Блог > SMM — просування в соцмережах > Що таке таргетинг в Фейсбуці і які його можливості для просування бізнесу в соцмережах
Блог SMM — просування в соцмережах
view 28
0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...
31.08.2021
Spread the love

Що таке таргетинг в Фейсбуці і які його можливості для просування бізнесу в соцмережах

Соціальні мережі на сьогоднішній день представляють одну з, якщо не саму, популярну платформу. Мільйони людей ведуть там сторінки, гортають стрічки новин і користуються різними додатками.

Користувачі при реєстрації вводять свій вік, сімейний стан, інтереси, іноді місце проживання та інші дані. Саме в соц. мережах поширюється основна маса сучасних трендів і тенденцій.

В таких умовах просування бізнесу там — завдання досить актуальне. Основою її рішення є грамотне складання рекламних оголошень і набір цільової аудиторії.

Що таке таргетована реклама в Facebook і як вона працює?

Важко уявити собі платформу більш зручну для просування бізнесу ніж соціальні мережі. Правда, не завжди вдається грамотно визначити цільову аудиторію і випустити на 100% ефективне оголошення. У підсумку, залучити належну увагу до свого сайту \ сторінці не виходить. У одних підприємців це викликає негативні емоції, і вони кидають задумку на півдорозі, інших же підстьобує шукати рішення і досягати своїх цілей. Якщо у вас немає часу займатися налаштуванням реклами в соціальних мережах, ви можете звернутися до нас. Наші фахівці зроблять свою роботу максимально якісно.

У разі, коли ви вирішили і далі пробувати самостійно просувати бізнес в соц. мережах, перше, що необхідно зробити — визначити цільову аудиторію і максимально широко її охопити. Найкраще з цим справляється таргетована реклама. Вона дозволяє показувати оголошення людям, яких вони зацікавлять з більшою ймовірністю. Використовуючи дані користувачів (ними надані), алгоритми соціальних мереж підбирають найбільш доречну рекламу. Так у 8-й річної дитини не спливе віконце “Цілодобовий Паб”, а у колекціонера античної літератури не з’явиться вивіска “ТОП-10 жіночих романів 21-го століття”. Реклама — двигун торгівлі, але для її ефективної, гарантованої роботи необхідні знання принципів і методів маркетингу.

Що таке таргетинг в Фейсбуці? У кількох словах — це рекламна кампанія, завдання якої — визначити цільову аудиторію і методи впливу на неї. Популярність соціальної мережі дозволяє показувати оголошення широкому колу користувачів. Реклама в тематичних спільнотах приверне увагу цільових покупців. Ви зможете повідомити про свій товар чи послугу набагато більше зацікавлених людей.

Слід розібратися в усьому по порядку — алгоритми Facebook специфічні і не позбавлені частки ірраціональності. Наприклад, існує складна система забороненого контенту. Її робота здійснюється на принципах захисту авторського права і заборони продажу небезпечних товарів (зброї всіх видів, агресивних хімікатів, наркотичних речовин і т.п.). При цьому система перевірки контенту може певне слово або фразу в оголошенні сприйняти таким, що порушує авторські права (чи інші принципи співтовариства).

Щоб уникнути передчасного (необґрунтованого) блокування необхідно детально вивчити правила платформи. Це допоможе грамотно визначити методи залучення аудиторії. Слід знати “що саме” хоче цільової покупець. Використовуючи відкриті дані користувачів, алгоритми таргетованої реклами спираються на ключові його особливості:

 • вік,

 • соціальний статус,

 • сімейний стан,

 • професію,

 • пабліки, створені учасником,

 • друзів, фоловерів та інші контакти,

 • місце проживання, роботи, навчання.

Втім, використовуючи таргетинг, слід спиратися не тільки на “всемогутній” функціонал соціальної мережі.

Що таке таргетинг в Facebook і основи його застосування на практиці

що таке таргетована реклама в facebookУ соціальних мереж є одна суперечлива властивість — вони збирають інформацію всіх зареєстрованих користувачів. Ще під час реєстрації людина вводить свої дані (вік, сімейний стан та ін.), і цим активно користуються рекламодавці.

Природно, ніхто особисто не перевіряє кожен профіль, все виконують алгоритми Facebook. Їх завдання полягає в швидкому пошуку цільової аудиторії та спішному визначенні інтересів тих чи інших користувачів. З метою успішного запуску рекламної кампанії в соціальних мережах рекомендуємо ознайомитися з діями, які бажано здійснювати та яких краще уникати.

Якщо ви хочете використовувати свій час максимально ефективно, і розвивати бізнес, почати таргетовану рекламу Facebook слід зі звернення до нас. Компанія Light Spider пропонує вам розробку і ведення таргетованої реклами. Наші кваліфіковані фахівці з SMM розроблять рекламну кампанію для вашого бізнесу і займуться її веденням.

Доповнюючи вищесказане, ми допоможемо вам:

 • Створити індивідуалізовану аудиторію;

 • Показати рекламу найбільшій кількості зацікавлених користувачів.

Якщо ваше оголошення не надто велике, можна продублювати назву каналу з активним посиланням на сторінку. Такий прийом приверне додаткову аудиторію до вашого каналу.

Якщо ви набираєте аудиторію, не виключайте її інтереси серед інших мовних груп. Іноді Facebook не показує ключові слова на мові пошуку. Це не означає відсутність іншомовної цільової аудиторії. Алгоритм відбере зацікавлених людей, і в свою чергу покаже оголошення тільки тим серед них, хто відповідає початковим параметрам.

У таргетованій рекламі рекомендується використовувати відео. При цьому не варто побоюватися застосовувати текст. Єдина умова і правило — текст не повинен займати більше 20% місця. Існує 2 варіанти розміщення відеоматеріалу в Facebook:

 • “Призначений для користувача”

 • “Такий, що можна завантажити”

Перший варіант доречно розглядати в разі якщо у вас немає вдалого кадру для “обкладинки”. “Завантажити” — в свою чергу пропонує застосувати заздалегідь підібраний вами візуал. Не забувайте використовувати в відео субтитри. Багато користувачів дивляться контент з вимкненим звуком.

Слід пам’ятати і про такий простий маніпуляційний елемент як CTA. Заклик до дії (особливо з таймером або іншим дедлайном) підстьобне відвідувача виконати певні цільові дії. Бажано не перестаратися і не тиснути на “помітність”. Так вміло вписане, лаконічне “Call to Action” допоможе залучити вам додаткових користувачів, а неоковирне “ТИСНИ!” скоріше відлякає потенційного клієнта.

Чого не варто робити під час налаштування таргетованої реклами Facebook

Не міняйте налаштування оголошень після запуску рекламної кампанії. Алгоритми платформи вкрай негативно реагують на значні зміни, такі як:

 • зміна в інтересах аудиторії,

 • зміна бюджету,

 • зміна плейсменту.

почати таргетовану рекламу facebookПричина полягає в “навчанні” Facebook. Соціальна мережа аналізує поведінку користувачів в перші дні рекламної кампанії. У разі зміни ключових (описаних вище) елементів, алгоритми візьмуться вивчати рекламу і її результати заново.

Допускаються виключно косметичні та текстові зміни. У разі критичної необхідності зміни інтересів або інших параметрів таргетингу краще почати нову кампанію.

Не забувайте стежити за текстом на зображенні — він повинен займати не більше 20% зображення. В іншому випадку алгоритми Facebook значно зменшать охоплення і навіть можуть заблокувати публікацію. Для перевірки займаної текстом площі на зображенні використовуйте офіційний інструмент платформи.

Складаючи рекламні оголошення, намагайтеся уникати “перетину аудиторій”. Таргетована реклама Фейсбук відображається за принципами аукціону. У разі однакового бюджету, більшу аудиторію отримують ті оголошення, на які частіше реагували користувачі.

Працює система таким чином. У вас є дві аудиторії. Їх інтереси в певних областях схожі і ви, недовго думаючи, вирішуєте використовувати одне і те ж оголошення для обох груп людей. В такому випадку метрика “перетину” значно зростає. Більш вдала кампанія зіпсує показники інший. Що в подальшому призведе до даремно витрачених на рекламу коштів.

Щоб уникнути такого роду ексцесів, бажано використовувати інструмент рекламного кабінету “Аудиторії”. Завдяки графіками і точними даними ви зможете визначити відсоток перетину. Оптимальний показник – 15-20%.

Замовити таргетовану рекламу facebookБажано використовувати різні картинки для різних видів плейсменту. Функціонал Facebook дозволяє завантажувати окремі зображення для Сторіс, рекламного кабінету, банерів на сайті. Це дозволить зменшити відсоток перетину аудиторії.

До небажаних дій слід віднести також і автоматизацію плейсменту. Розглянемо детальніше. Під час запуску рекламної кампанії вам запропонують автоматичний розподіл бюджету. Він виявиться ефективним в разі якщо ваша мета “Переходи” або “Продажі по каталогу”. Але якщо ви потребуєте “залученості” або “трафіку” то слід налаштовувати все вручну.

Чому це так важливо? Вся справа в алгоритмах соцмережі. Якщо Facebook бачить що більше людей переходять по вашому оголошенню в Instagram чи інших соціальних мережах — то і левова частка бюджету піде на розміщення оголошень у цих ресурсах.

Ефективна рекламна кампанія можлива тільки якщо ваша платформа, сайт, сторінка в оптимальному технічному стані. Якщо таргетована реклама успішно складена і запущена, безліч користувачів перейде по відповідним посиланням. Уявіть собі, як гарячі ліди “течуть рікою”, але ваш веб-ресурс не може швидко виконувати свою роботу. У такому випадку всі кинуті на маркетинг ресурси виявляться витраченими даремно. Бажано підтримувати сайт в порядку, своєчасно його доопрацьовувати і регулярно покращувати. Якщо у вас не вистачає часу — зверніться в Light Spider!

Замовте у нас таргетовану рекламу Facebook

Ми пропонуємо налаштування, запуск, ведення контекстної і таргетованої реклами в соціальних мережах. Наша компанія спеціалізується як на створенні таргетованої реклами, так і на доопрацюванні сайтів. Також в сферу нашої діяльності входить розробка адаптованої під мобільні пристрої версії web-ресурсу.

Крім таргетингу та створення контекстної реклами, наша компанія пропонує такі види послуг:

 • розробку сайтів з 0,

 • просування в соціальних мережах,

 • SEO,

 • SMM,

 • доопрацювання сайтів,

 • розробку дизайну і ребрендинг,

 • створення особистого блога та інших онлайн-платформ.

Пам’ятайте! Запускаючи рекламну кампанію необхідно переконається в повній працездатності веб-ресурсів. Падіння сайту може повністю анулювати успіхи маркетингового відділу. Уникнути ексцесів вам допоможуть професіонали. Такі співробітники працюють в Light Spider.

Що стосується таргетингу в соцмережах, — не забувайте налаштовувати оголошення для залучення клієнтів, зацікавлених у вашій продукції, послугах. Точно визначивши потенційного покупця і розібравши “що саме” його цікавить, ви з легкістю продасте йому бажане. Грамотний таргетинг — запорука успіху!

0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...

  X

  Бажаєте сайт?
  Ми можемо допомогти Вам у розробці Web-ресурсу, залиште нам свою заявку

  Давайте працювати разом

  Напишіть нам для обговорення будь-яких питань

  Залиште заявку і ми з вами зв'яжемося

   ukукр