Блог > Інтернет-маркетинг > Тренди e-commerce — що очікувати в 2021 році?
Блог Інтернет-маркетинг
view 323
0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...
28.10.2020
Spread the love

Тренди e-commerce — що очікувати в 2021 році?

Відомі нам обставини, що торкнулися життєдіяльності всього світу в 2020 році, зіграли на користь ринку електронної комерції. Щотижня і щомісяця все більше і більше продавців запускають онлайн-проекти та інтегруються в сектор e-Commerce, докладаючи максимум зусиль для розвитку свого бізнесу у всесвітній мережі. І кожному з них потрібен потужний і функціональний інтернет магазин, замовити сайт такого формату, до речі, ви можете у нас з гарантією якості.

Проте, успіх полягає не тільки в наявності веб-ресурсу. Переможцем в бізнесі стає той, хто здатний грамотно проаналізувати ситуацію і встигнути під неї вчасно підлаштуватися, щоб йти в ногу з часом і бути в тренді. Адже, згідно з дослідженнями компанії statista.com, до 2022 року світова виручка від онлайн-торгівлі зросте до 6,54 трильйонів доларів, а це на 85,27% більше, ніж 3,53 трлн, зафіксовані в 2019 році. При цьому онлайн-шопінг увійде в число найпопулярніших занять у інтернеті. З таким станом справ, потрапити до лав успішних продавців, і підкорити сферу електронної комерції — мета кожного підприємця, який працює в торгівлі. Допоможе в цьому знання ключових e-Commerce тенденцій і здатність привернути увагу покупців в епоху розвинених цифрових технологій.

Так на що ж орієнтований ринок електронної комерції? Як показує практика, продавці щорічно покращують фактори споживчого комфорту. Тим самим вони завищують вимоги, запити та очікування покупців. Адже кожен продавець прагне догодити клієнту, і пошук нових рішень, як зробити це, породжує нові тренди інтернет продажів. Як правило, вони націлені на створення умов, що дозволяють максимально швидко або навіть автоматично закрити питання користувачів, і розвіяти їх сумніви стосовно покупки конкретного продукту в інтернет-магазині. Майбутнє електронної комерції за автоматизацією процесів, прямою комунікацією з клієнтами зі сторони бренду, створенням у онлайн-покупців ефекту відвідування оффлайн-магазину. Розглянемо e-Commerce тенденції докладніше і виділимо, на що слід звертати увагу вже сьогодні.

Голосові помічники — тренд онлайн продажів

Технології стають все точніше і зручніше, завдяки чому люди частіше користуються голосовими помічниками, і довіряють їм свої справи. Очікується, що до 2022 року ринок голосової торгівлі досягне 40 мільярдів доларів. За допомогою Google Assistant, Alexa та подібних віртуальних асистентів люди прагнуть спростити собі життя, перекладаючи на них різні завдання, починаючи з будильника і аж до здійснення онлайн-покупок. З огляду на те, що голосові сервіси вміють розпізнавати різні мови, користувачам стало ще простіше купувати в інтернеті.

З огляду на це, важливо оптимізувати свій інет-магазин під голосовий пошук. Що потрібно для цього зробити? Ось 3 рекомендації, які допоможуть вам:

 1. Оптимізуйте контент з акцентом на підвищення шансів появи в результатах пошуку за допомогою голосу, використовуйте LSI і ключові фрази Long Tail, взяті з пошукових підказок.

 2. Розробіть голосову навігацію для свого сайту і мобільного застосування, якщо воно у вас є.

 3. Перевірте, щоб ваші товари легко купувалися за допомогою голосових команд користувача.

AR-технології — майбутнє ринку e-Commerce

тренды e-commerce 2021

Доповнена реальність стирає умовну межу між асортиментом, дозволяючи купувати в інтернеті практично все. Раніше онлайн замовляли в основному продукти, зовнішній вигляд яких не мав особливого значення, а речі, що вимагають примірки або попереднього огляду, такі як одяг, взуття, меблі, предмети інтер’єру, купували в фізичних магазинах. Зараз віртуальними примірочними в інтернет-магазинах і мобільних додатках нікого не здивувати. Клієнт ще до покупки може побачити, як куртка буде виглядати на ньому або ж яким чином шафа впишеться в інтер’єр квартири.

Розширити можливості AR-технологій можна впровадженням штучного інтелекту, наприклад, чат-ботів, які виступають в ролі онлайн-консультанта і можуть запропонувати клієнтам індивідуальні рекомендації, спираючись на їх поведінку в інтернеті, історію минулих покупок і призначений для користувача досвід. Крім цього вони можуть повідомляти про статус замовлення і приймати відгуки покупців. Використовуйте дані тренди електронної комерції, і ймовірно, ви помітите збільшення конверсій і зниження обсягу повернень.

Багатоканальні продажі — нова норма онлайн-торгівлі

Чим більше з’являється портативних гаджетів і голосових помічників в арсеналі користувача, тим легше і ефективніше він робить покупки в інтернет-магазинах, використовуючи для цього різні канали та пристрої. Тенденція зростання числа омніканальних клієнтів збережеться і в 2021 році, а це означає, що у сайту повинна бути адаптивна версія, щоб кожна людина могла зайти на сайт за допомогою свого девайса і купити товар з комфортом. Додатково до цього рекомендуємо пропонувати відвідувачам різні формати покупки і оплати, а також персоналізувати їх обслуговування на кожному етапі воронки продажів, де це можливо зробити.

Мобільна комерція в числі трендів онлайн продаж

Перевага мобільного інтернет-серфінгу над десктопних помічена ще 5 років тому, і з тих пір mobile трафік тільки набирає обертів. Якщо спочатку левова частка відвідувань випадала на соціальні мережі, ігри, месенджери і різні додатки, то зараз люди стали активніше робити покупки за допомогою смартфонів. Як показали дослідження statista.com, до кінця 2021 року очікується зростання мобільних продажів в e-Commerce до 73%. При цьому близько 30% покупців не завершать свої замовлення, якщо помітять, що інтернет-магазин не оптимізований під mobile.

Щоб не втрачати клієнтів надалі, підготуйте сайт заздалегідь:

 • За допомогою Google Mobile-Friendly Test дізнайтеся, чи адаптовані сторінки під смартфони, чи є проблеми із завантаженням і наскільки зручно користувачам знаходитись на адаптивній версії.

 • Забезпечте легкий, інтуїтивно зрозумілий процес оформлення покупки за допомогою портативних девайсів.

 • Додайте прискорені мобільні сторінки AMP для відвідувачів, які заходять в інтернет-магазин зі смартфонів.

 • Створіть прогресивний веб-додаток PWA, який завантажується швидше, ніж сайт, і забезпечує клієнтам доступ до сторінок навіть коли у них немає інтернету.

 • Протестуйте свій магазин вручну, перевірте зручність перегляду асортименту, навігацію, взаємодію з зображеннями, формами, інтерактивними елементами.

Насправді, зараз тренди e-Commerce орієнтуються на мінімалізм і максимальну простоту інтерфейсу. Інтернет-магазин повинен подобатися людям буквально з першого погляду. Якщо користувач помітить проблеми функціоналу, не знайде товар в 1-2 кліка, буде довго чекати завантаження сторінки, він просто закриє вкладку і перейде до конкурентів. Простий, зрозумілий і зручний інтерфейс без зайвої мішури — запорука лояльного ставлення відвідувачів до вашого сайту.

Зростання впливу соціальних мереж на імідж компанії

В середньому щомісяця соц. мережі відвідує близько 3 млрд людей у ​​світі, і 90% користуються ними з портативних пристроїв. Презентація бренду в межах популярних соціальних платформ, таких як Facebook, YouTube, Instagram, TikTok, і що ще більш важливо, його репутація там, дуже впливають на успіх в сфері електронної комерції. Відгуки людей і досвід взаємодії з інтернет-магазином, якими вони діляться в соц. мережах, формують загальне інформаційне поле, і якщо воно для вас позитивне, шансів опинитися в числі лідерів значно більше. З огляду на те, що користувачі неохоче залишають комфортну для них середу в інтернеті, їм часто зручніше купувати товари в рамках звичних для них платформ, тому має сенс відкрити свій online-store прямо в Facebook або Instagram, тим більше що ці веб-платформи дозволяють оформляти замовлення і робити покупки без переходу на сторонні ресурси.

Екологічність і захист навколишнього середовища в продажах

Тема боротьби за чистоту природи стала трендом кілька років тому. Зараз все більшої популярності набирає споживання екологічно чистої продукції. Як показало дослідження hbr.org, близько 65% споживачів бажають купувати продукцію брендів, що підтримують захист природи. Людей частіше стали цікавити товари, виготовлені екологічно чистими методами та придатні до повторної переробки, а також ті, що зберігають чистоту навколишнього середовища. Привернути увагу таких клієнтів можна, використовуючи натуральну упаковку, відправляючи чеки по електронній пошті замість друку на папері, додаючи в асортимент продукцію, орієнтовану на збереження і захист навколишнього середовища, і регламентуючі чітку екологічну позицію свого бренду.

Як бачите, трендів набралося хоч і не багато, але для того, щоб відповідати їм, потрібно провести чималу роботу над своїм сайтом. Якщо ви бажаєте залучити максимум покупців в інтернет-магазин і бути в лідерах ринку e-Commerce, вже зараз рекомендуємо приступити до поліпшення web-ресурсу, оптимізувати контент і адаптовану версію, опрацювати інтерфейс і конверсійні елементи, і подумати над тим, як ще можна сподобатися цільовій аудиторії. Якщо бажаєте перевірити сайт на відповідність трендам електронної комерції 2021 року — покажіть його нам! Наші фахівці проаналізують ваш інтернет-магазин і виявлять можливі недопрацювання, які могли б зашкодити вам зайняти лідерство в своїй ніші.

0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...

  X

  Бажаєте сайт?
  Ми можемо допомогти Вам у розробці Web-ресурсу, залиште нам свою заявку

  Давайте працювати разом

  Напишіть нам для обговорення будь-яких питань

  Залиште заявку і ми з вами зв'яжемося

   ukукр