Блог » Інтернет-маркетинг » ТОП-5 CRM для бізнесу в Україні
CRM для Украины

ТОП-5 CRM для бізнесу в Україні

У бізнесі важлива ефективність, орієнтація на розвиток і автоматизація процесів, адже чим краще ви зможете відстежити взаємини з клієнтами і якість роботи спеціалістів, тим ймовірніше вам вдастся збільшити продажі, підвищити рівень сервісу і сформувати правильні маркетингові цілі. Справа в тому, що на певному етапі зрілості вашого підприємства виникне необхідність працювати з замовниками більш продуктивно і організовано. З метою автоматизації та відстеження всіх внутрішніх процесів компанії рекомендується використовувати CRM для бізнесу.

За допомогою менеджменту взаємовідносин з клієнтами ви маєте всі шанси оптимізувати роботу команди і збільшити ефективність її діяльності. CRM система для бізнесу зберігає всю історію взаємодій зі споживачами вашої продукції. Спираючись на наявні дані, можна сформувати і оптимізувати маркетингові цілі, побудувати стратегію продажів і подальшого розвитку вашої компанії. Однак, тут виникає цілком резонне питання — як вибрати CRM і не прогадати?

Головним принципом пошуку потрібного ПО в даному випадку є відповідність до специфіки вашої діяльності. Спираючись на потреби бізнесу і з огляду на напрямок розвитку ви зможете відшукати найкращі СРМ системи, функціонал яких відповідає вашим побажанням, і вже серед них обрати відповідну CRM. Для України, до речі, є більше десятка варіантів, здатних при правильному підборі спростити роботу вашого підприємства. Ми вирішили скласти свій ТОП CRM систем, грунтуючись на особистому досвіді, практиці наших клієнтів і загальнодоступній інформації в інтернеті.

CRM системи: рейтинг найпопулярніших рішень в Україні

Перш ніж ми приступимо до нашого порівняння, розглянемо, як працює CRM. Основне призначення цих програм — збір інформації з метою аналізу, пошуку слабких місць, автоматизації процесів і нарощування продуктивності бізнесу. Результатом правильного впровадження CRM в Україні стане оптимізація роботи команди, коректна маркетингова стратегія і ефективний менеджмент взаємодії зі споживачами.

Функціонування програм автоматизації бізнесу базується на 3 принципах:

 1. Єдине сховище інформації, постійний доступ до бази даних всіх покупців.

 2. Безліч каналів взаємозв’язку з покупцями — e-mail, ip-телефонія, соціальні мережі, чати, заходи, форми зворотного зв’язку.

 3. Збір, аналіз, підготовка та обробка даних відповідно до обраної маркетингової стратегії.

СРМ для бізнесу хоч і мають схожий принцип функціонування, але відрізняються за ціною і спектром виконуваних функцій. З цієї причини софт для менеджменту з нашого ТОПу підходить для різних типів клієнтів. З огляду на специфіку вирішуваних завдань і потрібно здійснювати вибір CRM.

1. Бітрікс24.CRM

CRM ТОП

Дана система очолила наш CRM ТОП, оскільки користується високим попитом серед бізнесу, має великий функціонал і доступна для використання безкоштовно. З точки зору налаштувань в очах користувача і впроваджувача вона виглядає як функціональний сучасний гаджет.

Якщо зазирнути в історію, то Бітрікс24 пройшов великий шлях. Створений спочатку, як SaaS-платформа для розробки сайтів, незабаром він перетворився в корпоративний портал, і далі став наповнюватися новими опціями та фічами. Коли його функціональність розрослася в кілька разів, було вирішено додати воронку продажів і супутні блоки. Таким чином, Бітрікс24 допрацювали до рівня повнорозмірної потужної CRM для малого бізнесу. Втім, зараз його успішно застосовують й крупніші представники e-Commerce сегменту. Даний софт реалізовано у форматі хмарного рішення і локальної версії, «коробки». Є й додаток для мобільних гаджетів, що в рази збільшує гнучкість роботи з різних пристроїв.

Лідер нашого ТОП СРМ систем орієнтується на оптимізацію діяльності всередині колективу. Структурно він нагадує корпоративну соцмережу з живою стрічкою подій, в яку включені всі дії, починаючи з завдань керівників і аж до листування менеджерів з клієнтами і лайків, постів у стрічці. Для зручності роботи реалізовано чат з повідомленнями по кожній позиції, задачі, події. Таким чином, співробітники швидше реагують на повідомлення керівника і питання з боку споживачів.

Можливості Бітрікса24 включають:

 • управління проектами і тасками, лідами й угодами;

 • виставлення рахунків, друк і відправка документів;

 • настроювання воронки продажів, планів і звітів;

 • IP- телефонію, інтеграцію з корпоративною поштою;

 • створення сайтів і лендінгів з вбудованою CRM;

 • настроювання ботів, СМС, реклами й листів, підключення соц. мереж і месенджерів;

Інтерфейс Бітрікс24 доступний на 14 мовах, в тому числі й на українській, що також зіграло на користь популяризації програми в Україні. Безкоштовна версія містить необхідний мінімум опцій для комфортної роботи в рамках невеликої компанії, до 12 чоловік. У тому числі й завдяки цьому Бітрікс24 очолила наш рейтинг CRM систем для малого, середнього, великого бізнесу. Що стосується платного доступу, мінімальний тариф — 369 гривень, максимальний — 4400 грн. Всього пропонується 5 варіантів, что дозволяє кожному бізнесу обрати оптимальний для себе пакет.

2. AmoCRM

сравнение CRM систем

Якщо робити порівняння CRM систем для малого, середнього бізнесу, не можна пройти повз даної програми. AmoCRM — проста хмарна платформа, яка приваблює інтуїтивно зрозумілою навігацією. Вона дозволяє генерувати воронку продажів і систематизувати звернення клієнтів, повідомляючи менеджерів про кожне з них.

В цілому, основною фішкою AmoCRM є лід-менеджмент. Програма збирає ліди з усіх можливих джерел: чати, форми зворотного зв’язку, розсилки, емейл, телефонія і т.п. Далі лід проводиться через воронку продажів з метою перетворення в покупця.

AmoCRM можна вважати геніально простою системою. На відміну від Бітрікс тут гранично мало налаштувань і вони структуровані максимально наочно і зрозуміло. Серед ключових опцій відзначимо інтеграцію MailChimp і соц. мереж, сканер візиток, загальний чат команди, базу контактів і облік операцій. Оскільки спочатку AmoCRM надається з чистим інтерфейсом і базовим спектром налаштувань, розібратися в ній і освоїти роботу здатні менеджери різних рівнів. При необхідності, розширити опції можна за рахунок аддонів, які доступні у великій кількості.

Що стосується тарифів, у AmoCRM безкоштовного доступу немає, хіба що тріал на 14 днів. Мінімальний пакет коштує 499 рублів, максимальний — 1499 р. Ідеальним рішенням даний софт стане для компаній з малим відділом продажів і для сектора роздрібної торгівлі. Програма запам’ятає, що людина купує найчастіше, і це дозволяє зробити персоналізовану рекламну розсилку.

3. CRM Creatio

CRM система в Украине

Хмарна платформа, розроблена компанією Terrasoft. Дозволяє управляти продажами будь-яких типів, починаючи з коротких замовлень і аж до пролонгованих корпоративних угод. Creatio, яка зайняла почесне третє місце в рейтингу найбільш популярних CRM систем, орієнтована на прискорення процесу маркетингу, продажів, сервісу і роботи всередині компанії.

Завдяки симбіозу CRM і BPM (business process management) дана платформа стала відмінним рішенням для середнього та великого бізнесу, пропонуючи максимальну повноту функціоналу, включаючи фінансовий, товарний, бухгалтерський облік, маркетингові акції та спеціальні пропозиції.

Creatio — CRM система в Україні, що відрізняється від інших цінових поданням. Вона доступна в трьох форматах:

 1. Marketing — автоматизація збору вихідних лідів, складання гнучких дашбордів для аналізу маркетингових кампаній, робота з потребами клієнтів та інші опції.

 2. Sales — автоматизація рутинної роботи відділу продажів, контроль і відстеження результатів онлайн, швидке закриття угод і т.д.

 3. Service — підвищення лояльності до бізнесу, робота зі зверненнями та обслуговуванням, побудова персональної комунікації з клієнтами.

Що цікаво, можна обирати відповідний вам варіант, не обов’язково купувати 3 частини відразу. Причому вартість розраховується індивідуально під кожен бізнес за допомогою спеціального калькулятора конфігурації, який можна знайти на офіційному сайті сервісу.

4. FreshOffice

CRM для интернет магазинов в Украине

Платформа зі зручним блоком онлайн-маркетингу, що дозволяє моніторити продуктивність рекламних кампаній і аналізувати джерела трафіку.

Також FreshOffice відрізняється опцією складського обліку. Його ПО автоматизує переміщення товарів на складах, в результаті чого можна оперативно шукати і відслідковувати потрібну продукцію. Ще однією позитивною опцією даного софта є інтеграція документообігу в єдині рамки.

Розробники FreshOffice реалізували окремий функціонал для онлайн-торгівлі, завдяки чому ця CRM для інтернет магазинів в Україні стала вельми вигідним рішенням. Вартість доступу становить 750 рублів на місяць за 1 користувача. Також можна придбати річну підписку зі знижкою або 1 раз оплатити ліцензію — 12500 рублів.

5. Pipedrive

Якщо і вибирати кращі CRM системи, не можна обійти стороною даний сервіс. У 2017 році Pipedrive став переможцем в номінації «Expert’s Choice Award». Заслужила це вона завдяки максимальній ефективності в управлінні конвеєрами продажів. З огляду на це, даний сервіс стане відмінним рішенням для оптових постачальників і підприємств, що розвиваються.

лучшие CRM системы

Ключові функції Pipedrive:

 • Комфортне керування лійкою продажів, клієнтською базою і угодами.

 • Відстеження комунікаційної взаємодії.

 • Автоматизація адміністративних завдань.

 • Забезпечення конфіденційності та безпеки.

 • Мобільна інтеграція.

 • Аналітика, інсайти, звіти, дашборди в зручній формі.

Ціна тарифних планів стартує від 12,5 євро в місяць на базовій версії і до 99 € за пакет підприємства.

Які ще бувають CRM системи?

Звичайно, в наш рейтинг увійшли не всі програми для менеджменту взаємовідносин з клієнтами. Крім вищеописаних можна сміливо використовувати інші рішення, серед яких відзначимо найбільш популярні варіанти:

 • Мегаплан — платформа для компаній з числом співробітників від 5 до 500. Мінімальний тариф — 180 гривень за користувача. Можливості сервісу включають комунікацію, інтеграцію, автоматизацію, моніторинг продажів, завдання та проекти для командної роботи.

 • vTiger — open-source платформа, створена на базі Apache, MySQL, PHP. Допускає інтеграцію з Outlook і Microsoft Office. Ціна — 42 долари на місяць. Функціоналу vTiger цілком достатньо для роботи в напрямках продажів і маркетингу.

 • 1С: CRM — надбудова до 1С: Підприємства. Дозволяє вести історію спілкування з покупцями, управляти базою контактів, продажами, маркетинговими кампаніями, бізнес-процесами. Взаємодіє з Outlook, має вбудований емейл. Доступна в форматі SaaS-платформи, мобільного додатка, web-інтерфейсу і термінального клієнта.

У число систем, використовуваних українськими компаніями, також входять Microsoft Dynamics, LiraCRM, NetHunt і Real Estate — рішення для агентств нерухомості.

Як обрати СРМ систему: підводимо підсумки

Кажучи коротко — кожне ПО підходить для певних інтересів і цілей бізнесу. Тільки після їх ретельного аналізу потрібно вибирати систему менеджменту роботи з замовниками. Припустимо, новачкам, невеликим інтернет-магазинам, малому бізнесу, роздрібній торгівлі найпростіше працювати з AmoCRM або FreshOffice. Тоді як великим компаніям, орієнтованим на корпоративні продажі, або оптовим постачальникам більше підходить 1С: Підприємство зі своєю CRM, Creatio або Pipedrive. Для стартапів і IT-компаній хорошим рішенням стане Бітрікс24. Втім, вибір завжди залишається за вами, благо, кількість доступного софта для автоматизації бізнесу дозволяє знайти оптимальний варіант для кожного. А якщо у вас виникнуть складності з інтеграцією веб-ресурсу і CRM, звертайтеся до нас. У число наших послуг входить апгрейд сайту і будь-які нестандартні рішення для розвитку вашого бізнесу.

ukукр