Блог > Розробка > ТОП 20 плагінів на Wordpress — must have для вашого сайту
Блог Розробка
view 63
0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...
21.02.2022
Spread the love

ТОП 20 плагінів на WordPress — must have для вашого сайту

Помічено, що набагато ефективніше створювати чи допрацьовувати сайт на WordPress із застосуванням плагінів. Розробники движка Вордпрес за час його існування створили сотні різноманітних плагінів, що підвищують ефективність сайту у багатьох аспектах: швидкість роботи, якість SEO-оптимізації, юзабіліті, безпека, аналітика. Більшість плагінів доступні як у безкоштовній версії, так і в розширеному преміум-варіанті.

Ми обрали для вас ТОП-20 безкоштовних плагінів, які підвищують ефективність створення та доопрацювання сайтів на wordpress, та згрупували їх за основними напрямками:

 • SEO-оптимізація сайту;
 • Структурування даних;
 • Прискорення роботи сайту;
 • Соцмережі, комерція, реклама;
 • Юзабіліті та безпека.

Розглянемо їх у порядку.

Плагіни для SEO-оптимізації сайту

Один із ключових аспектів, на якому доцільно фокусуватися — це оптимізація сайту для підвищення його позицій у пошуковій видачі. Нижче представлені кілька популярних безкоштовних плагінів, які успішно використовуються розробниками під час прокачування SEO-потенціалу сайтів.

Yoast SEO

Назва плагіна Yoast SEO підказує нам, що його призначення — оптимізувати сайт. Він допомагає в оптимізації ключових слів для пошукача, налаштуванні метатегів, індексування веб-ресурсу, файлів sitemap.xml, robots.txt та «хлібних крихт».

Приємний бенефіт від використання Yoast SEO — наявність майстра налаштувань, за допомогою якого можна знайти проблеми SEO-оптимізації на сайті. Цей інструмент допомагає швидко зорієнтуватись у просуванні веб-ресурсу.

До переваг варто віднести те, що розробниками регулярно впроваджуються оновлення. Тому всі нові тренди в SEO-оптимізації практично відразу знаходять відображення у плагіні Yoast SEO.

Плагін допомагає адміністратору сайту зрозуміти, як контент взаємодіятиме з пошуковою системою. Крім того, плагіну під силу оцінити, наскільки читаємим є текстове наповнення ресурсу. Тобто, крім відповідності до вимог пошукової системи, плагін націлений на поліпшення сприйняття контенту користувачами.

Крім вищесказаного, Yoast SEO чудово справляється зі створенням XML карти веб-ресурсу та навігаційного ланцюжка (у темах, сумісних з цим плагіном Вордпрес). Даний plugin відноситься до категорії безкоштовних, однак у нього є premium-версії, які можна придбати за 70$ та вище.

Google XML Sitemaps

За допомогою цього плагіна пошуковій системі передається сигнал про сторінки вашого веб-ресурсу, доступні для індексації. Призначення файлу sitemap.xml — допомога пошуковику в індексації веб-сайту повною мірою та з високою швидкістю. Розробники Вордпрес підтримують та оновлюють Google XML Sitemaps вже понад 10 років.

Переваги плагіна такі:

 • працює повністю на безоплатній основі;
 • за замовчуванням зручно налаштований і простий у налаштуванні користувача;
 • регулярно оновлюється;
 • підтримує сторінки всіх видів, як згенеровані Вордпрес, так і користувальницькі;
 • при додаванні нового контенту на ваш ресурс, плагін Google XML Sitemaps повідомить про це пошукові системи.

Redirection

Назва наступного плагіна перекладається як “перенаправлення”. Він має чималу популярність серед плагінів Вордпрес. За допомогою Redirection налаштовується 301 редирект, в результаті чого користувач попаде на потрібну йому працюючу сторінку, а не побачить помилку 404. Цей плагін встановлено розробниками більше 1 000 000 разів.

Йому під силу обробка практично будь-якої кількості перенаправлень. При цьому ефективність роботи не залежить від розміру веб-сайту. Redirection дозволяє
настроїти 301 редирект так, щоб направити користувача на цільову сторінку з актуальною URL-адресою. Наприклад, якщо на сайті проводились технічні роботи чи оптимізація,  і урл певної (-их) сторінки (-ок) згодом змінився.

Таким чином, плагін інформує пошукача про нову адресу, а також покращує взаємодію сайту з користувачем.

WP Force Lowercase URLs

Ще один корисний безкоштовний плагін WordPress, використання якого підвищить ефективність готового веб-ресурсу, — це WP Force Lowercase URLs. Він дозволяє уникнути зниження ефективності SEO-оптимізації через неправильне введення користувачами веб-адреси сайту. Коли користувач вводить вручну адресу веб-ресурсу, і при цьому замінює якусь із малих літер на заголовну, створюється дубль сторінки. Це погано впливає на SEO оптимізацію.

Плагін WP Force Lowercase URLs дозволяє виконати перенаправлення 301 з URL-адреси, в якій застосовано верхній регістр літер, на сторінку з правильним, нижнім регістром літер. Тобто, користувач, припустившись помилки у застосуванні великих і малих літер у написанні адреси, все одно буде перенаправлений на “правильну” сторінку сайту. І адреса в рядку пошукача буде замінена на коректну.

Remove Redundant Links

Цей плагін допомагає очистити веб-ресурс від циклічних посилань. Що це таке та чим вони шкодять сайту?

Циклічним посиланням вважається те, яке при натисканні на нього перенаправить вас за тією самою адресою. Наприклад, користувач зайшов на головну сторінку сайту, клацнув по логотипу або заголовку в меню. Якщо сайт не очищений від циклічних посилань, ефектом від такого кліка буде оновлення сторінки. При доопрацюванні сайту на wordpress бажано позбавитися циклічних лінків.

Remove Redundant Links є найпопулярнішим плагіном з видалення таких посилань. Завдяки йому можна зробити не клікабельним лінк, наприклад, на категорію меню, в якій знаходиться користувач. Це позитивно позначиться і на скануванні сайту пошуковою системою. Бот не буде “застрявати” на одній сторінці, “бігаючи по колу” через циклічний урл. Відтак він обійде більше сторінок і не витратить марно краулінговий бюджет.

плагіни для вордпресс

Для редагування файлу remove-redundant-links доступний не тільки вбудований у Вордпрес редактор файлів. Це можна зробити за допомогою текстового редактора (Notepad++), замінивши файли через FTP або SSH.

Плагіни Вордпресс для структурування даних

Сайт, як і будь-який масив інформації, легше керуємий, коли має чітку структуру. Нижче наведено кілька популярних плагінів для структурування даних, безкоштовних, але з можливістю придбати Premium та розширити функціонал.

Schema & Structured Data for WP & AMP

Корисним плагіном в області структурування даних веб-сайту є Schema & Structured Data for WP & AMP. З урахуванням того, що конкурентоспроможний сайт повинен мати зручну мобільну версію, перевага цього плагіна в тому, що він сумісний із технологією AMP. Plugin простий у роботі, включає мінімально необхідні налаштування.

Цей модуль дозволяє виконувати такі функції:

 • Імпорт інформації з інших плагінів схеми. Наприклад з WP SEO schema та SEO pressor.
 • Збір відгуків з більш ніж 70 платформ для залучення більшої кількості клієнтів.
 • Необмежена кількість типів повідомлень, що настроюються. У них адміністратор сайту може представити розширені фрагменти даних у пошуку Google.

Кількість користувачів даного плагіну перевищує 80 тис.

WP SEO Structured Data Schema

Ще один популярний безкоштовний плагін структурування даних — WP SEO Structured Data Schema.

Відмінні риси плагіна WP SEO Structured Data Schema — легкість, ефективність та мінімалізм. За рахунок цього не відбувається уповільнення роботи сайту.

Для відображення інформації використано формат мікроданих із застосуванням протоколів schema.org. Це дозволяє відображати рейтинг веб-ресурсу у пошуковій видачі за допомогою Google Rich Snippets. Кількість користувачів плагіна WP SEO Structured Data Schema — понад 40 тис.

WP-Optimize

Розглянемо популярний безкоштовний плагін для оптимізації бази даних у Вордпрес — WP-Optimize. Основні напрямки роботи, які він охоплює — звільнення місця, підтримка кешування та швидкості завантаження, контроль бази.

Для досягнення цих цілей плагін виконує такі функції:

 • Оперативно очищає сайт від непотрібної інформації, а саме — сканує сайт на предмет спаму в коментарях та застарілих налаштувань.
 • Регулярно виконує автоматичне очищення.
 • Дозволяє точково вибрати завдання очищення, не видаляючи все підряд. Наприклад, лише позбутися спаму або видалити минулі ревізії.
 • Надає можливість обробити кеш.
 • Відображає статистику щодо потенційного місця в базі/таблиці, яке можна звільнити.
 • Дозволяє відмовитись від використання MySQL запитів вручну.
 • Підтримується на мобільних пристроях, має переклади.

Плагіни для прискорення роботи сайту

Важливим аспектом при написанні сайту на WordPress є продуктивність та висока швидкість завантаження сторінок. На вордпрес є багато плагінів для прискорення завантаження. Декілька безкоштовних варіантів розглянемо нижче.

Hummingbird

Серед безкоштовних плагінів для оптимізації роботи сайтів Вордпрес користується великою популярністю модуль Hummingbird. Він включає набір необхідних інструментів, які націлені на підвищення продуктивності веб-ресурсу. Цей плагін виконує повне сканування сайту, виявляючи місця, де можна підвищити швидкість завантаження сторінок. Використання Hummingbird позитивно впливає на оцінку веб-сайту Google PageSpeed ​​Insights.

Для прискорення використовуються три інструменти:

 • Кешування. При кожному відвідуванні вашого сайту браузер користувача надсилає запит на сервер. Відправка у відповідь з боку сервера дозволяє відобразити сторінку. Коли в запиті задіяно багато даних, на сервер надходить підвищена кількість різних запитів. Що призводить до тривалого завантаження сторінки сайту. Кешування Вордпрес дозволяє вирішити цю проблему. Деякі дані веб-ресурсу зберігаються в зручнішому місці, тим самим їх отримання займає менше часу. За допомогою плагіна Hummingbird доступні різні методи кешування сайту Вордпрес: сторінки, браузера, Граватарів та RSS.
 • Стиснення файлів. Плагін Hummingbird дозволяє стискати великі файли веб-ресурсу для полегшення їх зберігання та транспортування. Для стиснення використовується технологія GZIP, вона схожа за принципом події з поширеною в звичайному житті ZIP архівацією. Однак GZIP є потужнішим методом стиснення. Він дозволяє знизити обсяг дискового простору на хостингу і прискорити завантаження, при цьому процес взаємодії з користувачем не втрачає будь-які дані.
 • Мініфікація. Цей процес спрямований на видалення зайвих символів із вихідного коду, тим самим зменшуючи його розмір. Функціональність при цьому не змінюється, а швидкість завантаження зростає.

A3 Lazy Load

По дослівному перекладу з англійської “ледаче завантаження” можна здогадатися про мету цього плагіна. З його допомогою налаштовується відкладене завантаження для зображень, відео та інших медіафайлів. Така доробка веб-сайту дозволяє зробити так, щоб зображення або відео не завантажувалося, поки користувач не догортає до них. Що робить швидкість завантаження сторінок на порядок вищою. Плагін a3 Lazy Load працює за принципом plug and play.

Jetpack

Jetpack — один із комбінованих плагінів, у якому розробники Вордпрес передбачили поєднання кількох напрямків роботи. Він здатний впливати на обсяг трафіку, що залучається, безпеку вашого веб-ресурсу, оцінку його продуктивності та багато іншого (аналітика, захист, взаємодія з відвідувачами в соцмережах, коментарі, зворотний зв’язок). У плагін інтегровано безліч модулів, які можуть стати в нагоді власнику сайту, залежно від його цілей.

плагіни для сайтів на вордпресс

Як і у випадку з іншими плагінами, які ми сьогодні розглянули, існує безкоштовна версія та преміум-варіант. Безкоштовно доступна більшість базових корисних інструментів.

Соцмережі, комерція, реклама: плагіни для розкрутки сайтів на Вордпресс

Коли замовник хоче купити сайт на WordPress, перед розробником стоїть завдання забезпечити ефективний механізм залучення трафіку. Тому важливо грамотно комунікувати з відвідувачем через соцмережі, а також налаштовувати рекламу. Якщо сайт націлений на продаж товарів, слід застосовувати плагіни для прокачування e-commerce.

Sassy Social Share

Завдяки Sassy Social Share відвідувачі веб-сайту мають можливість поділитися контентом у соцмережах. Обмін інформацією можливий на платформах Фейсбук, Твіттер, Вотсап та багатьох інших. Загальна кількість сервісів налічує понад 100 соцмереж.

Нижче представлені відомі переваги цього плагіну.

 • Сумісність з регламентом захисту даних GDPR, системою адаптивних балів myCRED та редактором Гутенберга.
 • Безкоштовна кастомізація дизайну іконок. Можна вибрати квадратну, круглу або прямокутну форму значка, а також кольори фону та логотипу. Крім цього, адмін може змінювати порядок іконок. Саму панель переходу до соціальних мереж можна розташувати знизу або зверху відносно контенту сторінки.
 • Доступний підрахунок акцій для низки соцмереж.
 • Можливий соціальний обмін за допомогою цільового URL, що настроюється відповідно до вашим вимог.
 • Плагін дозволяє увімкнути/вимкнути вертикальний та плаваючий інтерфейс на мобільних пристроях.
 • Існує можливість включення та відключення низки параметрів: соціальний обмін за замовчуванням/на окремих сторінках, кількість акцій, тощо.
 • Плагін сумісний із технологією Accelerated mobile pages (АМР).
 • Доступне налаштування віджетів та шорткодів.

WooCommerce

WooCommerce — офіційний плагін сегменту E-commerce, що використовується при веб-розробці на WordPress. Він просто must have при доопрацюванні ресурсу у зручний бізнес-сайт для електронної комерції.

Плагін лідирує у рейтингу модулів Вордпрес із створення інтернет-магазинів. Набір зручних базових інструментів WooCommerce допомагає: вибрати шаблон, додати опис товарів, інтегрувати різні способи оплати та доставки продукції. Ще одна вкрай зручна опція — плагін генерує звіт про продаж магазину, що значно підвищує ефективність відстеження реалізації товарів. Доступна безкоштовна базова версія плагіна, при цьому є можливість замовлення додаткових функцій в преміум-версіях.

Contact Form 7

При створенні сайту за допомогою WordPress часто застосовується форма зворотного зв’язку для відвідувача. При цьому найпопулярнішим Вордпрес плагіном для створення фідбек-форми є модуль Contact Form 7.

Його популярність полягає в тому, що плагін повністю безкоштовний, при цьому в нього інтегрована підтримка відправки Ajax, CAPTCHA, спам фільтра Akismet та інші доповнення. Завдяки цим інструментам функціонал плагіна кратно розширюється.

За допомогою Contact Form 7 ви створюєте форму. Після цього виконується генерація шорткоду, потім форму зворотнього зв’язку можна вставити у будь-яке місце сторінки сайту. Далі форма доступна для редакції та налаштування під ваші уподобання. Можна налаштувати дизайн форми, вибір кількох одержувачів та надсилання зустрічного повідомлення відвідувачеві. Крім стандартної форми зворотного зв’язку, Contact Form 7 дозволяє створити анкету, опитувальник та тест.

Woody ad snippets (PHP snippets | Insert PHP)

Завдяки застосуванню сніпетів у власників веб-ресурсів є безліч переваг. PHP snippets роблять можливим додавання рекламного блоку або будь-якого іншого коду зовнішнього віджету в будь-якому місці вашого сайту.

Сніппет — невеликий шматок тексту/коду, що зберігається в адміністративній панелі Вордпрес і використовується для вставлення контенту сторінки. Сніпети дають власнику сайту такі переваги:

 • Немає необхідності дублювати код (копіювання його на кілька сторінок).
 • Редагування вмісту сніпетів доступне лише адміністратору, це робить роботу з ними безпечною.
 • Можливість гнучкого розставлення коду та тексту. Можна робити це автоматично або просто розмістивши шорткод там, де потрібно помістити snippet.
 • При необхідності видалення плагіна не потрібно перевіряти кожну сторінку, на якій є код.

Плагіни WordPress для покращення юзабіліті та безпеки

Коли людині потрібно замовити сайт на WordPress, важливо приділити увагу зручності користування сайтом та його безпеці. Нижче представлені популярні безкоштовні плагіни Вордпрес за цими напрямками.

NextGEN Gallery

Крім ключових напрямків, таких як SEO-оптимізація, захист сайту та електронна комерція, не варто забувати також про дизайн зображень. Більшість топ-сайтів у пошуковій видачі застосовують плавну візуальну складову, яка органічно поєднується з контентом сайту та не перекриває його.

Плагін NextGEN Gallery — безкоштовний продукт від Вордпрес, який допомагає розробникам налаштувати оптимальний дизайн медіафайлів. Це дозволяє зробити з вашої галереї привабливий простір для демонстрації контенту, товарів та послуг.

Плагін включає готові макети дизайну, з можливістю кастомізації. Відрізняється потужною системою керування зображеннями.

TranslatePress

Згідно з численними тестами на швидкість завантаження сторінок, саме плагін TranslatePress виявився найпростішим способом перекладу веб-ресурсів, створених на Вордпресі.

Він вигідно виділяється на тлі подібних плагінів наступними функціями:

 • Може перекласти всю сторінку, включаючи контент шорткоду, форми, метаданих та конструктора сторінки.
 • Дозволяє перекладати динамічні рядки.
 • Висока швидкість перекладу досягається за рахунок кількох факторів: повної інтеграції з Google Translate API та наявності у Translate Press власного хостингу. Локальне зберігання файлів значно прискорює переклад.
 • Реалізовано оптимізацію плагіна під SEO.
 • Плагін дозволяє перекладати 221 мовою світу.
 • Плагін сумісний із WooCommerce та багатьма темами Вордпрес. Не потребує встановлення додаткових розширень.
 • Вбудована опція “Подивитися як”. Це допоможе розробнику побачити сайт “очима користувача”.

Незважаючи на всі переваги, варто згадати і про недолік плагіна Translate Press, який полягає в перекладі контенту за абзацами, що у випадку з об’ємними статтями блогу викликає чималі витрати робочого часу SEO-фахівця, контент-менеджера або адміністратора сайту.

Duplicator

Плагін Duplicator, як випливає з перекладу, орієнтований на дублювання даних веб-ресурсу. Така функція дуже корисна, коли адміністратор хоче зробити сайт на wordpress не з нуля, а перенести дані веб-ресурсу на нове місце. Наприклад, під час переїзду на інший хост. Duplicator також корисний при створенні резервної копії веб-сайту.

Цей плагін допоможе в “клонуванні” даних живого веб-ресурсу, встановленні їх на локальному хості та подальшому переміщенні сайту. Далі, використовуючи дані localhost, можна без будь-яких простоїв перемістити веб-ресурс на новий хост.

WP Realtime Sitemap

Безкоштовний плагін WP Realtime Sitemap використовується для формування карти веб-сайту та розміщення її на ресурсі. Не варто плутати з XML sitemap, для неї використовуються інші плагіни, про які ми згадували на початку статті. Завдання даного модуля — створення карти для внутрішнього користування та її відображення у будь-якому місці сторінки сайту Вордпрес.

WP Realtime Sitemap оптимізує відображення всіх ваших сторінок, повідомлень, архівів, категорій та тегів у зручному для читання форматі.

Можливості плагіна полягають у наступному:

 • Змінює тип архіву Вордпрес за замовчуванням.
 • Дає можливість показати/приховати категорії та теги, з якими не пов’язані повідомлення.
 • Підтримує використання шорткоду WordPress для включення картки сайту на сторінки та повідомлення.
 • Підтримує меню, створені за допомогою вбудованого редактора WordPress.
 • Працює з блогами WordPress Multisite (WPMU) та Multilingual (WPML).
 • Дозволяє відображати категорії та/або теги у вигляді маркованого списку або у вигляді хмар тегів.
 • Дозволяє обмежити кількість повідомлень, що відображаються, и також типів повідомлень, архівів, категорій і тегів, що настроюються.

Wordfence Security

За допомогою комплексного плагіна Wordfence Security власник сайту захистить себе від багатьох онлайн загроз.

Базовий варіант плагіна захищає сайт від загроз, при цьому захист постійно оновлюється та враховує нові правила брандмауера веб-застосунків (WAF), сигнатури шкідливого ПЗ та інші фактори негативного впливу на web-сайт. Крім того, функціонал плагіна дозволяє виконати налаштування чорного та білого списку адрес, передбачити автоматичне блокування окремих користувачів та країн. При цьому виконується постійний моніторинг веб-ресурсу щодо наявності загроз.

Преміум пакет передбачає навіть встановлення двофакторної автентифікації кожного користувача.

Всі ці плагіни застосовні практично при доопрацюванні сайту на WordPress.

Сьогодні ми розглянули ТОП-20 безкоштовних плагінів, багато з яких наша компанія успішно використовує при розробці та апгрейді сайтів на вордпрес. Якщо ви хочете замовити сайт під ключ на WordPress або вас цікавить доопрацювання сайту, заповніть форму зворотнього зв’язку і з вами зв’яжеться наш спеціаліст.

0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...

  X

  Бажаєте сайт?
  Ми можемо допомогти Вам у розробці Web-ресурсу, залиште нам свою заявку

  Давайте працювати разом

  Напишіть нам для обговорення будь-яких питань

  Залиште заявку і ми з вами зв'яжемося

   ukукр