Блог > SEO — пошукове просування > Технологія MUM від Google: радикальна зміна моделі онлайн-пошуку
Блог SEO — пошукове просування
view 30
4,17/5 Корисність Кількість оцінок 12
Як вам стаття?
Loading...
06.07.2021
Spread the love

Технологія MUM від Google: радикальна зміна моделі онлайн-пошуку

Корпорація Google прагне зробити пошук максимально комфортним, а результат – найбільш релевантним запитам користувача. Про це представники Гугла повідомляють перед кожним великим апдейтом і впровадженням нових технологій.

Так, в 2019 році з’явився BERT, орієнтований на розпізнавання нетипових, складно сформульованих запитів. Завдяки цьому нововведенню Google став краще розуміти контекст пошукових фраз, заданих природною мовою користувача. В цей же час підвищилася затребуваність LSI-копірайтингу. При генерації контенту на його основі використовуються пошукові підказки і низькочастотні “хвости”, наприклад, “купити айфон 11 на 128 гігабайт червоний в Харкові”. В результаті розкручування сайту за ключовими словами знайшло нові форми, і релевантність контенту запитам користувача стала ще більш важливою і значимою.

Тепер же, через 2 роки, пошуковик Google впроваджує технологію MUM, розроблену на основі архітектури трансформерів, та наділеною в рази більшою ефективністю. Як повідомляють представники Гугла, MUM в 1000 разів потужніший, ніж BERT. Multitask Unified Model – багатозадачна уніфікована модель, – покликана кардинально змінити принципи обробки пошукових запитів, в тому числі заданих голосовим пошуком. За рахунок цього Гугл прагне демонструвати користувачеві найбільш точні відомості і максимально корисну інформацію.

Як працює технологія Google MUM

Розповідаючи про нову технологію MUM, глава пошукового підрозділу Google Prabhakar Raghavan під час презентації навів простий приклад: “Я піднявся на гору Адамс, а в наступному році хочу підкорити гору Фудзі, – що мені потрібно зробити інакше?”. Зараз для відповіді на дане питання потрібно виконати кілька пошукових запитів, і провести аналіз 3-4 джерел інформації. В Гугл сподіваються, що технологія MUM допоможе боту зрозуміти користувача з 1 разу і надати йому відразу відповідь на свій запит.

Звичайно, в даний час технологія працює в тестовому режимі, і поки що не здатна обробляти такі складні запити. Тим більше, що офіційно Google ще не повідомив про повноцінний запуск новинки. Але ми вже знаємо, що MUM функціонує за аналогією з людським мисленням, та здатен швидко навчатися і масштабуватися. Причому знання, отримані системою певною мовою і в конкретній сфері, не вимагають повторного вивчення теми на інших мовах.

Google впроваджує технологію MUMПредставник корпорації Pandu Nayak на презентації заявив, що Google MUM створений з акцентом на синхронне розуміння різних типів інформації, не тільки тексту, але і картинок, аудіо-, відеоконтенту. З цього розуміємо, що оптимізація веб сайту повинна включати не тільки роботу з текстами, але і з іншими елементами, розташованими на сторінці. Очікується, що користувачі зможуть отримувати відповіді на комбіновані запити, наприклад: завантажити фотографію пари взуття із запитом “Чи підійде це для пробіжки?” або “Чи можна таке носити під плаття?”. Запит, до речі, може бути як друкованим, так і голосовим.

Перший успіх MUM

Метою першого тестування багатозадачної уніфікованої моделі стало визначення здатності системи коректно ідентифікувати назви вакцин проти коронавіруса. Результат – більше 800 варіантів на 50+ мовах, знайдених протягом декількох секунд. Відомі нам AstraZeneca, Pfizer, CoronaVac мають в світі масу інших назв. Як виявилося, люди вводять в Google пошукові запити “Coronavaccin Pfizer”, “CoVaccine”, “mRNA-1273” та інші. Не маючи в розпорядженні моделі MUM, пошуковику довелося б обробити колосальний масив даних, що містить всі можливі назви вакцини в світі. На це пішло б, за попередніми підрахунками, кілька тижнів.

Як змінюватимуться послуги розкрутки сайту в зв’язку з виходом технології MUM

SEO розкрутка веб сайту, якщо вона реалізується з акцентом на якісний, релевантний контент і трастові беклінки, навряд чи якось зміниться в зв’язку з виходом технології Multitask Unified Model. Адже потрібно робити сайт для людей вже на старті, наповнювати його експертними матеріалами, відповідати на запити користувачів, а не підлаштовуватися під нові алгоритми Гугла.

Система MUM всього лише покликана допомогти людям своєчасно знаходити актуальну, достовірну та якісну інформацію. Як показало попереднє тестування, у технології дуже перспективне майбутнє, і впровадження багатозадачної уніфікованої моделі пошуку не тільки поліпшить аспекти взаємодії користувачів з пошукачем, а й відкриє нові способи вивчення та опрацювання інформації.

Google Search вже давно перестав бути простим списком посилань. Блок швидких відповідей, розширені сніппети, графи знань вже стали звичними для нас аспектами роботи Гугла. Технологія MUM всього лише зробить видачу більш точною, глибокою і релевантною. І якщо ваш сайт не відповідає вимогам пошукача, то з кожним наступним оновленням системи Google Search пробитися в ТОП буде все складніше. А ви ж хочете туди потрапити? Тоді замовляйте послуги маркетингового агентства Light Spider і займайте лідируючі позиції в пошуковій видачі.

4,17/5 Корисність Кількість оцінок 12
Як вам стаття?
Loading...

  X

  Бажаєте сайт?
  Ми можемо допомогти Вам у розробці Web-ресурсу, залиште нам свою заявку

  Давайте працювати разом

  Напишіть нам для обговорення будь-яких питань

  Залиште заявку і ми з вами зв'яжемося

   ukукр