. Перед вами відкриються різні варіанти кнопок “Поділитися”, як безкоштовних, так і платних. Відмінність полягає в числі соцмереж, що підключаються, і можливостях кастомізації дизайну кнопки. Але не дизайном кнопки єдиним забезпечується успіх SMM. Перед запуском кампанії з СММ реклами, необхідно приділити увагу і загальному інтерфейсу вашого ресурсу.

Дизайн сайту як запорука успішного просування в соцмережах

Рекомендується переглянути дизайн щодо легкості сприйняття зором користувача. Ключові кнопки та блоки інформації слід виділити на передній план. Не варто зловживати яскравими, отруйними кольорами. Це вводить зір користувача в розфокус, він не може структурувати загальну картину сайту в голові. Також слід звернути увагу на шрифти. Вони мають бути строгими, але привабливими. Готичний, фантазійний стиль шрифтів, зловживання курсивом — те, що варто забути.

Американські дизайнери для наочності навіть створили сайт, де показали світові, який дизайн не можна застосовувати. Ось посилання на так званий найгірший у світі сайт.

Налаштування віджетів

Це ще один інструмент, який робить внесок у загальну скарбничку ефекту від реклами через соціальні мережі. Віджет є елементом на сайті у вигляді невеликого графічного блоку. Він пов’язує веб-ресурс із пабліком у соціальній мережі. Таким чином, користувач, який прийшов на сайт із пошуковика, ймовірно відвідає і корпоративні профілі компанії в соцмережах. Віджет дає можливість зробити репост статті або сторінки сайту в соцмережі. Крім того, цей інструмент може відображати підписаних на ваш профіль людей.

Забезпечення авторизації через соцмережу

Необхідно прагнути до відмови від стандартних форм авторизації, із заповненням реєстраційних полів. Натомість варто звернути увагу на налаштування входу через соцмережі. Проста реєстрація через соціальний профіль полегшить життя користувачеві та підвищить можливість повторного відвідування сайту.

Можливість залишати коментарі

Однією із стратегічних цілей таргет реклами сайту є підігрів інтересу аудиторії. За своєю психологією людина, яка залишила коментар, запам’ятає цю дію. Адже вона виконала розумову роботу, щоби придумати репліку для коментаря. А ще їй може бути цікаво дізнатись через якийсь час реакцію інших користувачів на коментар.

Це працює ще краще у комбінації з попередньою опцією “Реєстрація через соцмережу”. Людина в пару кліків авторизувалася, а тут ще й може обговорити питання, що її цікавить, у коментарях. Буде великим плюсом, якщо візуально область коментарів виглядатиме у стилі звичної соцмережі. Це ще більше підігріє інтерес людини. Важливим доповненням стане модерація стрічки коментарів. Потрібно реагувати на репліки користувачів та оперативно на них відповідати.

Блоки рекомендацій

Важливо показати відвідувачу сайту рекомендований контент, наприклад нову статтю в блозі. Це підвищить час перебування людини на вашому ресурсі та її лояльність.

Швидка підписка на розсилку

Деякі відвідувачі вважають за краще не авторизуватися. Проте, вони можуть підписатись на розсилку новин вашої компанії. Варто розробити просту та помітну форму для підписки. Оформивши її, навіть без авторизації, цей відвідувач не піде з поля зору, а залишиться у базі даних. Таким чином, ця категорія користувачів не буде втрачена.

Розробка контентної стратегії сайту перед SMM-просуванням

Ми вже з’ясували, що важливою є підготовка візуальної складової сайту. Однак не слід забувати безпосередньо про контент, розміщений на вашому ресурсі. Щоб він подобався відвідувачам сайту, варто дотримуватися основних принципів роботи з ним.

Регулярно оновлюйте контент

Коли нова публікація на сайті з’являється рідко, втрачається сенс реклами в соцмережах. Навіть більше — перейшовши кілька разів на сайт із Фейсбуку і не побачивши нічого нового, відвідувач може відписатися від усіх ваших ресурсів. Робіть нові публікації, анонсуючи їх у соціальній мережі. Це приверне трафік зацікавлених людей на ваш ресурс. Активне обговорення часто пов’язане з новим контентом.

Корисно комбінувати власні публікації із UGC (user generated content). Це контент, створений звичайними користувачами сайту. Сюди можна зарахувати коментарі, відгуки, фотографії, огляди. Такий формат “заходить” і викликає в аудиторії довіру до вашого товару, тому що людям цікаво почути оцінку від таких самих простих користувачів.

Слідкуйте за інтересами цільової аудиторії

Для ефективної SMM реклами в соцмережах важливо створювати контент на певну тематику, яка є релевантною темі вашого сайту, продукту, послуги, а також цікава цільовим користувачам. Міркування про високі матерії та наявність “води” у текстах знижує шанси на успіх. Ті відвідувачі, які прийшли в паблік “автомобільні шини”, не чекають на статтю про світову кризу. Вона їх швидше відштовхне.

Чи не статтями єдиними

Не варто обмежувати контент сайту лише статтями. Адміністрації сайту потрібно залучати користувачів до активної взаємодії. Наприклад, додавати опитування, голосування. Це підвищить рух трафіку та клікабельність ресурсу.

Важливим є анонс контенту

Правильний підхід до реклами SMM — це не лише оновлення контенту сайту. Важливо розуміти, як він виглядатиме в соцмережі, коли користувач натисне “Поділитись”. Тут важливими є дві складові — приваблива обкладинка, лаконічний заголовок і чіпляюча анонсуюча фраза, яка коротко описує суть статті. Адже цю фразу при репості побачать інші користувачі у Facebook та Instagram.

Не варто робити її складною і насиченою мовними зворотами. Наприклад, фраза “Ця стаття допоможе сфокусуватися на ключових аспектах тайм-менеджменту і вирватися з рутини операційних завдань” зайде слабо. А ось таке трактування “Ця стаття допоможе вам позбутися зайвої роботи і зосередитися на важливому” не викличе мозкової напруги і повисить шанси на перехід за посиланням.

Методи розкручування сайту в соцмережах

Сьогодні користувач дуже розумний і вибагливий. Він фільтрує в соціальних мережах рекламу, рекомендації, банить запрошення в сумнівні пабліки, вибірково лайкає контент, що сподобався. Тож потрібно пробувати різні методи розкручування, щоб залучити трафік із соцмережі на сайт. Вони бувають безкоштовні та платні.

Безкоштовні методи розкрутки веб-ресурсу в соцмережах

Привабливий формат власної групи, спільноти в соціальній мережі

Акаунт чи то паблік у соцмережі потрібно дозовано наповнювати цікавим та різноманітним контентом. Інформаційні пости варто розбавляти мемами, гумором, пізнавальним контентом, роблячи перебування користувача на сторінці комфортним.

Перед додаванням на сайт нового товару або статті анонсуйте це в соц. мережах. Для цього можна підготувати яскраве прев’ю, запропонувати фоловерам знижку за промокодом, а також знижку при переході на сайт саме за цим посиланням.

Конкурси також можна урізноманітнити та включити в них елемент переходу на сайт. Крім стандартного “познач друга”, спробуйте завдання типу “знайти на сайті фото з поста” або “виявити найдешевший продукт”. Можна йти ще далі. Наприклад, попросити підписників перейти у спеціальний розділ сайту та залишити посилання на бажаний приз. Далі шляхом голосування виявити переможця.

Це лише частина ефективно працюючих активностей. Ви можете вигадати свій формат, адже тут вас обмежує тільки фантазія.

просування сайту в соцмережах

Обов’язково зробіть групу відкритою. Не заважайте собі. Будь-який користувач повинен мати змогу побачити цікавий контент та розшарити його. Також увімкніть опцію коментарів. Звичайно, не варто забувати про посилання на сайт. Бажано прикріпити його на видному місці в описанні групи.

Не зайвим буде розміщення закріпленого поста. У ньому доцільно вказати, чим паблік може бути корисним, анонсувати рубрики та активності.

Організація конкурсів та розіграшів

При розміщенні реклами в соцмережах добре зарекомендував себе формат give-away. Розіграш призів ефективно працює через історії Фейсбук та сторіз і пости Інстаграм, у форматі “підпишись на наш паблік та тегни у коментарі друга”. Тут ми отримуємо 2 види профіту: підвищення взаємодії людей з нашою сторінкою та підвищення охоплення аудиторії, за рахунок зазначених у коментарях користувачів. Проте розіграші не можна назвати на 100% безоплатним методом, адже доводиться щось дати аудиторії. Цей спосіб швидше можна назвати позарекламним.

Активне використання хештегів

У Фейсбук, Інстаграм та інших соціальних мережах вбудована функція тематичного пошуку по хештегу. Грамотний підхід до підбору хештегів допоможе підвищити позиції ваших постів.
Вирізняють різні типи хештегів залежно від частотності (низько-, середньо-, високочастотні), а також від змісту (нішевий, географічний, брендовий, персональний, вірусний, інше).

Дотримуйтесь простих правил при додаванні тегів:

 • використовуйте хештег, релевантний до вашого посту.
 • уникайте загальних розмитих тегів типу #summer, #food — так ви ризикуєте загубити ваш пост серед безлічі схожих публікацій.

Оптимізація сторінки із застосуванням ключових слів

В алгоритми будь-якої соцмережі вбудовані пошукові інструменти. При цьому вплив на позиції пабліка у пошуку всередині соцмережі надають ті ж фактори, що й у пошуковій системі Google. Йдеться про якість вашого пабліка та ключові метрики (кількість лайків, підписок, коментарів, шерів). Оптимізація полягає в додаванні ключових фраз у заголовок та опис групи, а також у публікації та хештеги.

У підборі найчастіших тематичних запитів допоможе сервіс Google Trends. Важливо, щоб контент у пабліку містив ключі. При цьому, краще працює органічна та природна їх вставка у текст та хештеги.

Робота з відгуками та дискусіями

Клієнту, який залишить фідбек про вас у соціальній мережі, та застосує ваш хештег під публікацією, можна запропонувати знижку. А якщо має місце нейтральне або навіть негативне відкликання, ефективним кроком буде робота з запереченнями. Дайте відповідь такому клієнту і запропонуйте йому особливий сервіс або компенсацію, якщо негативна ситуація справді виникла з вини компанії. Це буде помічено друзями та фоловерами незадоволеного клієнта. Що дозволить справити враження професійної та клієнтоорієнтованої компанії, і дасть приплив аудиторії.

Продовжуючи тему спілкування з клієнтом, варто приділити увагу підтримці живих обговорень на вашій сторінці. Це також сприяє припливу аудиторії, за рахунок того, що пост кожного користувача видно його друзям та підписникам. Створюється ефект вірусної target реклами.

Взаємодія з пабліками-сусідами та конкурентами

Варто пошукати сторінки компаній, які надають товар або послугу, схожу на вашу. Наприклад, ви займаєтеся продажем машинок для стрижки. Доцільно зробити крос-промо з акаунтом барбер-шопу або салону краси.

Тактика наступна — ви лайкатимете один одного, залишатимете теги в сториз, організовуватимете загальні івенти формату give-away. Це взаємовигідна допомога у зростанні охоплення аудиторії та залученні фоловерів.

Повертаючись до теми конкурсів, слід зазначити, що ви можете проспонсувати розіграш у сторонньому співтоваристві. Так ви досягнете ситуації, коли конкурсний пост буде містити посилання на ваш корпоративний акаунт. У деяких випадках, крім посилання, додається опис товару або послуг спонсора. Можна вбити одразу двох зайців — отримати приток користувачів на сайт і в паблік.

Однак, крім спільнот із суміжних сегментів ринку, корисно фокусуватися і на пабліках конкурентів. Вступайте до спільнот, учасникам яких може бути цікавий ваш товар. Коментуйте пости, беріть участь у дискусіях, ділитеся посиланням на сайт, якщо це не забороняється спільнотою.

Платні методи просування сайту в соцмережах

Таргетована реклама

Всі ми знаємо, наскільки це сильний інструмент. Особливо під час використання парсера. Це спеціальний сервіс таргетованої реклами, який шукає фоловерів конкуруючих співтовариств у соцмережах.

Парсер допомагає зробити дуже тонке налаштування пошуку. Наприклад, ви можете виявити тематичний паблік, з якого фоловери не виходять, але й не беруть активної участі. Це означає, що спільнота не балує людей новим контентом, однак інтерес до теми паблика у користувачів є.

Парсер допомагає моніторити аудиторію пабліка-конкурента, приплив якої стався нещодавно. Висока ймовірність, що такі люди ще не визначилися з конкретним брендом і можуть зацікавитися альтернативними продуктами на зразок вашого.

Налаштування таргетованої реклами та залучення відвідувачів на сайт у такий спосіб допоможе забезпечити приплив якісної теплої аудиторії.

Партнерство зі сторонніми спільнотами

Якщо бачимо, що у сторонній групі є частка нашої цільової аудиторії, варто замислитися над платним партнерством. Можна укласти домовленість з адміністрацією групи на додавання промо-постів, де буде відображено посилання на ваш сайт та акаунт чи групу в соцмережі, месенджері.

Це може принести хороший приплив клієнтів. Важливо перед таким кроком якісно проаналізувати, наскільки велика частка цільової аудиторії перебуває у групі, яку ви розглядаєте для партнерства.

Залучення блогерів до реклами web-сайту

Жива реклама від інфлюєнсера буде ефективною, особливо вона поширена в Інстаграмі. Формат співпраці залежить від конкретного блогера. Це може бути робота за бартером або з додатковою оплатою. Оцінюйте рівень впливу блогера, як особистості, на аудиторію. А також кількість цієї самої аудиторії.

Як результат отримуємо просування товару у вигляді огляду чи нативної реклами. Останнє є особливо ефективним, адже блогер розповідає історію особистого досвіду використання продукту.

Моніторинг згадок про компанію в соцмережах

Існують платні сервіси, які моніторять згадки про ваш бренд у соціальних мережах. Ці програми відстежують коментарі та пости, де ваш продукт згадувався. Таким чином можна виявити негативні відгуки та опрацювати їх. Чи подякувати людині за виявлений інтерес, провести з нею комунікацію. Після встановлення особистого контакту варто запросити користувача на сайт. Акцентувати, що там він побачить відгуки інших покупців, та побачить більш інформативні картки товарів. Також на сайті може бути стаття, яка розгорнуто відповість на запитання потенційного клієнта.

Висновки щодо просування сайту в соціальних мережах

Пошуковики враховують сигнали від соціальних мереж. Тому використовувати рекламний таргетинг для розкручування сайту, однозначно варто.

Перед початком розкручування слід підготувати і сайт, і соцмережі. Подумати над майбутнім контентом та способами взаємодії сайту з медіа ресурсами. Просувати сайт можна різними методами як безкоштовними, так і платними.

Безкоштовні інструменти — якісне ведення групи, конкурси та розіграші, оптимізація та хештеги, взаємодії з іншими групами, робота з відгуками. До платних відносяться: грамотна таргетована реклама, співпраця зі сторонніми групами, робота з блогерами, використання програм для моніторингу трафіку.

Вибір методу розкручування індивідуальний. Потрібно проаналізувати поточні метрики приходу аудиторії, зрозуміти слабкі місця та сфокусуватися на їх прокачуванні. Для отримання консультації щодо якісного настроювання SMM, перейдіть за посиланням на сторінку послуги таргетинг реклами та заповніть форму зворотнього зв’язку.

0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...

  X

  Бажаєте сайт?
  Ми можемо допомогти Вам у розробці Web-ресурсу, залиште нам свою заявку

  Давайте працювати разом

  Напишіть нам для обговорення будь-яких питань

  Залиште заявку і ми з вами зв'яжемося

   ukукр