Що таке доопрацювання сайту і навіщо це потрібно?

Доопрацювання сайту — це спектр дій, орієнтованих на вдосконалення функціональності і поліпшення юзабіліті вашого сайту. В рамках доопрацювання робимо акценти на технічну і внутрішню оптимізацію, графічний дизайн, зовнішній вигляд, навігацію, взаємодію користувачів з сайтом.

Ребрендинг, редизайн, зміна фірмового стилю

01

Розширення асортименту товарів або послуг

02

Інтеграція сторонніх сервісів та зміна інтерфейсу

03

Вчасна реакція на нові апдейти пошукових систем

04

Надання сайту зручності та корисності для людей

05

Приріст позицій у видачі та нарощування трафіку

06

Які роботи включає в себе доопрацювання сайту?

Доопрацювання сайту АнализАнализАнализАнализАнализ
01
Поліпшення бізнес-логіки

Покращення юзабіліті, щоб відвідувачам було простіше і зручніше користуватися сайтом.

02
Верстка

Коригування структури, додавання інтерактиву, спрощення шляху користувача від візиту до покупки.

03
Редизайн

Свіжість у стилі оформлення бренду, оновлення логотипу та графіки, розміщення більш якісних зображень.

04
Рефакторинг

Технічна оптимізація програмного коду, усунення багів та помилок, прискорення сайту без втрати якості контенту та підвищення його потужності в цілому.

05
Впровадження нового функціоналу

Додавання інтерактивного онлайн-калькулятора чи зручної форми замовлення, галереї, налаштування соцмереж, віджетів, коментарів.

Неймовірні сайти
Давайте створювати неймовірні сайти разом

Обговоримо?

Обговорити проект

Всі круті проекти починаються з заповнення цієї форми

Заповнити бриф

Доопрацювання та мобільна адаптація сайту під ключ

Успішні підприємці знають, що підтримка онлайн-ресурсу в оптимальному стані є запорукою успіху бізнесу в інтернеті і залучення нових клієнтів. Недостатньо просто розробити сайт і покладатися на те, що він буде спокійно собі працювати і приносити прибуток з мінімумом приділяється йому уваги.

У всесвітній мережі навіть у дрібного підприємства є всі шанси обійти представників середнього і великого бізнесу за рахунок добре пропрацював онлайн-ресурсу. Погодьтеся, гарний, оптимізований, відмінно працює web-сайт заслужить у відвідувачів більше довіри, ніж морально застаріла, передає “привіт з 2000-них” online-майданчик на старому, обмеженому движку з довгої завантаженням сторінок, незрозумілим інтерфейсом, поламаною версткою і складним меню . Нехай навіть вона буде представляти великий промисловий холдинг. В інтернеті зустрічають по одягу, а нею якраз і є ваш веб-ресурс.

Якщо він і створений авторитетними розробниками, доробка сайту необхідна в процесі його існування. Це може бути освіження дизайну, правка верстки, пошукова оптимізація, впровадження нових елементів, оновлення контенту і т.д.

Окремим аспектом виділяється адаптація сайту під мобільні пристрої. У разі відсутності адаптивної верстки ви можете втратити до 45% клієнтів. Причина полягає в алгоритмі mobile-first index. Він з’явився кілька років тому, і завдяки йому перевага у видачі Google віддається ресурсам з наявністю адаптиву. В даний час важливо, щоб дизайн веб-платформи підлаштовувався під будь-який гаджет, адже кожен другий-третій користувач зараз серфить інтернет за допомогою смартфона або планшета. Не оптимізувавши верстку під сучасні реалії ви ризикуєте втратити істотну частину аудиторії. Таким чином, рішення адаптувати сайт під мобільні пристрої — одне з ключових на етапі розробки. Якщо воно спочатку було упущено, значить потрібно допрацьовувати web-ресурс в процесі просування.

Що включає доопрацювання веб сайтів і навіщо вона потрібна?

Деякі власники онлайн платформ, перш ніж замовити доопрацювання сайту, задаються питанням: навіщо мені це? Здавалося б, все працює, контент додається, менеджери відповідають на відгуки та запитання людей, форми спрацьовують — ідеальне середовище для існування онлайн-ресурсу. Однак багато хто плутає підтримку з поліпшенням. У першому випадку веб-сайт працює, але не розвивається. Проте, з часом він застаріває, так як з’являються нові технології програмування, створюються передові дизайнерські рішення, оновлюються алгоритми пошукових систем. І ваш ресурс повинен встигати підлаштовуватися під всі ці зміни. Просування — процес безперервний, що вимагає розвитку, апгрейда, поліпшення. Помилково вважати, що хороша онлайн-платформа сама вибереться в ТОП видачі ПС і зостанеться там назавжди.

Як показує практика, причини доопрацювання сайту можна розділити на 2 категорії:

  1. Технічна — все, що стосується роботи і функціональності online платформи. Сюди входить інтеграція нових плагінів та віджетів, апгрейд функціоналу і конверсійних елементів, сучасний дизайн сайту і т.д.
  2. Маркетингова — оновлення контенту на web-ресурсі. Включає ребрендинг, зміну інформації про товари і послуги, додавання нових продуктів, а також зачіпок і помітних спецпропозицій для відвідувачів, які працюють на поліпшення поведінкових факторів.

Залежно від причини і типу доопрацювання, реалізувати правки сайту може верстальник, програміст, сеошник, юзабіліті-розробник, дизайнер.

За якими напрямками можна доопрацювати сайт?

Структурно модернізацію веб-ресурса можна розділити на шість складових:

  1. Технічна база. До цього пункту належать роботи, спрямовані на програмні правки сайту. Припустимо, отримання https-протоколу і SSL-сертифіката, зниження серверного навантаження, переїзд на VPS, фікс помилок в коді, прискорення завантаження сторінок, налагодження роботи скриптів, краш-тести та ін.
  2. Інтерфейс. Комфортний, привабливий веб-сайт завжди буде викликати довіру у людей. Тому, на даному етапі вносяться правки в UX-дизайн, аналізується поточний стан юзабіліті, робиться редизайн, якщо того вимагають обставини.
  3. SEO. Пошукове просування веб-ресурсу обійдеться вам значно легше і дешевше, якщо провести внутрішню оптимізацію і зробити його привабливим для пошукача. До СЕО відноситься настройка технічних файлів, мікроформатів, заголовків, аналітики, фільтрів і карток товарів для інет-магазинів, мета-тегів та інші роботи, спрямовані на спрощення розкрутки в ПС.
  4. Автоматизація. Деякі операції з обслуговування та підтримки веб-ресурсів можна автоматизувати, полегшивши тим самим роботу фахівців з ними. Сюди входять online-калькулятори, інтеграція систем контролю, переоцінки товарів і внутрішньої звітності, настроювання резервного копіювання web-сайту на сервері і т.д.
  5. Електронний облік. Важливо завжди бути в курсі подій, своєчасно дізнаватися про зміни і моніторити поточний стан справ. В такому випадку корисною буде інтеграція систем онлайн-запису і складського обліку, моніторингу дій клієнтів і контролю виконання завдань.
  6. Маркетинг. Націлений на підвищення лояльності до бренду, залучення нових клієнтів та утримання поточних. Чим більше відвідувачів стануть вашими постійними покупцями — тим краще, чи не так? Тому маркетингові правки можуть включати надання знижок клієнтам в автоматичному режимі, генерацію купонів та ін.

Що стосується в цілому доопрацювання сайту, ціна його формується завжди індивідуально, оскільки у кожного ресурсу спостерігаються свої проблеми, що заважають ефективному просуванню. Для оцінки масштабу роботи потрібно, як мінімум, перевірити код і базу даних.

Окремо слід приділити увагу адаптації сайту під мобільні девайси. Зробити це можна за допомогою розробки аналогічного ресурсу на піддомені, CSS медіа запитів, Javascript, динамічної загрузки відповідної версії розмітки. Ціна формується виходячи з того, яким способом досягається мобільна адаптація сайту.

Через постійний розвиток платформи Google змінюються функції та алгоритми її роботи. Застосування застарілих технологій на сайті може призвести не лише до некоректного відображення його вмісту, але й до погіршення ранжування у пошуковій системі.

Тут варто зазначити, що для мобільної адаптації сайту потрібен доступ до бази даних web-ресурсу, що редагується. Не змінюючи ключові елементи, ми вносимо зміни до програмного коду, після чого можемо легко впроваджувати оновлений функціонал. Інтеграція нових технологій вплине на працездатність чи функціонал ресурсу лише у позитивному ключі. До позитивного боку адаптування сайту під мобільні пристрої варто віднести можливість проведення рефакторингу.

Коректного відображення контенту веб-ресурсу ми досягаємо завдяки тестуванню оновленої версії на всіх можливих дозволах екранів. Виходячи з вимог замовника, можемо виконати верстку окремих елементів для більшої зручності та читання матеріалу.

Як показує практика, кількість переглядів може зрости у кілька разів завдяки адаптації сторінки під мобільні пристрої. Масштабовані для відповідних екранів тексти, відео та зображення зроблять перегляд інтернет-ресурсу значно комфортнішим.

Адаптування сайту під мобільні пристрої дозволить змінити сторінку для коректного відображення на пристроях із різними дозволами екрану. Не допустивши втрати вмісту або функціоналу.

Оскільки більшість веб-ресурсів робляться на движку WP, високою популярністю зараз користується оптимізація wordpress сайту під мобільні пристрої. Завдяки спрощеній базі даних адаптація сторінки пройде швидше. WordPress дозволяє елементарними шляхами редагувати, масштабувати та впроваджувати редагування в структуру сторінки. Наша діджитал-компанія пропонує послуги з апдейту онлайн-ресурсів на WP під різні портативні гаджети.

Адаптувати сайт для мобільних пристроїв дозволить адаптивна верстка та впровадження нового функціоналу. Інтеграція інтерактивних елементів значно спростить взаємодію з сайтом.

Коректно адаптувати сторінку для мобільних пристроїв дозволить новий дизайн з акцентом на адаптивну верстку. Версія для портативних девайсів має привабливо виглядати на екранах різних розмірів. При цьому візуальне оформлення відповідає версії сайту для комп’ютерів. Зміна застарілих, неефективних елементів інтерфейсу дозволить покращити ранжування, читання сайту та його популярність серед користувачів інтернету.

Ціна адаптації сайту під мобільні пристрої договірна та залежить від вимог замовника. У замовлення також можна внести і редизайн.

Щоб з’ясувати що потрібно виправити на web-сайті, телефонуйте нам, заповнюйте бриф і отримайте максимум прибутку від бізнесу в інтернеті!