

У чому полягає просування сайту та як це зробити максимально ефективно
Ви налагодили власну справу. У вас розігріті печі, гудуть верстати і на повні оберти викручен конвеєр. Ваша продукція якісна і має потенціал. Але клієнтська база невелика, а рекламна кампанія тільки запущена. Для розширення “пулу” замовників ви приймаєте вольове рішення запустити сайт.
Програмісти чудово виконали поставлене завдання, безліч “фішок” успішно інтегровано на ваш сайт, а дизайн викликає бажання зробити його “домашньою сторінкою”. Ви запустили веб-ресурс. Минають дні, тижні, місяці, а кількість клієнтів з сайту не поспішає рости. Ви себе питаєте — “Що відбувається?”. А відповідь лежить на поверхні — мало запустити сайт, необхідно його ще “просунути”. Що це означає? Що це таке, “просування сайту”? Навіщо і чому воно необхідне? Давайте розберемося і відповімо на ці питання по черзі.
У чому полягає робота з просування сайтів і навіщо вона потрібна?
Де б ви не жили. Будь то країни Північної або Південної Америки, ЄС, СНД, Африки або Азії. Скрізь існують пошукові системи. Вони створені з метою швидкого пошуку інформації та розвитку безлічі ідей і ділових починань (в ролі популяризатора). Не так важлива їх спрямованість (за винятком протизаконних), скільки поширеність і актуальність видачі результатів пошуку за запитом. Будь то популяризація якихось ідей або поширення певної інформації. Краще пошукових систем цього не зробить ніхто. Але крім “суспільно-просвітницької” діяльності, платформи на зразок Google використовують для збільшення клієнтської бази компанії.
Рівень інтернетизації населення за останні 10 років значно зріс. Там, де раніше насилу ловив мобільний зв’язок, зараз впевнено приймає 4-5G. Часи “незграбних” соціальних мереж, важко налаштовуваних локальних “павутин” та ненадійних провайдерів канули в лету. Зараз буквально все є в міжнародній мережі. Але наявність тих чи інших веб-ресурсів ще не означає їх популярність. Адже вона залежить від багатьох факторів. Має значення актуальність, доступність, значущість проекту, інфоприводу і т.п. Але також важливо, якою за рахунком виявиться сторінка у видачі по релевантному запиту в пошуковій системі.
Саме місце сайту в “ТОПі” пошуку і визначає його читаність, доступність та й просто успішність. Люди рідко гортають сторінки пошукача, зазвичай їх вибір зупиняється на перших 10 (+ -3) сайтах. Пам’ятайте — людина ледача. Коли користувач шукає послуги, він зацікавлений в тому, щоб максимально швидко задовільнити свої потреби. Якщо сайт неробочий, то користуватися ним неможливо. Коли картинки вилітають за межі екрану або постійно вискакують помилки — відвідувач його закриє і відкривати більше не захоче.
Показник “популярності” сайту — його місця в “ТОПі” за відповідними запитами, — визначається ранжуванням. Це аналіз сторінок на відповідність вимогам пошукача стосовно внутрішньої і зовнішньої оптимізації. Простими словами — це сортування веб-сайтів. Саме його результати визначають місце ресурсу в пошуковій системі.
Що входить в СЕО просування сайту, як це зробити і що потрібно знати?
Особливої уваги заслуговують механізми ранжирування. Вони діляться на:
-
Зовнішні.
-
Внутрішні.
Розглянемо їх докладніше:
До зовнішніх факторів належать такі:
Вищезазначена цитованість, беклінки. А також поведінкові чинники. Одним з популярних інструментів, що дозволяють проаналізувати цільову аудиторію або відвідали ресурс користувачів, є Google Analytics.
Він визначає рейтинг сторінки за такими чинниками:
-
Проведений на сторінці час — один з найважливіших показників ефективності веб-ресурсу. Показник можна поліпшити за допомогою таких елементів як: зображення, відео, таблиці і графіки.
-
Кількість відмов. Швидке закриття вкладки в браузері — сигнал щодо нерелевантності контенту запитам користувача. Наявність інформації про невідповідність результату пошуку очікуванням користувача негативно позначається на просуванні сайту.
-
Показник повернень користувачів. Допоможе вам визначити кількість людей, що вдруге відвідали ваш сайт. Завдяки цьому ви зможете визначити, чи цікавий ваш ресурс користувачам і можливо вжити заходів щодо поліпшення їх досвіду користування веб-сторінкою.
-
“Клікабельність” (CTR) в пошуковій видачі. Це статистика, яка визначається кількістю кліків на тематичні оголошення і сайт. Значно впливає на місце сторінки в “ТОПі” результатів пошуку при запиті користувача.
-
Кількість переглядів сторінки — це показник успішності оптимізації сайту. Завдяки йому можна визначити — чи ефективна реклама, SEO-просування і т.д., або може потрібно щось змінити, внести корективи в стратегію розкрутки.
Внутрішні чинники
Рядовий користувач мало як може вплинути на дані елементи, але вони відіграють величезну роль в ранжуванні сайту. Відповідає за них веб-розробник і SEO-спеціаліст. І тут важливо згадати про такі речі як регулярні зміни алгоритмів пошукових систем. Хоч вони і змушують вносити правки в структуру сайтів, тексту, тегів, але швидше за все спрощують роботу фахівців, ніж створюють нову.
До внутрішніх факторів слід віднести наступне:
-
Правила індексації сторінок сайту час від часу змінюються. Це змушує розробників вносити нові зміни, а то і зовсім повністю “реставрувати” сайт.
-
Аналіз контенту за такими характеристиками як унікальність, новизна, релевантність і т.д.
-
Метатеги по типу правильних тегів title, вірного опису description, грамотного використання ключ-слів в title і description
-
Створення сайтів, максимально зручних для читання і просто відвідування. Вмілий розподіл ключових слів на сайті підвищить як ранжування, так і читаність самого тексту — в іншому випадку сторінку може заблокувати пошукова система згідно з алгоритмом ранжирування Google Panda через надмірну оптимізацію, надлишок ключових слів, плагіат, спам, безліч вихідних посилань, нав’язливу рекламу.
-
Необхідність правильного застосування перелінковки, що дозволяє грамотно налаштувати навігацію на сайті, а заодно уникнути порушень по вищезазначеним критеріям.
Вищенаведені пункти хоч мають і першорядне значення при просуванні сайту вгору по ключових запитах, важливо пам’ятати і про хаотичну систему апдейтів Google. За довгі роки розвитку платформи алгоритми пошуку, генерації тегів і т.п. змінювалися неодноразово. Постійні нововведення призвели до “забавної” ситуації. На даний момент мало хто може гарантувати однозначну роботу більшості алгоритмів.
Просування сайту: як це зробити?
Ознайомившись з базовими принципами ранжування слід розглянути основні методи просування сайту.
Для цього бажано звернутися до фахівців по SEO-оптимізації. Саме від них залежить успішність (відвідуваність) сайту. Ви запитаєте — “А що входить в CEO просування сайту?”. Ми відповімо “Все”. Для пошукових систем важливі як теги, так і контент самого сайту. Зверніть увагу на останнє (на момент написання статті) оновлення від Google. Воно торкнулося системи тегів і з одного боку спростило роботу при створенні веб-ресурсу, з іншого — тепер не дозволить недобросовісним оптимізаторам “напхати” ключ-слова в заголовки. Оновлення алгоритмів скоротило назви сайтів і тепер генерує тег-заголовки (показані при пошуку) на базі вмісту сторінки. Ця зміна відмінно показує як принцип роботи алгоритмів Google, так і бажання компанії оптимізувати сайти за загальними критеріями читання і релевантності.
Не мало уваги і сил приділяється боротьбі з неунікальним контентом (текстом, музикою або відео). Всі сервіси від Google ревно оберігають авторські права. Алгоритми, покликані боротися з неунікальністю, як правило, блокують ресурс повністю.
З огляду на вищесказане, самостійно запустити сайт і вести його можливо, але без навичок роботи в просуванні сайтів ця витівка виявиться не продуктивною. Для “підйому в ТОП” необхідно “тримати ніс за вітром” трендів, знати принципи і алгоритми пошукової системи, і добре розуміти правила ранжирування онлайн-ресурсів. На жаль, працюючи поодинці і без досвіду взаємодії з пошуковою системою, не завжди вдається обійти ці гострі кути.
Для ефективного розширення клієнтської бази високого ранжирування сторінок хоч і досить, але можна добитися і більшого. Для цього до просування сайту по SEO слід додати SMM. Про нього ми поговоримо далі!
Що входить в СММ просування і навіщо воно потрібне?
Хоч пошукові системи і найбільш популярна “частина браузера”, але соціальні мережі вже давно і ґрунтовно вкоренилися в житті більшості людей. Просування в “ТОП-10” в результатах запиту пошуковика хоч і чудовий результат, але підкріпити його слід розширенням клієнтської бази за рахунок тематичних співтовариств в соцмережах.
Як це працює і що входить в СММ просування? В першу чергу до нього відноситься реклама в соціальних мережах. Ведучи таргетовану рекламу, SMMщики залучають до товару, чи то послуги, увагу цільової аудиторії. Використовуючи тематичні спільноти, знайомства та й (по можливості) популярність бренду.
Саме в соцмережах поширюється велика частина трендів, віянь всіх видів, та й просто популярних ідей. Також саме там затримується більшість користувачів. Компанії важливо налагодити “діалог” з потенційними покупцями. У цьому їм допоможуть SMM-спеціалісти. Вони спеціалізуються на веденні реклами (всіх видів), роботі з аудиторією і розробці продаючих оголошень. Просування за допомогою SMM також позитивно позначається і на СЕО-розкрутці.
І все-таки, в чому полягає просування сайтів?
Резюмуючи все описане вище. Просування сайту в пошукових системах значно підвищить приплив нової аудиторії. На жаль, процес популяризації веб-ресурсу вимагає навичок і знань від людини, яка веде сайт. В іншому випадку його ранжування виявиться низьким, а неправильні дії можуть навіть призвести до блокування ресурсу. Не рідко через невміле просування сайту починання людей залишалися непоміченими або приплив аудиторії залишався незначним.
Для ефективного розвитку Вашого бізнесу бажано, крім розкручування в органічному пошуку, спробувати “налагодити” спільну мову з аудиторією. У цьому вам можуть допомогти соціальні мережі. Хоч багато з них і мають інструментарій для рекламної діяльності — бажано володіти і навичками взаємодії з потенційними клієнтами. Ніхто не відміняв і таргетовану рекламу. Завдання якої визначити потрібну людину (як би страшенно не звучало) і зробити їй пропозицію (від якої вона не зможе відмовитися).
У цьому вам можемо допомогти ми! Компанія Light Spider надає послуги з просування сайтів і ведення контекстної, таргетованої реклами. Наші SEO фахівці відмінно виконують роботу по наповненню сайту контентом, зовнішній і внутрішній оптимізації. У той же час СММщики поширюють інформацію по соціальним мережам, залучаючи цільову аудиторію.
SEO та SMM маркетинг найкраще працюють разом. Вони ні в якому разі не взаємовиключають одне-одного, а навпаки — значно підвищують популярність рекламованого товару або послуг.