Блог > SMM — просування в соцмережах > Таргетована реклама: особливості, можливості, формати, переваги та недоліки
Блог SMM — просування в соцмережах
view 307
0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...
24.01.2022
Spread the love

Таргетована реклама: особливості, можливості, формати, переваги та недоліки

Останнім часом соціальні мережі стали дуже популярними, а таргетована реклама набирає все більші оберти. Вона дозволяє виділити необхідну нам цільову аудиторію та працювати тільки з нею. Група користувачів автоматично поєднується за якимось загальним параметром, таким чином реклама прив’язується до неї, а не до конкретної сторінки. Настроювання таргетованої реклами в соціальних мережах дає можливість спеціалістам за допомогою рекламних кампаній пропонувати певний товар чи послугу безпосередньо зацікавленим особам. Такий підхід набагато ефективніший, ніж безадресне звернення до багатьох користувачів.

Таргетована реклама — що це?

Це свого роду інструмент просування, який представлений у вигляді оголошень, що входять до рекламних кампаній. Це можуть бути фотографії, відео, текстові повідомлення, які ми бачимо дуже часто, прогортаючи сторінки соціальних мереж. Оголошення включають також активні посилання, клікабельні кнопки і багато інших елементів для взаємодії з користувачами. Набір компонентів залежить від налаштувань реклами та оформлення, що вибирають smm-фахівці.

Принцип дії target реклами

У процесі розробки рекламної кампанії таргетолог налаштовує критерії аудиторії, якій показуватиметься певне оголошення. Параметри можуть бути різні: стать, вік, місце розташування, інтереси і т.д. Оскільки вони орієнтовані на певну категорію людей, ймовірність успіху реклами зростає у багато разів. Викликати у людини бажання придбати ту чи іншу річ або замовити послугу можна безпосередньо через рекламноме оголошення.

принцип дії таргетованої реклами

Таргет реклама максимально точно охоплює цільову аудиторію. Вона показується тим людям, які найбільше зацікавлені в товарі або послузі, і готові їх купити. Таргетовану рекламу також можна персоналізувати, наприклад, за конкретним параметром (марка машини, тощо) або місцем проживання («Смачна кава на Хрещатику»).

Така реклама може бути представлена ​​у різних форматах. Один із них — карусель — рекламний запис креативів (від трьох до десяти в одному записі). Цей формат найбільше підходить у тому випадку, коли необхідно продемонструвати потенційному покупцеві кілька товарів або послуг. Тут же можна вказати ціну та прикріпити посилання на певний товар.

Таргетована реклама в Інстаграм

Таргетована реклама налаштовується в самому додатку, або через рекламний кабінет Фейсбук. Перший спосіб — швидше, другий — більш гнучкий та точний. Сьогодні в Інстаграмі можна настроювати різні формати реклами:

 • Зображення — квадратні, горизонтально- чи вертикально орієнтовані оголошення з однією картинкою;
 • Відео — ролики горизонтального або квадратного формату;
 • Кільцева галерея — реклама, що з’являється у стрічці новин користувача та в історіях, показується у вертикальному та квадратному форматах;
 • Відеореклама In-Stream — повноекранні оголошення з вертикальною орієнтацією, використовуються для реклами в IGTV;
 • Reels — оголошення, де можна використовувати тільки об’єкти у повноекранному вертикальному форматі;
 • Instagram Магазин — публікації у квадратному форматі з одним зображенням або кільцевою галереєю;
 • Stories — досить універсальний та гнучкий формат: тут ви можете публікувати фото, відео, залишати посилання на сайти, що пропонують товар чи послуги. В одне оголошення можна вмістити до трьох історій, тому такий формат таргетованої реклами в деяких випадках може виявитися дуже ефективним.

Таргетологи також використовують інший вид реклами — контекстну. Вони дещо схожі між собою, але принцип дії все ж таки відрізняється. Контекстна реклама відображається у відповідь на конкретно задане користувачем питання, а таргетована показує рекламу тим користувачам, які відповідають заданим характеристикам. Наприклад, у вас є інтернет-магазин із продажу спортивних велосипедів. За допомогою таргет-реклами ви зможете знайти покупців, завдяки даним про роботу, хобі або улюблений вид спорту. В результаті оголошення потрапляють точно до мети, а вдячні користувачі купують.

таргетована реклама в instagram

Таргетована реклама має безліч переваг:

 • вона максимально точно попадає у цільову аудиторію. Ви самі задаєте параметри користувачів, на яких вона розрахована, враховуючи стать, вік, місце проживання, інтереси тощо;
 • її можна аналізувати та відстежувати ефективність. Ви можете спостерігати за активністю цільової аудиторії, її зацікавленістю, а також мати уявлення про те, наскільки дієва ваша реклама. При необхідності ви можете змінювати налаштування таргетингу для пошуку саме своєї аудиторії та працювати з нею безпосередньо;
 • при грамотному SMM-просуванні можна отримати справді великі охоплення;
 • у порівнянні з рекламою у ЗМІ та на білбордах рекламний таргетинг має невисоку вартість;
 • ви можете настроїти рекламу лише для певних спільнот та показувати її тільки їм.

Таргетована реклама має свої недоліки:

 • налаштування таргетованої реклами можуть здатися складними та інтуїтивно незрозумілими, але це лише на перший погляд. Варто з ними трохи розібратись і всі складнощі зникнуть;
 • рекламні кампанії постійно необхідно оновлювати та покращувати, оскільки вони мають властивість з часом «вигоряти». Інакше оголошення «намозолять очі», і потенційні покупці втратить до них інтерес. Також вони повинні пройти модерацію та, якщо порушують вимоги соціальної мережі, їх можуть відхилити або заблокувати;
 • для кожної соціальної мережі таргетована реклама налаштовується однаково, а інструменти в рекламних кабінетах можуть значно відрізнятися. Це означає, що знадобиться час для їх освоєння.

Одного разу недостатньо, щоб розібратися з налаштуванням таргетованої реклами. Для цього потрібна практика і кілька її запусків, хай навіть спочатку невдалих.

Який бізнес може користуватися таргетованою рекламою

Можливості цього каналу просування практично необмежені. Тому таргет-реклама підійде для багатьох видів бізнесу. Для інтернет-магазинів це чудовий спосіб запропонувати свій товар потенційним покупцям. Заклади громадського харчування за допомогою цього виду реклами можуть залучити ще більше клієнтів. Це стосується і нічних клубів, барів, фітнес-центрів, спортивних залів. Підійде таргет і для просування, розкручування різних семінарів та популяризації роботи коучів різних напрямків.

Запускати таргетовану рекламу можна кількома послідовними кроками. Насамперед створюється паблік, сторінка або корпоративний акаунт для бізнесу. Після цього визначаємося з цілями та форматом рекламної кампанії, після чого створюємо одне оголошення чи групу з декількох публікацій. На наступному етапі вибираються параметри, наприклад, вік, захоплення, місце проживання, робота, хобі тощо. Завершальним кроком буде налаштування платформ для показу, виставлення ​​ставок показу та бюджету рекламної кампанії. Де рекламуватись — ваша особиста справа, але бажано користуватися майданчиками, на яких присутня ваша цільова аудиторія.

Таргетована реклама у Facebook

Ця соціальна мережа є чудовим майданчиком для розміщення таргетованої реклами. Вона популярна у всьому світі і має величезну кількість користувачів у широкому віковому діапазоні. Її аудиторія загалом платоспроможна та сприйнятлива до реклами. Фейсбук надає можливість скористатися базовим таргетингом та налаштувати рекламу, ґрунтуючись на такі дані, як стать, вік, сімейний стан, інтереси тощо. Окрім базових у ній є й цікаві додаткові інструменти:

 • Look-alike — аудиторія створюється автоматично. Інструмент зручний тим, що добре економить час;
 • SuperGeo — геолокаційний таргетинг, що має високу точність. Дозволяє орієнтувати рекламу на користувачів у певній локації, наприклад, центральна площа міста, торговий центр, певне кафе тощо.

Основні формати реклами у цій соціальній мережі — карусель з відео та картинок, а також адаптивні формати Canvas та Facebook Leads.

Розміщення реклами в Фейсбук має безліч переваг:

 • оголошення розміщуються у видимій частині екрана, тобто вони з’являються не тільки в блоках у бічній частині, але й у стрічці новин, що робить їх більш помітними;
 • до рекламодавців висуваються найвищі вимоги. Щоб запустити рекламу, необхідно дотримуватись правил розміщення, а проходження модерації оголошеннями є обов’язковим.

Сторінка повинна вселяти довіру, пропонувати офіційно допустимі товари або послуги, використовувати рекламу високої якості. Після виконання цих вимог довіра користувачів та алгоритмів фейсбуку до реклами підвищується.

Таргетована реклама має велике значення не тільки для рекламодавців, але й для потенційних користувачів. Останнім часом Інтернет перевантажений безліччю непотрібної інформації та реклами. Застосування таргетингу дає можливість користувачам частіше бачити в рекламному потоці продукти сегмента, що їх цікавить.

таргетована реклама фейсбук

Така реклама є практично в будь-якому бізнесі, але є ті галузі, для яких вона є необхідністю. Насамперед це місцеві компанії. Оскільки геотаргетинг поєднує в собі аудиторію не тільки країни, а й певного міста, району і навіть вулиці, той самий власник станції технічного обслуговування автомобілів може залучити клієнтів у радіусі близько п’яти кілометрів за допомогою відповідних налаштувань реклами.

Корисна таргет-реклама і для продукції або послуг вузького спрямування, наприклад, власникам собак під час літньої відпустки буде цікава інформація про готелі для тварин.

Існує кілька цілей рекламної кампанії у цій соцмережі:

 • впізнаваність бренду, завдяки якій рекламу можна показати великій кількості людей або певній аудиторії багато разів;
 • залученість, за допомогою якої підвищується кількість лайків, коментарів та ріпостів;
 • перегляди відео — підходить для першого етапу просування товару на ринку. У ролику ви розповідаєте про свій продукт або послугу, після чого збираєте аудиторію, яка його переглянула, а потім створюєте рекламну кампанію, що орієнтована на неї;
 • генерація лідів — підходить тим, хто не має сайту, але бажає протестувати попит на продукт. Після натискання на оголошення користувач бачить коротку інформацію та форму для введення даних. У такий спосіб рекламодавець збирає дані потенційних клієнтів і далі працює з ними безпосередньо;
 • повідомлення — дають можливість залучати якнайбільше покупців безпосередньо через месенджер. Таким чином, наявність сайту для такої реклами також є необов’язковою;
 • продаж товарів з каталогу — зазвичай дану ціль переслідують інтернет-магазини з широким асортиментом товару. Оголошення тут формуються на основі карток каталогу.

Професійне налаштування — запорука успішного функціонування таргетованої реклами

Сьогодні в інтернеті можна побачити безліч способів настроювання рекламної кампанії самостійно, не докладаючи особливих зусиль. Але висока ефективність досягається лише в тому випадку, коли за справу беруться професіонали, які зможуть вибрати правильні ключові слова, необхідну частоту показів, достатній бюджет тощо. Без досвіду такої роботи самостійно виконати необхідні налаштування досить складно. Рекламні кабінети соцмереж пропонують багато налаштувань, які новачкові будуть просто незрозумілі, до того ж необхідно враховувати і приховані\додаткові\розширені налаштування. Бюджет, виділений на рекламну кампанію, може закінчитися дуже швидко, не даючи жодного ефекту. Так відбувається не тому, що реклама не працює, а тому що вона неправильно налаштована.

Якщо вам необхідно налаштувати рекламний таргетинг, зверніться до компанії Light Spider. Штат нашого діджитал-агентства укомплектований кваліфікованими фахівцями, які мають достатній досвід роботи у цьому напрямку. З нашою допомогою ви зможете вивести свій бізнес на новий рівень взаємин із споживачами. Ми візьмемо на себе створення таргетованої реклами з нуля та доведемо її до досконалості. У своїй роботі застосовуємо сучасні маркетингові методи, при цьому враховуємо всі побажання та вимоги клієнта. Залишити замовлення ви можете, заповнивши форму на сторінці нашого сайту або зателефонувавши за номерами телефонів, вказаними там же.

0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...

  X

  Бажаєте сайт?
  Ми можемо допомогти Вам у розробці Web-ресурсу, залиште нам свою заявку

  Давайте працювати разом

  Напишіть нам для обговорення будь-яких питань

  Залиште заявку і ми з вами зв'яжемося

   ukукр