Блог > SEO — пошукове просування > SEO-оптимізація в 2021 році: ТОП 7 трендів просування сайтів
Блог SEO — пошукове просування
view 110
4,50/5 Корисність Кількість оцінок 2
Як вам стаття?
Loading...
23.12.2020
Spread the love

SEO-оптимізація в 2021 році: ТОП 7 трендів просування сайтів

Фінішна пряма минає – саме час підсумувати досягнення, і планувати дії на майбутнє, аналізуючи помилки, і розбираючись в тому, що і як краще зробити в наступному році. Онлайн просування web-ресурсів в цьому випадку не виняток. Розглянемо, які тренди будуть затребуваними в світі SEO, і на що слід звернути увагу при оптимізації і просуванні сайтів в пошукових системах.

Кількість чинників ранжирування і обсяг вимог пошукових систем до онлайн-ресурсів зростає з кожним роком. Буквально 5-7 років тому SEO оптимізація і розкрутка сайтів зводилася до розміщення на просуваються сторінках невеликих текстів, заспамленності ключовими запитами, і масову закупівлю посилань, причому якість сайтів-донорів не особливо перевірялося. Досягти ТОП-10 в Google тоді було порівняно нескладно, але зараз, через сильну конкуренцію ті часи безповоротно минули.

Для успішного ранжирування ресурсу пошуковими системами необхідно докладати максимум зусиль, адже алгоритми ПС постійно вдосконалюються, а нові апдейти виходять регулярно. Мета поліпшень гранично проста – відобразити користувачам в результатах видачі найкращі результати, максимально відповідні їх пошуковим запитам. Однак для фахівців, що займаються SEO оптимізацією в Україні та інших країнах, всі нововведення Гугла – черговий виклик і перевірка на професіоналізм, вимагає ретельного аналізу ситуації і пошуку оптимальних рішень. Щоб успішно підвищувати рейтинг інтернет-ресурсу і відповідати очікуванням відвідувачів, важливо враховувати тенденції світу SEO і знати, які канали, інструменти, методи просування втрачають актуальність, а які – тільки набирають обертів.

SEO оптимізація і просування сайтів – тренди 2021 року

Перш ніж почати вивчення нових тенденцій, розглянемо, які з анонсованих апдейтів нинішнього року плавно перетікають в наступний:

 1. Core Web Vitals – алгоритм, запуск якого відбувся в травні 2020 року, і зараз він активно розвивається і поліпшується. Статтю про апдейт Core Web Vitals ви можете прочитати в нашому блозі.

 2. Page Experience – новий апдейт ранжирування, впровадження якого планується в травні 2021 р

 3. Переклад веб-ресурсів на mobile-first індекс – перенесений на березень 2021, хоча спочатку планувався у вересні 2020 року.

 4. Passage Indexing – оновлення ПС для індексування фрагментів, яке допоможе Гуглу краще розуміти сторінки з хорошим, але погано структурованим, “розмазав” контентом. В цьому році даний апдейт не відбувся, швидше за все, він перенесений на наступний.

Таким чином, SEO оптимізація, вартість якої залежить від складності та обсягу робіт, в 2021 році повинна проводитися з акцентом на майбутні алгоритми, щоб до їх виходу веб-ресурс максимально відповідав поточним вимогам пошукової системи. Тепер розглянемо, що для цього потрібно зробити і як це реалізувати найбільш ефективно.

1. SEO оптимізація сайту під Google – експертний, авторитетний, достовірний контент

Пошукові системи шукають і показують найбільш релевантні сторінки, максимально задовольняють Интент користувача. Чим якісніше і корисніше контент, тим вище буде залученість аудиторії і кількість повторних сеансів. Гугл не любить і негативно сприймає погано написаний текст, і якщо інформація на сторінці виявиться невідповідною використаним пошуковим фразам, він не покаже її у видачі.

Найгірше, що може бути для розкрутки інтернет-ресурсу – публікація і розміщення на сторінках коротких, заспамленності ключовими фразами текстів. Цей метод просування настільки застарів, що застосовувати його зараз – моветон. Тим більше що з виходом Passage Indexing обробка лонгрідов, ймовірно, стане більш ефективною.

оптимизация контента по принципу EATДо речі, SEO оптимізація і пошукове просування сайтів за рахунок контенту має на увазі не тільки публікацію унікальних текстів: оглядів, кейсів, новин, мінлива, статей, досліджень та інших матеріалів. Крім цього слід задіяти інші формати контенту:

 • інфографіку, схеми, діаграми;

 • фотографії, зображення;

 • відеоролики;

 • галерею товарних пропозицій;

 • інтерактивні карти;

 • тематичні калькулятори послуг, товарів.

Таким чином, web-сторінка стане більш різноманітною, цікавою користувачеві. Припустимо, якщо йому ліньки читати, він подивиться інфографіку або відеоогляд. Пошуковики найкраще ранжируют контент, який відвідувачі дочитують до кінця і діляться ним на сторонніх ресурсах. Для ПС це сигнал, що матеріали корисні і актуальні для цільової аудиторії.

SEO оптимізація контенту веб-сайту буде неповною, якщо проігнорувати концепцію E-A-T. З’явилася вона кілька років тому, а в травні 2019 стала частиною алгоритму оцінки якості сторінки – Page Quality. Втім, дана концепція залишається трендової і в 2021 році.

Суть E-A-T полягає в експертність, автентичності та авторитетності текстових матеріалів. Наприклад, стаття для медичної платформи повинна складатися лікарем або автором з медосвітою, інструкція підключення обладнання – інженером, текст на юридичний web-ресурс – адвокатом, юристом або копірайтером з відповідною освітою. До слова, у Google є право на запит свідчення, що підтверджує кваліфікацію автора.

 • Щоб адаптувати контент до вимог E-A-T, рекомендується:

 • Заповнити розділ “Про компанію”, вказавши детальну інформацію про неї і її діяльності.

 • Реалізувати додавання відгуків. Чим більше реальних, позитивних відгуків міститься на сторінках, тим вище цінність ресурсу для ПС.

 • Формувати гарну репутацію. Важливо, щоб позитивні згадки про компанію були на сторонніх, авторитетних джерелах.

 • Нарощувати якісну кількість посилань. Беклінки з трастових, релевантних інтернет-ресурсів підвищують авторитетність web-сайту для пошукача.

 • Вказувати інформацію про експертів, які написали статтю: посаду, освіту, досвід роботи і т.д., публікувати лідерів думок, перевіряти на актуальність тексти, розміщені кілька років тому.

Оптимізуючи контент під E-A-T, важливо розуміти, що швидко отримати результат після внесення змін у цій чиннику не вийде. Чи спрацює він після кількох апдейтів ПС.

2. Local SEO – Google My Business і Maps

З огляду на карантину і пандемії протягом 2020 року стало набагато більш затребуваним локальний пошук. Люди почали частіше шукати сервіси близько до місця свого перебування. До речі, Google підтримує цей тренд, закликаючи користувачів допомагати місцевому бізнесу, замовляючи послуги або купуючи товари поруч з ними. У зв’язку з цим було внесено ряд коригувань в локальний пошук:

 • У додатку Гугл Мій Бізнес з’явилася можливість контактувати з аудиторією безпосередньо.

 • Статистика карт і пошуку був поліпшена, ставши більш деталізованої і повномірної.

 • В розділ “Що поруч” інтегрована нова персоналізована стрічка, за допомогою якої користувач швидко дізнається про події, що відбуваються поблизу. У неї додаються найсвіжіші повідомлення, огляди, фотографії від місцевих експертів, продавців їжі і людей, на які підписаний користувач Google Maps.

Крім цього, за спостереженнями SEO-оптимізаторів, Гугл почав показувати в локальній видачу вік компаній і мітку Google Guaranteed, що може позитивно вплинути на кількість кліків і сформувати лояльність аудиторії. Однак, дані опції поки ще знаходяться на стадії тестування.

3. SEO оптимізація web сайту з акцентом на мобільні пристрої

SEO оптимизация web сайта с акцентом на мобильные устройстваПісля Mobile Friendly Update пройшло вже кілька років, але навіть зараз зустрічаються онлайн-ресурси, які не мають якісної мобільної версії, особливо цим “грішать” самописние web-платформи.

Щоб спонукати вебмайстрів створювати функціональний, зручний і красивий адаптуюся в вересні 2019 Google запустив алгоритм Mobile First Index. З огляду на, що до березня 2021 року планується остаточний перехід на нього, адаптація під мобільні гаджети є важливим SEO-трендом на даний момент.

Як показує статистика, частка мобільного органічного трафіку в ніші B2C вже досягає 80%. Все частіше люди користуються інтернетом зі смартфонів, адже ергономіка і продуктивність портативних девайсів зараз дозволяє комфортно і ефективно відвідувати сайти будь-якої тематики.

SEO оптимізація Google Mobile First – що потрібно зробити:

 • Забезпечити швидке завантаження сторінки. Тут потрібно розуміти, що на мобільних пристроях швидкість інтернету нижче, ніж на ПК, а значить, – ресурс повинен володіти меншим “вагою” і завантажуватися ще швидше. Адже на рішення користувача можуть вплинути мілісекунди. І Mobile Friendly в цьому випадку вирішує, відвідає людина ваш онлайн-ресурс чи ні.

 • Розташувати тексти, розділи меню, кнопки і конверсійні елементи так, щоб витримати зручне для користувача відстань між ними. Ніщо не повинно перешкоджати кліках і навігації відвідувачів. Також не рекомендується ховати контент в таби, каруселі та інші компоненти інтерфейсу.

 • Ретельно протестувати функціональні можливості адаптивної версії. Не завжди функціонал, реалізований на робочому столі, коректно працює на мобільних пристроях.

 • Розставити акценти, звертаючи увагу користувача на найважливіше, те, що вирішує його проблему. Оскільки екран мобільних гаджетів менше, ніж ПК, елементи інтерфейсу, впроваджені для краси, слід тестувати на предмет їх користі для відвідувачів.

Такому чином, якщо у вашого сайту немає адаптивної версії, або вона все ще перебуває на піддомені m.site.com, до березня 2021 року необхідно вирішити дану проблему, інакше ваш web-ресурс недоотримає органічний трафік, а його позиції будуть занижені пошуковою системою.

4. Призначений для користувача досвід впливає на ранжування

Раніше корпорація Google публічно не підтверджувала, що призначений для користувача досвід входить в число ключових поведінкових факторів, що впливають на ранжування web-ресурсів. У 2020 ситуація змінилася, і в наступаючому році планується вихід алгоритму Page Experience. Він орієнтований на поліпшення користувацького досвіду, і містить ряд вимог до інтернет-платформ:

 • Оптимізована mobile-версія: комфортність, читабельність, індексування.

 • Високі метрики швидкості завантаження – Core Web Vitals.

 • Безпека користувача, відсутність прихованого контенту і вірусного ПЗ.

 • Наявність SSL-сертифіката і підключення HTTPS.

 • Простота сприйняття контенту людьми: без оголошень і настирливої реклами.

Швидше за все, це не фінальний пул вимог, і в подальшому Google повідомить про додаткові метриках Page Experience. Однак, навіть зараз оптимізаторів і UX дизайнерам є над чим попрацювати.

5. Мікророзмітки Schema і Open Graph

Успішна SEO оптимізація і розкрутка сайту в 2021 році без використання структурованих даних навряд чи буде можлива. Насправді, мікророзмітки – явище далеко не нове. Вона допомагає пошуковику зрозуміти контекст сторінки і краще її ранжувати. Однак зараз її ключова цінність полягає в створенні розширеного сниппета, здатного значно збільшити відвідуваність інтернет-ресурсу. Попадання в Zero-click видачу – це гарантований трафік на сайт.

Для структурування даних застосовується розмітка мікроформатів Schema і Open Graph. Остання використовується для сніпетів соціальних мереж. Що стосується Schema.org, необхідно впроваджувати такі типи схем:продвижение сайта под голосовой поиск

 • product – продукт, картки товарів;

 • organization – організація;

 • website – веб-сайт;

 • review – відгуки;

 • FAQ – питання відповідь;

 • video – розмітка відеороликів;

 • article – статті, огляди;

 • blogposting – блоговые публикации.

Правда, слід пам’ятати, що наявність розмітки мікроформатів – це половина успіху. Щоб підвищити ймовірність попадання в розширені сніппети, потрібно публікувати високоякісні матеріали, ретельно структурувати контент, використовувати релевантні ключові запити і LSI-фрази.

6. SEO оптимізація, просування сайту під голосовий пошук

У 2020 році більше половини пошукових запитів в Інтернеті здійснене за допомогою голосу, а 27% користувачів задіють голосовий пошук на своїх мобільних девайсах на постійній основі. Цей спосіб пошуку інформації впевнено набирає популярність і оптимізація онлайн-ресурсу під нього – тренд 2021 року.

Голосовий пошук зручний і незамінний, коли у людини немає часу або фізичної можливості друкувати запит в рядку браузера. Варто відзначити, що ключові фрази в даному випадку відрізняються від звичайних пошукових. Вони включають питальне слово і містять “довгі хвости” – уточнюючі слова, що допомагають пошуковій системі знайти максимально точний збіг і надати кращий результат за запитом.

7. Конверсія в пріоритеті над трафіком

Велика кількість відвідувань і переглядів – хороший показник, що дає пошуковику позитивний сигнал про те, що сайт розвивається і подобається аудиторії. Однак, великий потік трафіку не завжди визначає ефективність онлайн-ресурсу. Важливо пам’ятати про цільове дії, яку повинен зробити людина при відвідуванні сторінки.

Припустимо, ваш інтернет-магазин протягом місяця відвідало 10 000 чоловік, але з них зацікавилися товаром і зробили покупки 4%. Про що це сигналізує? Вами було залучено читачі, які, ймовірно, з захопленням вивчали ваш блог, але не купували реалізовану продукцію.

Як показує практика, інтернет-платформи з невисокою відвідуваністю можуть конвертувати значно краще, ніж портали з багатотисячною аудиторією. Конверсія в 2021 році – один з ключових показників якості онлайн-ресурсів, особливо комерційного сегмента. Тому, рекомендується правильно вибирати мету і стратегію розвитку. Якщо ваш ресурс – продає, концентруйтеся на конверсійні, а не на масовому залученні трафіку.

Резюмуючи сказане

Тенденції SEO-просування не стоять на місці, змінюючись щороку, підлаштовуючись під нововведення і апдейти пошукових систем, а також поведінку і запити користувачів. Щоб опинитися в ТОПі видачі, потрібно не тільки знати про тренди на майбутній рік, але і адаптувати сайти під вимоги пошукових систем, опрацьовуючи їх юзабіліті, контентную і технічну частини.

Якщо у вас виникають труднощі з просуванням, або не вистачає часу вникати в усі аспекти пошукового розкручування, ви можете замовити у нас SEO оптимізацію сайту, вартість якої ми сформуємо, виходячи з ваших цілей і вимог.

4,50/5 Корисність Кількість оцінок 2
Як вам стаття?
Loading...

  X

  Бажаєте сайт?
  Ми можемо допомогти Вам у розробці Web-ресурсу, залиште нам свою заявку

  Давайте працювати разом

  Напишіть нам для обговорення будь-яких питань

  Залиште заявку і ми з вами зв'яжемося

   ukукр