Блог > Інтернет-маркетинг > Трафік сайту: що це та яка його роль в просуванні?
Блог Інтернет-маркетинг
view 32
0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...
10.08.2021
Spread the love

Трафік сайту: що це та яка його роль в просуванні?

Трафік сайту – це кількість інтернет-користувачів, які відвідали його протягом певного періоду часу, використовуючи при цьому різні джерела. Обсяг трафіку вимірюється загальним числом переходів, кількістю унікальних відвідувачів або загальним числом сеансів за вибраний діапазон дат. Власне, дана метрика і є відображенням авторитетності і популярності онлайн-ресурсу. Адже чим більше людей переходять на ваш сайт, тим він якісніший, корисніший і популярніший в інтернеті. Фактично, для досягнення високої відвідуваності і замовляють послуги маркетингового агентства, адже там працюють фахівці своєї справи, які вміють залучати цільових користувачів з усіх відомих джерел. Те, що треба для бізнесу, який розвивається в інтернеті. Втім, про все по порядку.

Чому важливо дізнатися трафік сайту, і на що вказує ця інформація?

Кількість відвідувань сайту демонструє інтерес людей до ресурсу і пошукового запиту, за яким його знаходять. Чим сильніше потік користувачів, тим більше повинно бути продажів. Логічно? Так. Але не завжди трафік сайту, перевірити якість якого вам допоможуть фахівці з просування, тягне за собою зростання продажів і доходів. Адже залучити відвідувачів зараз не є проблемою. На фріланс біржах без проблем можна знайти пропозиції по “накручуванню” відвідуваністі. В цьому випадку web-сайт відвідають абсолютно різні за віком, потребами, захопленнями люди, жодним чином не зацікавлені в покупці реалізованого товару. Тому важливо перевірити трафік сайту, і переконатися, що він є цільовим.

Для рядового користувача, який шукає потрібний йому товар або послугу, кількість відвідувачів сайту ролі не грає. У нього свої критерії оцінки веб-ресурсу. Тоді як маркетологу, SEO-оптимізатору, web-аналітику, PPC-фахівцю дізнатися трафік сайту вкрай необхідно. І не просто дізнатися, а оцінити, наскільки він є цільовим. Від цього багато в чому залежить якість і результат проведеної роботи. Адже відвідувачі бувають різні:

 • ЦА, яка цікавиться конкретною тематикою, та цілеспрямовано перебуває на сайті в пошуку потрібної інформації;
 • користувачі, що клікнули по реферальному посиланню, або перейшли через рекламу;
 • аудиторія соцмереж, що перейшла на веб-сайт по рекламних оголошеннях або через корпоративний аккаунт компанії;
 • відвідувачі, що знайшли онлайн-ресурс в пошуку за допомогою введених ключових запитів;
 • нецільові користувачі, що потрапили на сторінки web-ресурсу випадковим чином.

дізнатися трафік сайтуРезультати аналізу трафіку сайту допомагають маркетологам знайти слабкі і сильні сторони інтернет-платформи, оскільки вказують на важливі метрики:

 • кількість цільових користувачів, які відвідали web-ресурс протягом доби;
 • шляхи переходів і перегляду веб-сайту посторінково;
 • час перебування користувача на сайті;
 • показник відмов;
 • обсяг прочитаних, проскролленних, просто відвіданих сторінок;
 • популярні і малозатребувані сторінки;
 • періоди максимального завантаження онлайн-ресурсу.

У підсумку, аналіз відвідуваності сайту сприяє оптимізації роботи відділу по просуванню, дозволяє визначити ефективність рекламних каналів і поліпшити функціональні можливості самого ресурсу.

З яких джерел можна подивитися трафік?

В команді, що займається просуванням бізнес-ресурсу в інтернеті, бере участь кілька експертів, кожен з яких наділений своєю зоною відповідальності, і працює над залученням трафіку з певних джерел. Припустимо, PPC фахівець налаштовує рекламу продукту в пошуку і привертає покупний, платний трафік. SEO-оптимізатор працює над залученням органічного, безкоштовного трафіку.

Щоб перевірити відвідуваність сайту, і отримати корисні дані, розглянемо, за якими типами поділяється трафік:

 1. Пошуковий, органічний – найбільш ефективний, оскільки за ключовими фразами на сайт потрапляють люди, зацікавлені в товарах, послугах. За рахунок безкоштовного трафіку з часом підвищується кількість користувачів, які переходять на ваш інтернет-ресурс, адже чим частіше і більше його відвідують люди, тим якісніше і авторитетніше він виглядає для пошукача, а значить, його позиції у видачі стають вище, і юзерам легше знаходити його .
 2. Покупний, рекламний – в цьому випадку користувачі відвідують веб-ресурс, клікнувши по оголошенню, посиланню або банеру. Працює до тих пір, поки ви оплачуєте рекламу Google Ads, Яндекс Директ або веб-майстру стороннього інтернет-порталу.
 3. Соціальний – потік користувачів, які потрапили на web-сайт через посилання, розміщене в корпоративному або особистому профілі соцмереж Фейсбук, Інстаграм, Лінкедін і т.п.
 4. Реферальний – має на увазі відвідувачів, що потрапили на сторінки онлайн-ресурсу через посилання, розміщене на сторонньому веб-майданчику. Залишити таке може хто-завгодно: Ваші знайомі, особисто Ви, будь-який користувач інтернету, адміністратори сторонніх веб-платформ за винагороду. Так-так, стимулювання реферального трафіку вкрай корисно для SEO-просування, і відображає ефективність стратегії лінкбілдінга. Адже чим більше трастових зовнішніх джерел посилаються на сайт, тим краще. Алгоритми ПС бачать це і автоматично просувають таку онлайн платформу в ТОП видачі.
 5. Прямий – переходи користувачів, які ввели адресу домену в пошуковий рядок безпосередньо, або раніше зберегли сайт в закладках і в потрібний момент відвідали його. Нарощувати прямий трафік можна як онлайн, так і офлайн методами, розміщуючи адресу веб-ресурсу на листівках, білбордах, фірмових бланках, візитках та іншій рекламній продукції.

Перевірити сайт на відвідуваність: навіщо це потрібно?

 

Оцінка кількості і поведінки користувачів на сайті – хто і як часто заходить, який контент цікавить, які дії здійснює, який відсоток оформляє замовлення, – всі ці дані допомагають зрозуміти ефективність маркетингової стратегії, і в разі виникнення проблем, своєчасно скоригувати її, вибравши найкращий варіант.

Крім оцінки свого трафіку необхідно відстежувати відвідуваність сайту конкурента. Зробити це потрібно як на стадії відкриття проекту, так і в процесі його просування. У першому випадку ви протестуєте нішу, зорієнтуєтесь за обсягом майбутніх робіт і виділите бюджет для розкрутки. У другому – дізнаєтеся сильні і слабкі напрямки конкурентів, зможете відокремити ефективні канали просування і розрахуєте орієнтовну конверсію.

Як подивитися трафік сайту?

перевірити сайт на відвідуваністьКращим рішенням у такому випадку стане система Google Analytics. З метою більшого охоплення каналів відвідуваності рекомендується підключити коллтрекінг і наскрізну аналітику, наприклад, Ringostat, Binotel, і після інтегрувати дані в CRM. За допомогою GA можна дізнатися:

 • джерела і канали трафіку,
 • поведінкові фактори,
 • соціально-демографічні характеристики відвідувачів,
 • частоту повернення на сайт,
 • конверсійність,
 • кількість унікальних відвідувачів сайту,
 • показник відмов,
 • пристрої, за допомогою яких користувачі заходять на веб-сайт.

 

Звичайно, це все можливо при наявності доступів до аккаунту Google Analytics. Коли потрібно виконати аналіз трафіку конкурентів, доступу до GA, звичайно, ніхто не дасть. І в цьому випадку на допомогу приходять сторонні онлайн-сервіси, як платні, так і безкоштовні. Про них ми надалі і поговоримо.

Як можна відстежити трафік конкурентів?

Навіщо це робити, ми вже обговорили, але про всяк випадок, повторимо ще раз. Оцінити трафік сайту-конкурента потрібно, щоб відповісти на ряд важливих питань:

 • На який обсяг відвідуваності можна розраховувати при попаданні в ТОП видачі?
 • Чи є коливання трафіку з урахуванням сезонності?
 • Які прийоми та інструменти маркетингу працюють найефективніше в обраній ніші?
 • Наскільки популярним є продукт, товар, послуга, і наскільки висококонкурентною вважається відповідна ніша.

 

Маючи повний спектр інформації цілком реально розробити нову стратегію онлайн-просування або відкоригувати наявну, вчасно розібратися в обстановці на ринку і мінімізувати ризик “зливання” бюджету.

Тепер про те, які сервіси задіяти, щоб дізнатися відвідуваність сайту, якщо немає доступу до Google Analytics.

SimilarWeb

 

Англомовний онлайн-сервіс, користуватися яким можна як на платній, так і на free-версії. Дозволяє порівнювати відвідуваність до 5 веб-ресурсів за обраний період. Дані про трафік відображаються в SimilarWeb, якщо він перевищує 5 000 відвідувачів протягом 30 днів. Сервіс відображає глибину переглядів і тривалість сеансів, джерела і канали відвідуваності, показник відмови, тип пристроїв і демографію користувачів.

SerpStat

 

Багатофункціональний аналітичний комбайн, що надає маркетингову і SEO інформацію, серед якої є і показники відвідуваності. SerpStat відображає обсяг трафіку, видимість веб-сайту і запити, за якими він ранжується. Ця інформація буде корисною при формуванні стратегії просування в органічному пошуку і розробці рекламних кампаній PPC-фахівцем. Сервіс платний, з безкоштовним тестовим періодом.

Ahrefs

 

Ще один потужний аналітичний онлайн-сервіс, що дозволяє порівняти домени, перевірити ключові запити, виявити обсяг органічного трафіку, здійснити перехресний аналіз посилань і багато інших операцій. За допомогою Ahrefs можна відшукати популярний контент конкурента, і на його основі розробити корисний, актуальний для ЦА контент-план, а також відредагувати або поліпшити стратегію просування в пошукових системах. Сервіс платний, з тижневим free періодом.

SEMRush

 

Ще один онлайн-сервіс, схожий по функціоналу на SerpStat і Ahrefs. За допомогою SEMRush можна перевірити сайт на трафік по місяцях, відстежити рівень зацікавленості і дізнатися приріст нових користувачів. Також він показує пристрої, джерела, канали, географію відвідувань. Єдине, що SEMRush не надає нам, – інформацію про індексацію сторінок. З іншого боку, дана платформа працює як англійською, так і російською мовою.

Alexa

 

Інструмент аналізу відвідуваності з англомовним інтерфейсом. Доступ до нього – платний, на вибір є 4 тарифи з різними функціональними можливостями. Alexa надає статистику по географії користувачів, беклінкам, показнику відмов, тривалості перегляду веб-сайту, глибині перегляду, динаміці позицій в органічній видачі. За допомогою даного сервісу можна оцінити відвідуваність конкурентів і підняти ефективність SMM, SEO, контекстної реклами та інших інструментів для розкрутки.

LiveInternet

 

Російськомовний онлайн-сервіс з безкоштовним доступом і великим спектром опцій для web-аналітики. LiveInternet представляє статистику про відвідуваність ресурсу, і дозволяє відстежити обсяг трафіку за добу, 7 днів або місяць. При цьому у вас є можливість проаналізувати кліки по рекламі, оголошеннях, банерах, переглянути переходи по пошуковим фразам. LiveInternet відстежує використовувані для входу пристрою, географію користувачів, джерела і канали отримання трафіку.

Резюме: навіщо потрібен аналіз трафіку на сайті

Перегляд відвідуваності веб-ресурсу, як свого, так і конкурентів, є важливим аспектом контролю ефективності маркетингової стратегії. Завдяки цьому ви зможете вчасно виправити недоліки в просуванні, і зробити акцент на сильних сторонах розкрутки. Головне, не використовувати накрутку, інакше ви ризикуєте отримати санкції з боку пошукової системи. Якщо ви зацікавлені в якісному просуванні і цільовому трафіку, довірте комплексний маркетинг digital агентству Light Spider. Ми знаємо як привести покупців на ваш web-сайт.

0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...

  X

  Бажаєте сайт?
  Ми можемо допомогти Вам у розробці Web-ресурсу, залиште нам свою заявку

  Давайте працювати разом

  Напишіть нам для обговорення будь-яких питань

  Залиште заявку і ми з вами зв'яжемося

   ukукр