Блог » SMM - просування в соцмережах » Сторіс в Інстаграмі: охоплення, статистика, тренди та лайфхаки
SMM просування в Instagram

Сторіс в Інстаграмі: охоплення, статистика, тренди та лайфхаки

Сьогодні соціальні мережі грають якщо не основну, то значну роль у житті інтернет-користувачів. Хоч і залишилися ті, хто принципово не користується сервісами на кшталт Facebook або Instagram, але їх вже меншість. Соціальні мережі найчастіше використовують для комунікації, перегляду цікавого матеріалу, спілкування з друзями чи пошуках корисного (і не дуже) контенту, тощо. Але досить швидко на них навчилися заробляти гроші, наприклад, рекламуючи бізнес. Але як насправді почати заробляти у соціальних мережах? Як просувати інстаграм? У цій статті ми дамо відповідь на ці та багато інших питань!

Навіщо потрібна розкрутка Інстаграма?

Почнемо із причин. Ведення сторінки в Інстаграм вже давно переросло із простого викладання своїх фото в елемент маркетингу. Сьогодні кожен блогер робить пости з явною чи прихованою рекламою. До того ж неважливо чого, чи то закладу громадського харчування, чи послуг IT-компанії, чи запуску державних програм. Зараз майже всі мають сторінки в соціальних мережах і люди приділяють їм набагато більше уваги, ніж засобам масової інформації. Тому кожен зацікавлений у розповсюдженні своїх товарів чи послуг просто повинен бути представлений у таких сервісах як Facebook або Instagram.

Просуванням компанії (та її товарів) у соціальних мережах займаються SMM-фахівці. На відміну від блогерів вони не використовують власні сторінки, їхня робота полягає у складанні та написанні рекламних чи інформаційних постів для цільової аудиторії. Останній тип — це статті, і вони особливо актуальні для таких платформ як Linkedin і Facebook. Але говорячи про Інстаграм, пости найчастіше виглядають як короткі, інформаційні оголошення. Які мають викликати бажання придбати товар чи послугу.

Пости не відрізняються великим обсягом тексту чи інформації та призначені, щоб зацікавити користувача, змусити його виконати цільову дію та перейти на сайт компанії чи сторінку інтернет-магазину. Саме це дозволяє швидко розкрутити бізнес та залучити потенційних клієнтів. Але для успіху в просуванні мало просто написати цікавий текст і створити привабливу картинку. Необхідно зрозуміти специфіку платформи та знати прості методи роботи з Інстаграм. А почнемо ми із проблем, з якими іноді стикаються SMM-фахівці.

Основні проблеми SMM Інстаграма

Останнім часом професіонали з SMM просування в Instagram все частіше зустрічаються із проблемою падіння охоплення. Розглянемо причини та погрози детально! А почнемо з визначень.

розкрутка Інстаграма

Під охопленням аудиторії розуміють кількість унікальних користувачів, які хоча б раз переходили на ваш профіль. Від показів його відрізняє неможливість накрутки кількості переглядів з боку однієї людини. Для чого потрібна метрика охоплень? Відповідь проста — без неї набагато важче визначити інтереси аудиторії у профілі Інстаграм.

Повернемося до заявленої теми. Instagram, як і всі соціальні мережі, насичений алгоритмами. Саме вони визначають контент, який потрапляє до вас у рекомендації. Якщо ви зацікавлені у певній сфері, вам час від часу траплятимуться фото, відео або просто повідомлення від користувачів, які мають схожі інтереси. Простими словами, за цим принципом можна зрозуміти, що цікаво аудиторії, а що ні. Але мова піде не про це, а про причини падіння охоплення.

Фахівці почали помічати невиправдані, негативні зміни у метриці охоплення. Після безлічі чашок кави та чаю вдалося визначити, що причин падіння охоплення, як мінімум — три, і всі вони безпосередньо пов’язані з алгоритмами платформи. Розглянемо їх у порядку.

Причина №1. Відеоролики Reels

За останні два роки дивовижну популярність набрала платформа зі створення коротких відеороликів — TikTok. Сьогодні це один із найвідоміших сервісів. Коротенькі відео в ньому знімають як діти, так і заможні селебрітті. Хоча спочатку він був виключно розважальним майданчиком, зараз — це повноцінна рекламна платформа.

Instagram (сторонній сервіс Facebook) не міг залишитися осторонь. Алгоритми соціальної мережі всіма можливими методами намагаються просунути сервіс Reels. Рекомендується публікувати щонайменше один ролик на тиждень, інакше соцмережа зменшує охоплення вашого контенту. Бажано публікувати 4-7 роликів на тиждень, але проблема полягає у доступності. На момент написання статті сервіс Reels працює некоректно у користувачів України та інших країн СНД.

Причина №2. Широке використання функціоналу

Алгоритми Instagram віддають перевагу користувачам, які взаємодіють з підписниками та використовують весь наданий інструментарій. Найкраще зарекомендувала себе комбінована діяльність. Щотижня робити кілька постів, щоденні Stories, застосовуючи фільтри, IGTV і т.д.

Для досягнення максимального охоплення представник Instagram рекомендує щотижня:

  • Робити 3 пости;

  • Від 8 до 10 Stories;

  • 4-6 Reels;

  • 1-3 IGTV.

Альтернативна думка передбачає обсяг значно скромніший. 1-2 Stories,1 Reel та аналогічна кількість постів у стрічці.

Але слід розуміти — робота алгоритмів у таких складних структурах як соціальні мережі — це процес важкозрозумілий та погано прогнозований. Передбачити, як на ваш контент (і його обсяг) відреагує платформа — важко, тому найкращий варіант — регулярно випускати пости та не порушувати правила сервісу.

Причина №3. Алгоритми віддають перевагу послідовному підходу

Кількість публікацій підвищує охоплення, але є шлях значно простіше, він не вимагає створення велетенського обсягу контенту. Достатньо просто бути послідовним. Певною мірою це схоже на заняття спортом. Не потрібно ставити недосяжні цілі та «бомбардувати» стрічку в Інстаграмі, просто створіть стабільний потік постів.

Пам’ятайте, алгоритми Instagram — це просто рядки коду. Вони допомагають розвиватися компанії, але при цьому не мають піклуватися про зручності простих користувачів. Не турбуйтеся, що деякі функції не працюють в Україні, не потрібно рвати на голові волосся через різке падіння охоплення. Все це ви можете «нагнати і перегнати», якщо регулярно займатиметеся вашим акаунтом. Залучити фоловерів можна не тільки за рекомендаціями самого сервісу, але про це ми поговоримо далі.

Основи SMM Instagram

Для початку потрібно зафіксувати — «адекватний» відсоток охоплення численної аудиторії (наприклад, 10000) становить 9-10%. Звичайно, якщо кількість ваших підписників нижча, то і показник буде вищим. Чому ми загострюємо на цьому увагу? Алгоритми Інстаграма значне зростання метрики сприймають як «сумнівну дію» і потім можуть значно «порізати» охоплення.

SMM просування в InstagramА тепер подивимось на проблему зі зворотного боку, з позиції замовника. Ви бажаєте замовити у блогера рекламу. На нього підписано мільйон (або більше) людей, він виставляє вам відповідну суму і ви, жахнувшись, на неї зрештою погоджуєтесь. Але варто вийти рекламі, як охоплення її чомусь виявляється далеким від кількості фоловерів, та й витрати виявляються ще більш лякаючими, ніж здавалися на початку. А вся річ у методах, за допомогою яких вдалося зібрати таку кількість аудиторії. Розглянемо проблему детальніше.

Підписників в Інстаграмі залучають за допомогою кількох шляхів. Один із них — використання конкурсних механік. Принцип максимально простий: створіть ажіотаж, скажімо «Перші 20000 фоловерів отримають ексклюзивний промокод на…». Але люди, які прийдуть в результаті таких акцій, не стануть частиною аудиторії, це мисливці за нагородою, а не вдячні користувачі. І чимало інста-блогерів збільшують свою аудиторію саме таким шляхом, тому охоплення у них порівняно невелике. Якщо ви зацікавлені у веденні Instagram розкрутки, то звертайте увагу не на кількість підписників, а на їхню активність та специфіку. Наприклад, якщо вегетаріанець ні з того, ні з сього почне рекламувати м’ясний ресторан, це викличе в аудиторії когнітивний дисонанс.

Але все вищесказане — проблеми, настав час перейти до справи. Заздалегідь зазначимо, якщо у вас немає досвіду роботи із соціальними мережами або ви не впевнені у формі контенту — краще надайте цю справу професіоналам. Навіть настільки, на вигляд, проста річ як пости в Stories, вимагає знання психології, хоча б елементарних законів маркетингу та природно вміння користуватися інструментарієм. Але якщо вас це не відлякало, то ось кілька рекомендацій для новачків!

Почнемо зі згаданого вище Reels, ще в 2019 році експерти дружно заявляли «Вчіться знімати короткометражні відео! Це майбутнє маркетингу та всього інтернету!». Не можна сказати, що вони не мали рації. Сьогодні TikTok завоював молодь і не постити там відео — це щодня втрачати значну частину прибутку. Instagram свого часу пропустив тренд, і лише недавно запустив сервіс (далеко не скрізь) зі схожим інструментарієм. На момент написання статті Reels в Україні працює з обмеженим функціоналом, але соціальна мережа «піарить» відео за повною програмою. Найближчим часом сервіс має стати доступним для всіх користувачів. Як тільки це станеться — рекомендуємо одразу почати його використовувати. Найближчим часом алгоритми всіляко просуватимуть контент, створений у Reels. Але це відбудеться лише в найближчому майбутньому. А тепер поговоримо про сьогодення!

SMM в Інстаграмі сьогодні — це публікації постів та Stories. Ось кілька рекомендацій.

  • Якомога частіше використовуйте маски та фільтри. Зараз у додатку є функціонал, що дозволяє за кілька кліків додати сторонні ефекти до фото. Раніше редагування картинок вимагало навичок роботи в сторонніх додатках, сам Інстаграм не відрізнявся широким вибором інструментів. Сьогодні це вже не так. Пам’ятайте, багато людей люблять очима — намагайтеся робити гарні пости і до вас потягнуться користувачі;

  • Для блогерів (і не лише), експерти рекомендують створити імідж професіонала. Якщо ви хочете посилити імідж експерта, то спробуйте провести з кимось спільний прямий ефір і присвятити його розбору складних завдань (у вашій сфері, а не в арифметиці) або відповідям на питання, що цікавлять профі. Сьогодні контент дивляться не тільки заради розваг, а й інформації. Хоча не забувають і про веселощі;

  • Намагайтеся приділяти увагу емоціям. Епоха котиків і салатів пройшла, сьогодні ви мало кого зацікавите постами з просто їжею та симпатичним звірятком. Людям цікаве «дійство», зарядіть їх позитивом (одночасно щось прорекламуйте), розкажіть, як ви вирішуєте ті чи інші завдання, боретеся з проблемами тощо. Це створить життя у ваших Stories, а мало що люди цінують більше, ніж жвавість;

  • Спробуйте зробити ваш контент зручнішим. Якщо ви постите відео, зробіть для нього підписи. Підкресліть основну думку текстом. Робити це бажано через те, що люди часто гортають стрічку в Instagram в транспорті або в інших багатолюдних місцях, у них фізично немає можливості прослухати ваш контент;

  • Не забудьте про унікальний стиль. Не додасть популярності схожість з кимось або наслідування когось. Робити як модно — паразитування, а не стиль. Користувачам цікава оригінальність, якщо вас цікавить розширення аудиторії, то приділіть час створенню оригінальних постів.

Якщо вищеперелічене здається вам складним, зверніться до Digital-агентств. Окрему увагу слід приділити просуванню бізнес-сторінки в Інстаграмі.

Як просунути бізнес-сторінку в Instagram?

Як просунути бізнес-сторінку в Instagram

Відразу скажемо, розкручування сторінки для бізнесу мало чим відрізняється від просування особистого профілю. Важливо наповнювати стрічку якісним та оригінальним контентом. Для розкручування сторінки в Інстаграмі достатньо дотримуватися наведених вище рекомендацій. Але є специфіка. Наприклад, деякі експерти рекомендують створити 5-10 акаунтів, щоб проводити взаємний піар. Правда, в даному випадку вам найкраще допоможе реклама у блогерів та в інших, популярних пабліках. Тільки пам’ятайте — піар-піаром, а наповнювати групу потрібно контентом корисним та цікавим користувачеві.

Далі у статті поговоримо, на що слід дивитися, замовляючи розкрутку сторінки в Інстаграм в Україні.

Просування в Інстаграм в Україні

Блогери, власники закладів громадського харчування та інших, різноманітних компаній, зацікавлені у швидкому нарощуванні активної аудиторії. Нерідко вони «накручують» підписників за допомогою роботів, за принципом «чим більше, тим краще». У статті ми вже обговорили, чому це помилково. Якщо ви не знаєте, який і як робити контент, не уявляєте, як розкрутити Інстаграм в Україні — зверніться до професіоналів. Це дозволить вам заощадити час і гроші.

Ціна на розкручування Інстаграма в Україні залежить від поставленої мети. Якщо вам потрібно зі сторінки з сотнею-другою фоловерів, зробити мільйонний акаунт — то й коштуватиме це чимало. Майте на увазі, у професіоналів ціни на послуги зазвичай значно вищі, ніж у новачків.

І останнє. Якщо ви шукаєте відповідь на запитання «Просування в Інстаграм у Харкові», рекомендуємо припинити. Справа в тому, що соціальні мережі об’єднують користувачів із різних міст та країн. Ваш акаунт можуть розкрутити і в Дніпрі, і в Києві, і в інших містах. Просто реклама і пости працюватимуть на аудиторію у вашому місті, але ті, хто її створювали, можуть бути у інших місцях, але при цьому все рівно зможуть врахувати регіональну специфіку.

Підбиваючи підсумки, просування сторінки або пабліка в Інстаграмі краще довірити спеціалістам. Соціальній мережі властива специфіка, її алгоритми іноді нелогічні та непередбачувані. Але якщо ви хочете зробити все самостійно, то просто робіть унікальний контент, не копіюйте конкурентів, орієнтуєтеся тільки на вашу аудиторію і ніколи не опускайте руки.

ukукр