Блог > SEO — пошукове просування > Внутрішня і зовнішня оптимізація сайту — що це таке простими словами
Блог SEO — пошукове просування
view 73
0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...
29.09.2021
Spread the love

Внутрішня і зовнішня оптимізація сайту що це таке простими словами

Запуск сайту — відмінне рішення для просування власної справи. Наявність привабливого дизайну і цікавого товару, чи то послуги, по ідеї повинні залучити море потенційних клієнтів. Але цього часто (практично завжди) недостатньо. Крім привабливого візуала і інтересу до “продукції”, для користувачів важливо і зручність сторінки.

Якщо людина не може користуватися сайтом так, як їй буде зручно — то вона, швидше за все, просто закриє ресурс і візьметься шукати інший. Під зручністю можна розуміти багато чого, наприклад, не “ріжучий” очі візуал, читаємий текст (з зовні приємним шрифтом) або просто комфортну навігацію між сторінками. Але також важлива і оптимізація ресурсу. Поговоримо про неї ґрунтовніше.

Розкрутка, просування, оптимізація сайтів — маховик рекламної кампанії

Перед тим, як розглядати їх по порядку, ознайомимося з базисом. Внутрішня і зовнішня оптимізація сайту — це процеси підвищення якості як контенту ресурсу, так і його ранжирування. Завдяки їм сторінка займає більш високе місце в результатах видачі пошукової системи за запитом користувача. Саме результати цих процесів ви спостерігаєте кожен день, вбиваючи шукане в рядок запиту.

Відразу слід згадати — якщо у Вас недостатньо досвіду, знань, навичок в роботі з SEO-просуванням — то краще процеси оптимізації довірити професіоналам. Наповнення сайту контентом, нарощування посилальної маси і поліпшення ранжирування сторінок вимагає скрупульозного підходу і глибоких знань в сфері просування інтернет ресурсів.

Як ми вже згадали, оптимізація веб-сайту буває двох видів:

 • Внутрішня.

 • Зовнішня.

Кожен з цих пунктів має колосальний вплив на ефективність, привабливість вашого сайту. Перед детальним розбором кожного з них слід пояснити принципи роботи пошукача і відповісти на питання – “чому це важливо?”.

Не має значення, на якій платформі запущений сайт, будь то Google, Яндекс або інші пошукові ресурси. Скрізь є свої системи ранжування (сортування) веб-сторінок. Оптимізація інтернет сайтів якраз дозволяє вашому web-ресурсу зайняти більш високе місце в “ТОПі” результатів пошуку. Хоч у кожної пошукової системи і свої алгоритми ранжирування, є загальні правила просування інтернет сторінок. Дотримуючись правил і рекомендацій пошукової системи можна досягти хороших показників ранжирування вашого ресурсу в пошуку за запитом. В ефективному просуванні інтернет ресурсу вам допоможе SEO-розкрутка сайту. Яким чином, що в неї входить і навіщо вона потрібна? Розглянемо уважніше.

Внутрішня SEO оптимізація web-сайту

Стан і вміст вашого інтернет ресурсу безпосередньо впливає на його ранжування в пошукових системах. Для досягнення високих показників слід наповнювати сайт якісним, релевантним контентом і максимально ефективно використовувати теги, всіляко оптимізуючи ресурс, і це далеко не повний перелік робіт.внутрішня SEO оптимізація web-сайту

Внутрішня оптимізація необхідна для двох найважливіших складових сайту — доступності і “видимості”. Мало хто буде переглядати погано оформлені сторінки, читати нудний і рваний текст. Розглянемо детальніше методи Google оптимізації сайту.

Основні складові послуг SEO-оптимізації

Хоч людство значно просунулося в розвитку і доступності технологій відео та аудіозапису (та їх відтворення). Текст залишається одним з основних методів передачі інформації. Його і сьогодні використовують не тільки в літературі різних галузей, але і в рекламі, описі товарів, послуг і т.д.

Люди звикли читати. Вони регулярно переглядають стрічки новин в соціальних мережах, звертають увагу на рекламні оголошення і т.д. Тому текст бажано зробити інформативним і легким. Останнє визначити просто — його можна переглянути швидко, і не звернути уваги на якісь ділянки. Якщо при прочитанні “око не зачепилося” за сумнівний мовний зворот — текст читається і заслуговує застосування.

До пункту вище відносяться і ключові слова. Людина, що вперше потрапила в світ SEO-копірайтингу, може запитати “А навіщо вони?”. Адже текст через них лише ускладнюється, та й часто їх видно неозброєним оком (немов вставлені). Відповідь на подив проста і складна одночасно. Ключові слова — це один з основних інструментів SEO-розкрутки веб-сайту. Їх принцип простий. Аналізуються найбільш популярні пошукові запити по певній темі. На їх основі формується текст. Його релевантність визначається як використанням ключ-слів, так і читаністю. Правда, іноді, копірайтери зловживають ключами і розміщують їх буквально всюди. Текст, на виході, вдає із себе нагромадження пропозицій, без особливого сенсу або структури. Само собою, якщо уникнути “переоптімізаціі”, то сайт може і отримає високу ранжування, але який шанс зацікавити випадкового відвідувача і змусити його залишитися?

Також, для просування сайту, не менш важливими э метаописання. Хоч його вплив на позиції сайту і не настільки великий, але сторінка в пошуку приймає куди цікавіший, привабливий і інформативний вид. Мета-опис — це короткий дайджест, репрезентація сайту. Не завжди йому приділяють належну увагу або не роблять його зовсім. Тоді в результатах пошуку воно виглядає як обрізана частина тексту. Рекомендований розмір метаописання становить 320 символів. Його завдання — ознайомити користувача з сайтом.

Хоча алгоритми пошукових систем і сприймають зображення, для їх якісного ранжирування бажано використовувати alt-текст. Він дозволяє хоч трохи, але підвищити ранжування сторінки. Alt-текст — це короткий текстовий опис зображення.

Для підвищення зручності та поліпшення досвіду користувача бажано налаштувати навігацію ресурсу. У цьому SEO-фахівцям допомагають так звані “хлібні крихти”. За назвою можна відразу зрозуміти принцип. “Хлібні крихти” — це ланцюжки слів, що дозволяють полегшити навігацію і перехід між сторінками каталогу, блогу.

Крім зручності користувача і ранжирування в пошуковій системі, важливо не забувати про безпеку інтернет ресурсу.

Безпека і працездатність веб-сайту

З розвитком інтернет-технологій стали ефективнішими і більш вмілими хакерські програми. Особливої популярності вони досягли під час пандемії, бо через карантинні обмеження попит на доставку товарів зріс в рази. Оплата, природно, проводиться в основному онлайн. Для впровадження сервісів віддаленого переказу коштів, необхідно гарантувати безпеку і конфіденційність користувача.безпека і працездатність веб-сайту при сео оптимізації

Щоб ніхто не міг заволодіти даними клієнтів слід активувати SSL-сертифікат. Сам Google вважає за краще показувати користувачам безпечні сайти, але при цьому і люди набагато активніше користуються веб-сторінками, які гарантують безпеку даних. Активація сертифіката підвищує приріст потенційних клієнтів і дає гарантію безпеки відвідувачів.

Підвищити рівень зручності і розширити навігацію на сайті, крім “хлібних крихт” вам допоможе перелінковка. Працює вона за принципом ключ-слів і дозволяє підвищити “клікабельність” на сайті.

Особливу ​​увагу слід приділити технічній складовій сайту. Відсутність “багів”, стабільна робота без “втрат з’єднання” і т.п. — вимоги, які обговорювати, напевно, не доводиться. Ніхто не буде (за рідкісним винятком) переходити на неробочий сайт, з надією на відновлення його коректної роботи.

Щоб уникнути казусів з працездатністю, бажано використовувати для перевірки сайту спеціалізовані інструменти. Хоча в Google і існують сервіси, що визначають досвід користувача, але бажано використовувати і сторонні програми для досягнення більш “якісного” результату і кращих позицій сайту у видачі.

Наостанок згадаємо про універсальність. Часто користувачі заходять на ресурси не з комп’ютерів, а з телефонів, планшетів і т.д. Не завжди сайт адаптований під розширення екрану гаджета. Тому в наші дні потрібно обов’язково розробляти мобільну версію сайту. Підвищення комфорту користувача безпосередньо пов’язано з поліпшенням показників ранжирування ресурсу. Для покращення досвіду взаємодії користувачів з вашої веб-сторінкою Гугл рекомендує розробляти адаптивну версію сайту для мобільних пристроїв.

Наостанок про ціну. Вартість внутрішньої оптимізації сайту безпосередньо залежить від кількості роботи. В одних випадках достатньо провести незначні правки, а в інших необхідно нарощувати як контент, так і проводити доопрацювання, верстку або взагалі виконувати розробку з нуля. Наші SEO-фахівці відстежують якість по всім перерахованим вище напрямками і гарантують вам стабільну роботу сайту.

Зовнішня SEO оптимізація веб-сайту

Ранжування вашого web-ресурсу залежить не тільки від “внутрянки”, але і від поза сторінкових параметрів якості. До них відноситься все, що виходить за рамки працездатності та тематичного наповнення сайту. Розглянемо їх детальніше.

Першим і важливим методом популяризації вашого сайту є зворотні посилання. Чим більше трастових, авторитетних і якісних сторонніх ресурсів посилаються на ваш контент, тим більш “доброзичливо” до вашого сайту буде відноситься Google. Найчастіше маркетологи приймають рішення використовувати платні посилання. Не завжди це призводить до позитивних результатів. Існують більш тонкі підходи. Наприклад, грамотний лінкбілдінг.

Вищенаведені методи зовнішньої оптимізації сайту для пошукових систем підвищують також рейтинг домену. Що це таке і як впливає на пошук? — логічно запитує читач. Ми спробуємо дати лаконічну відповідь.

Авторитет домену — це критерій, який демонструє “відповідальність” власника сайту. Вимірюється він по декільком факторам, таким як:

 • релевантність контенту і його якість;

 • технічний стан сайту (відсутність помилок і “битих посилань”);

 • кількість зворотних посилань.

Для пошукових систем важливий “час життя” сайту. Чим довше — тим краще. Таким чином пошуковик впевнений в актуальності, та й просто життєздатності ресурсу. Існує кілька методів досягнення високих показників. У деяких з них бажана робота з соцмережами і ведення контекстної, таргетированной реклами.

Соціальні мережі та SEO-розкрутка веб-сайту — взаємозв’язок

Хоч SMM-просування безпосередньо і не пов’язане з оптимізацією веб-сторінок, але здатне вплинути на ранжування сайту. Розміщуючи рекламу в соцмережах, ви вже підвищуєте кількість переходів на сайт. При цьому, вставляючи в продаючі тексти оголошень посилання, ви формуєте беклінки. У цьому випадку пошукова система сприймає їх як посилання зі сторонніх ресурсів.Зовнішня SEO оптимізація веб сайту та лінкбілдінг

Також SMM-маркетинг підвищить довіру до ресурсу у користувачів. Соціальні мережі створюють ілюзію прямої взаємодії і аналога спілкування. Просуваючи інтернет ресурс в соцмережах, бажано підсилити ефект контекстною рекламою. Створивши “діалог” і визначивши точні інтереси, відвідувані платформи і загальний портрет цільового клієнта — час приступати до дії. Завдання: переконати користувача в тому, що йому необхідно саме те, що пропонуєте ви. Попутно потрібно переконати його і в тому, що ви заслуговуєте довіри, ваш сайт безпечний, а кожен його елемент працює як годинник. У цьому вам допоможе Google SEO оптимізація.

У сучасному світі як ніколи раніше актуально “довіряй, але перевіряй”. Щоб позбавити середньостатистичного користувача від ризику переходу на ненадійні сайти, (на додаток до рейтингу) створюються онлайн-платформи, де люди пишуть огляди різних веб-ресурсів. Такі сервіси, як Google My Business, Yelp та інші, допомагають користувачам уникнути попадання на сумнівні ресурси, а оптимізаторам — просунути сайт або веб-сторінку в результатах пошуку вгору. Розберемося детальніше.

Використання подібних платформ відкриває перед вами простір для застосування SEO в рамках певного регіону. Саме це дозволяє задіяти в рекламі конкретику, спиратися на потреби користувачів, підвищуючи тим самим кількість продажів і просто ефективніше взаємодіючи з аудиторією. За схожим принципом працює таргетована і контекстна реклама. Слід приділити їм особливу увагу.

Зовнішня оптимізація має на увазі просування сайту за допомогою реклами як в соціальних мережах, так і на тематичних веб-ресурсах. Її завдання — популяризація веб-сторінки. Зовнішня і внутрішня оптимізація значно підвищують показники ранжирування і виводять сайт в “ТОП-10”, але це можливо тільки при наявності необхідних навичок роботи в сферах SEO та SMM.

З чого слід почати веб-розкрутку сайту

Хоч методи і принципи оптимізації веб-ресурсу, описані вище, здаються простими. Без досвіду роботи братися за них — ідея необачна. Розкрутка, оптимізація сайту вимагає навичок і уявлень про роботу Google. Інакше, в кращому випадку сайт буде вимагати доопрацювання і рерайта контенту. У гіршому — його рейтинг впаде на “саме дно”, і просування займе набагато більше часу і коштів.

Для грамотної SEO-оптимізації та просування веб-сайту краще звернутися до фахівців. У нашій компанії працюють професіонали в сфері SEO і SMM. Ми пропонуємо як наповнення ресурсу якісним, релевантним контентом, так і технічні роботи по верстці, доопрацюванню, розробці адаптивної мобільної версії сайту.

0,00/5 Корисність Кількість оцінок 0
Як вам стаття?
Loading...

  X

  Бажаєте сайт?
  Ми можемо допомогти Вам у розробці Web-ресурсу, залиште нам свою заявку

  Давайте працювати разом

  Напишіть нам для обговорення будь-яких питань

  Залиште заявку і ми з вами зв'яжемося

   ukукр