Блог > Інтернет-маркетинг > Сайт-візитка або корпоративний сайт — докладний розбір понять та відмінностей
Блог Інтернет-маркетинг
view 9
0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...
18.01.2022
Spread the love

Сайт-візитка або корпоративний сайт — докладний розбір понять та відмінностей

Вибір сайту для бізнесу подібний до вибору стратегії його просування в інтернет-мережі. Як зрозуміти — зробити сайт візитку чи корпоративний веб-ресурс? Про це ми й поговоримо в нашій статті.

Ретельно підходьте до вибору типу сайту

Щоб вибрати правильно, потрібно розцінювати використання сайту як проект. Від цього проекту залежить результат: або сайт проведе «за руку» вашого клієнта до замовлення продукту, або покупець назавжди забуде дорогу на ваш веб-ресурс.

Чому розцінювати як проект? Адже проект — це щось нове, унікальне, обмежене бюджетом та термінами. І націлене на досягнення чітких показників ефективності. Понад те, на початку будь-якого проекту важливо моделювати наслідки його впровадження. Ще «на березі» необхідне розуміння, скільки в нього потрібно інвестувати відразу, які операційні витрати доведеться понести у процесі впровадження та після релізу.

Ключ до успішного впровадження — вибір типу сайту та стратегії просування ще “на початку шляху”. Саме такого типу, який максимально підходить вашому бізнесу. Виділяють два основні види сайтів, що використовуються для презентації компанії в інтернеті. Це візитівка та корпоративний сайт.

Візитка та корпоративний сайт — у чому різниця

Чим відрізняється сайт-візитка від корпоративного сайту? Давайте проведемо аналогію.

Всі ми стикалися з дилемою — купити дорогий смартфон чи бюджетний. В даному випадку як дорогий у нас виступає корпоративний сайт, а бюджетний варіант — це сайт-візитка.

чим відрізняється сайт-візитка від корпоративного сайту

Дорогий гаджет, як і корпоративний сайт, є презентабельним. Набір функцій в ньому настільки багатий, що користувачу потрібно постаратися, щоб освоїти їх по максимуму. Але, поставивши це за мету, можна налаштувати девайс під щоденні цілі так, що він значно спростить життя.

У проект «крутий телефон» вам доведеться влити великі «інвестиції». Завдяки підвищеній якості зборки термін служби буде довгим. Протягом цього терміну «операційні витрати» на ремонт та обслуговування зводяться до мінімуму. Розділивши рівною мірою загальну суму витрат на термін служби, інвестовані гроші вже не здаються такими величезними.

Але не завжди буває так, що дорогий телефон дійсно потрібен користувачеві і він потребує в повній мірі усіх «примочок» девайса. Іноді люди купують невиправдано дорогий апарат і користуються ним як звичайною «дзвонилкою». У такому разі достатньо купити бюджетний гаджет.

У випадку з бюджетним гаджетом, як і з сайтом візитівкою компанії, маємо справу з мінімально необхідними інвестиціями. Якщо, крім базових функцій, людині нічого не потрібно — це ідеальний варіант. Проте, з часом, нижча якість смартфона дасть про себе знати. Необхідно буде замінити якісь деталі, купити додаткову картку пам’яті, тощо.

У нашій аналогії під додатковими витратами мається на увазі залучення коштів на розширення функціоналу візитки. Докладніше про це читайте нижче.

Який можна зробити висновок із наведених аналогій? При виборі типу сайту, як і телефону, важливо зрозуміти три речі: якою є потреба бізнесу, скільки «інвестицій» ви готові вкласти в сайт, і яким чином підвищиться ефективність продажів завдяки тому чи іншому типу сайту.

У веб-ресурсів виділяють ключові критерії, які визначають тип сайту: наповнення та функціонал.

Що являє собою веб-сайт візитка по наповненню

Назва «візитка» говорить сама за себе. Коли ви тримаєте в руках справжню паперову візитку, чи багато інформації можете отримати про компанію? Ви, напевно, запам’ятаєте назву, галузь бізнесу та контактну інформацію. За аналогією влаштований сайт-візитка.

Крім того, між власником сайту та клієнтом існує посередник — пошукова система. Саме пошукова система розраховує, який результат запиту видати. Чим вище буде ранжуватися лінк на ваш сайт, тим більше клієнтів зможуть пройти через вашу воронку продажів.

Ви запитаєте — а де зв’язок між наповненням сайту та його просуванням у пошуковій системі? Зв’язок прямо пропорційний. Просування сайту в топ пошуковика залежить від зростання кількості згадок ключових фраз і словосполучень, а також їх коректного використання, та гармонійного розподілу за цільовими сторінками.

що таке сайт візитка

Якщо ваш вибір впав на створення сайту візитки, маємо в такому разі справу, як правило, із 3-7 сторінками, перейти на які можна з головної. Це мінімально необхідний обсяг інформації про те, чим компанія займається, які продукти виробляє, як її географічно можна знайти та зв’язатися з контактними особами.

У чому полягає функціонал сайту-візитки

Функції сайту-візитки найчастіше мінімальні. Ціль такого сайту — ознайомлення клієнта з вашою компанією. При цьому, використовуючи мінімальний набір сторінок та перехідних кнопок. Ми вже торкалися вище аспекту, що без реклами сайт-візитка буде далеко від топу в пошуковій системі. Однак, якщо клієнт все-таки сюди потрапив, то його потрібно зустріти з «хлібом-сіллю». Зробити таку смачну картинку та зручний інтерфейс, щоб він у найкоротший термін натиснув кнопку «Як замовити наш продукт».

У сайту візитки дизайн має бути ”чіпляючим”, а розташування блоків інформації — зручним. Тут можна застосувати навіть психологічні прийоми. Наприклад, людина найкраще сприймає інформацію під час читання зліва направо. Потрібно грамотно об’єднати інфо про компанію в блоки і розташувати їх ліворуч, починаючи з найважливішого. Недалеко розмістивши кнопки переходу в соціальні мережі. Там за бажання можна переглянути більше фотографій та додаткової інформації.

Також важливо вивести на першому плані переваги вашого бренду. Швидше за все, ваша фірма — явно не перша та не остання серед тих, хто продає подібний продукт. Отже, заходячи на сайт і не бачачи переваг перед конкурентами, клієнт буде готовий закрити вікно сайту.

Оскільки сайт-візитка практично односторінковий, розмістіть на головній сторінці ваші ключові переваги. Великими літерами та правильними словами. Розкажіть про свою історію унікального бізнесу. Це не так просто. І також входить у вартість створення сайту. Від правильно підібраних формулювань залежатиме приплив клієнтів. Тому віднесіться ретельно до вибору діджитал-агентства, якому доручите розробку сайту і генерацію контенту для нього.

Ще один хороший прийом — рубрика FAQ (Frequently Asked Questions — питання, що часто ставляться). Це заощадить місце та кількість сторінок. Але вичерпно пояснить клієнту ключові аспекти продукту.

В принципі, більшого від сайту візитки вимагати не потрібно. Тут головне брати не кількістю сторінок та функцій, а якістю опрацювання сайту.

На додаток до інвестицій на розробку доведеться витратити гроші на контекстну рекламу. Або зробити зручним перехід із сайту в соц. мережі, і зосередити кошти на рекламі там. Наприклад, настроїти таргетовану рекламу.

Корпоративний сайт: коли варто обрати саме його

Якщо у випадку сайту-візитки ми стикаємося з поділом витрат (малі інвестиції та додаткові операційні витрати на просування), то корпоративний сайт є варіантом «2 в 1».

Такий тип сайту — це повний опис продукту з безліччю сторінок, де описані різні групи товарів. Найчастіше тут же залиті відео відгуки про продукти, є свої коментарі, текстові відгуки і навіть відео опис окремих товарів.

Якщо компанія, наприклад, надає послуги з будівництва, ремонту, монтажу, продажу будматеріалів, можна запровадити спеціальний калькулятор, який розраховує суму замовлення залежно від обсягу робіт. При натисканні на кожний товар виводиться його докладний опис. В якому згадуються і ключові слова. Сумарно ці ключові запити піднімають сайт в ТОП пошуковика.

що таке корпоративний сайт

Замовити корпоративний сайт або створити сайт візитку — не так важливо з погляду розробки. У будь-якому випадку вам потрібен зручний дизайн, не ріжучий око. Клієнту має бути приємно розглядати ваш веб-ресурс. Більше того, якщо ваш сайт знаходиться в ТОПі пошукача, покупцю легше його знайти, значить, ресурс стане відвідуваним. Погодьтеся, у привабливого та зручного web-сайту більше шансів потрапити у ТОП пошукової видачі.

Крім того, якщо на сайті представлені різні категорії послуг компанії, дуже важливо їх грамотно структурувати та поєднувати в логічні групи. Як відомо, людина може пам’ятати не більше 7-9 слів. Далі вона починає об’єднувати їх у групи. Позбавте вашого потенційного клієнта від мозкової напруги. Групування розділів сайту та його інтерфейс загалом мають бути інтуїтивно зрозумілими та легко читаними.

Який тип сайту слід вибрати

Вибір типу веб-ресурсу за вами. Почати варто з підбору тямущого діджитал-агентства, яке спеціалізується на розробці сайтів візиток або корпоративних веб-ресурсів.

Далі слід обговорити з виконавцем замовлення ваш бізнес, його тонкощі. Якщо це вже не перший сайт, важливо зрозуміти, що пішло не так із попереднім, чому він не приніс багато продажів.

Не дарма на початку статті рекомендується ставитися до розробки сайту як до проекту. Як і будь-який проект, використання сайту потрібно грамотно спланувати, і тільки потім формувати перше ТЗ на дизайн.

Розробку сайту від А до Я можна замовити тут — створення сайту візитки з нуля. Наше діджитал-агентство — це досвідчені розробники, які спеціалізуються як на візитках, так і на корпоративних сайтах.

0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...

  X

  Бажаєте сайт?
  Ми можемо допомогти Вам у розробці Web-ресурсу, залиште нам свою заявку

  Давайте працювати разом

  Напишіть нам для обговорення будь-яких питань

  Залиште заявку і ми з вами зв'яжемося

   ukукр